Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=indeart.

Bylo nalezeno 40 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Rájem i peklem
Otakar Batlička

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808016
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Napínavá dobrodružství jsou situována do prostředí Jižní Ameriky, kolem řeky Amazonky. Prožívají je čtyři Kanaďané různého věku i povolání. Uvěřili umírajícímu starci, bývalému námořníku, který jim matně označil veliké naleziště diamantů, a vydali se ono bohatství hledat. Dospějí však ke svému cíli, když musí překonat mnoho nástrah, jež jim klade najatý protivník?
Databáze knih: 85 % (62 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.07.2020


2. Liška Bystrouška
Rudolf Těsnohlídek

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808061
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Jiskří humorem, laskavým a trošku rozmarně pichlavým zároveň. Zaujme zvláštním pojetím prolínání světa lidí a zvířat, zemitostí, laskavou životní filozofií až mystičností. Kniha Liška Bystrouška se stala známá především díky svému zpracování světoznámým skladatelem Leošem Janáčkem. Autor ve svém lyricky laděném příběhu dokázal dovedně užít nářečí, hlavně v promluvách jednotlivých zvířat. Samotný příběh vypráví o lištičce, která byla jako mládě uloupena hajným pro jeho malého vnuka, ale po mnoha peripetiích se jí povedlo uprchnout zpět do lesa, kde našla svůj nový domov.
Databáze knih: 82 % (105 hodnocení)


3. Prokletí z mlh
Stanislav Brabec

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808184
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Napínavá linie příběhu nás zavádí na počátek třináctého století, na okraj Českého království, kde z neznámých důvodů ožívají mrtví. Tajemnou atmosféru místa umocňuje hustá mlha ležící v korunách hustých lesů. Co trápí tento kraj, se pokouší rozplést jezdec, přijíždějící do této zapomenuté oblasti v okolí hradu Volfštejn a nechtěně je zapleten do děje. Kniha svým bohatým dějem bezesporu zaujímá své místo u čtenářů kvalitní historické krimi.
Databáze knih: 92 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.09.2020


4. Dva zelené kufry (a jeden já)
Richard Crha

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808405
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: ...Když mi dospělé dcery vrátily mé dva zelené kufry, abych si ze svého bytu mohl odnést pár svých drobností, byl jsem natolik konsternovaný, že jsem byl jakoby člověkem bez rukou i bez nohou a šoural jsem se s nimi neznámo kam. Hlava mi bohužel nebo bohudík ještě fungovala a tak jsem si sedl se svými dvěma "zelenáči" do protějšího non-stop baru a na hospodské účtenky začal psát příběh o tom, co naznačuje jedno italské úsloví: "Bratra i milé se varuj, jednou ti tahle cháska nažene skutečný strach..." (autor).
Databáze knih: 100 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.07.2020


5. Sedmero kalhotek v barvách duhy
Richard Crha

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808009
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: O životě, což je někdy otravné, ale pokud ještě žijeme, tak je to vcelku milá záležitost. Příběh trpké všednosti života okořeněné náhodným setkáním muže a ženy. Více než filozofický příběh z české kotliny. V každém okamžiku něco začíná. "Dámský kalhotky a duha mají tolik styčných bodů, že mě vždycky napadlo plno hezkých věcí, když jsem je stahoval. A přesně v ten stahovací okamžik se nade mnou vždycky klenula duha, zaoblená do půlkruhu, o níž by její bohyně, jistá Iris, s trvalým bydlištěm na Olympu, řekla poeticky: Stáhnu si ty kalhotky. Ale co bude potom?".
Databáze knih: 100 % (1 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.07.2020


6. Americký nápadník
Mark Twain

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087997505
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Rozmarná historie příbuzných, žijících na obou protilehlých březích Atlantiku, soupeřících o lordský titul a bohaté anglické hrabství. Satira, místy až groteskní, ukazuje anglický aristokratický snobismus i protější „demokratický“ amerikanismus s jeho kultem peněžního úspěchu. Berkeley, syn angl. hraběte odpluje do hlavního města Spojených států, aby se zřekl svého dědictví. Opustí domov proto, že nechce těžit ze svého postavení, nýbrž jen z vlastní práce. Hodlá žít, jak říká, jako prostý mezi prostými a rovný mezi rovnými. Ale ve vysněné zemi je společná jediná rovnost - bezohledná honba za dolarem, a tak je naivní snílek brzy vyléčen ze svého idealismu...
Databáze knih: 80 % (4 hodnocení)


7. Bolest bez naděje
Arnošt Valeš

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808023
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Jak dlouho dokáže utrpení dítěte vrhat stíny do dospělosti? Jak dlouho trvá, než voda v řece očistí bahnité břehy prožitých horkých dnů, kolikrát projede vláček údolím, než přiveze zapomenutí? Frankfurtská policie vyšetřuje vraždu děvčátka. Podezřelým je nenápadný Gustav Bittner, který v sobě skrývá vzpomínky na bolestné dětství, kdy byl obětí sexuálního zneužívání. Detektivní příběh ze současného Německa zachycuje zneužívání a týrání dětí z pohledu dětí samých, situaci rodičů, policie i vzdálenějších osob. V románu se střídají dvě dějová pásma. V jednom dějovém pásmu sledujeme zdánlivě poklidný život třicetiletého Gustava…
Databáze knih: 80 % (4 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.07.2020


8. Mosty
Arnošt Valeš

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808146
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Vzpomínkový román s kriminální zápletkou. Malý Miky Baleš prožívá dětství na vesnici u Mníšku v padesátých letech 20. století. Velkoobchod Balešových v Praze - Roztylech je sice už jen slavnou minulostí, ale dál ohýbá cesty otce Baleše a celé rodiny.
Databáze knih: 80 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.07.2020


9. Vraždy ze závisti
Miroslav Skačáni

Vydáno: Indeart
EAN: 9788075190888
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Téma nemocničních vražd zaujalo autora, povoláním psychiatra, k napsání fiktivního kriminálního příběhu. V něm vykresluje možné duševní hnutí vraha, který se ze závisti k lékařům odhodlá v nemocnici zabíjet. Dramatický příběh nepostrádá prvky napínavé četby a autorova znalost prostředí dodává knize na autentičnosti.
Databáze knih: 68 % (5 hodnocení)
K vypůjčení do: 12.06.2022


10. Barva touhy
Arnošt Valeš

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808085
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romantika
Anotace: Julie je mladá žena bez domova a bez osobních dokladů. Osud ji zavede ze Španělska do Mexika a americké pouště, kde Julie poznává lidi i krajinu, nalézá přátele a nalezne i rodinu, ve které by mohla šťastně žít. Příběh ze současnosti.
Databáze knih: 60 % (3 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.07.2020


  

  

1 – 10 / 40

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]