Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Indeart.

Bylo nalezeno 18 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Jaroslav Havlíček: Neviditelný. Klikněte pro více informací.

1. Neviditelný
Jaroslav Havlíček

Nakladatel: Indeart
Rozsah: 415 stran
EAN: 9788087808092
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Děj knihy se odehrává v bohaté rodině, která se postupně rozpadá. Hlavním hrdinou je inženýr Petr, který si vezme dědičku továrny. Po svatbě zjistí, že s nimi v domě žije bláznivý strýček, který si myslí, že je neviditelný. Tento stav postupně rozvrátí jeho manželství a Petrova žena se nakonec také zblázní. Zfilmováno pod názvem Prokletí domu Hajnů.
Databáze knih: 93 % (771 hodnocení)


Rudolf Těsnohlídek: Liška Bystrouška. Klikněte pro více informací.

2. Liška Bystrouška
Rudolf Těsnohlídek

Nakladatel: Indeart
Rozsah: 130 stran
EAN: 9788087808061
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Jiskří humorem, laskavým a trošku rozmarně pichlavým zároveň. Zaujme zvláštním pojetím prolínání světa lidí a zvířat, zemitostí, laskavou životní filozofií až mystičností. Kniha Liška Bystrouška se stala známá především díky svému zpracování světoznámým skladatelem Leošem Janáčkem. Autor ve svém lyricky laděném příběhu dokázal dovedně užít nářečí, hlavně v promluvách jednotlivých zvířat. Samotný příběh vypráví o lištičce, která byla jako mládě uloupena hajným pro jeho malého vnuka, ale po mnoha peripetiích se jí povedlo uprchnout zpět do lesa, kde našla svůj nový domov.
Databáze knih: 82 % (161 hodnocení)


Josef K. Šlejhar: Kuře melancholik - - Ukolébavka. Klikněte pro více informací.

3. Kuře melancholik - - Ukolébavka
Josef K. Šlejhar

Nakladatel: Indeart
Rozsah: 94 stran
EAN: 9788087808153
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Kuře melancholik - Malému chlapci v Kuřeti melancholikovi nejdříve umírá matka a musí snášet nelehké soužití s otcem a macechou, kterým je lhostejný. Poté musí strpět nenávist cizích služebných a nakonec i surovost svých nových opatrovníků. Před smrtí je ke všemu stižen těžkou chorobou, ale ta je už bezděčným unikáním ze světa plného krutosti.Umírající chlapec v Kuřeti melancholikovi těsně před smrtí na chvíli pocítí jakési mystické vytržení; celá kůlna, do níž byl uvržen k dožití, se najednou rozzáří, dovnitř vniká mohutné světlo a „mrtvá hmota jakoby vzburcována k životu“. Agonie je ve Šlejharově podání stavem náhlé aktivizace duševní činnosti,…
Databáze knih: 82 % (1095 hodnocení)


Mark Twain: Americký nápadník. Klikněte pro více informací.

4. Americký nápadník
Mark Twain

Nakladatel: Indeart
Rozsah: 200 stran
EAN: 9788087997505
Kategorie: Zájmy a koníčky • Anekdoty, satira
Anotace: Rozmarná historie příbuzných, žijících na obou protilehlých březích Atlantiku, soupeřících o lordský titul a bohaté anglické hrabství. Satira, místy až groteskní, ukazuje anglický aristokratický snobismus i protější „demokratický“ amerikanismus s jeho kultem peněžního úspěchu. Berkeley, syn angl. hraběte odpluje do hlavního města Spojených států, aby se zřekl svého dědictví. Opustí domov proto, že nechce těžit ze svého postavení, nýbrž jen z vlastní práce. Hodlá žít, jak říká, jako prostý mezi prostými a rovný mezi rovnými. Ale ve vysněné zemi je společná jediná rovnost - bezohledná honba za dolarem, a tak je naivní snílek brzy vyléčen ze svého idealismu...
Databáze knih: 82 % (10 hodnocení)


Jaroslav Havlíček: O marné lásce. Klikněte pro více informací.

5. O marné lásce
Jaroslav Havlíček

Nakladatel: Indeart
Rozsah: 70 stran
EAN: 9788087808108
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Soubor šesti krátkých próz seřazených jako cyklus milostných příběhů z Havlíčkovy povídkářské tvorby z let jeho zralosti.
Databáze knih: 72 % (5 hodnocení)


Alois Musil: Mstitel. Klikněte pro více informací.

6. Mstitel
Alois Musil

Nakladatel: Indeart
Rozsah: 120 stran
EAN: 9788087997628
Kategorie: Česká a světová literatura • Napětí, dobrodružství
Anotace: Významný český orientalista a cestovatel se věnoval také dobrodružné literatuře, kterou obohatil o díla velice vzrušující a napínavá, která jsou však o to cennější, že se opírají o bohatou autorovu zkušenost a dokonalou znalost vylíčeného prostředí. Tak vznikla i tato kniha, která vypráví příběh o pronásledování vraha v nekonečné poušti.
K vypůjčení do: 02.09.2024


Alois Musil: Ve stínu křižáckého hradu. Klikněte pro více informací.

7. Ve stínu křižáckého hradu
Alois Musil

Nakladatel: Indeart
Rozsah: 104 stran
EAN: 9788087997536
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Český orientalista a cestovatel, nastiňuje v knize dobrodružné příběhy a poznatky z pobytu na Blízkém a Středním východě. V knize se zaměřuje na okolí prastaré pevnosti Kerak u Mrtvého moře a zachycuje vedle politických poměrů zejména spletité poměry náboženské.
K vypůjčení do: 30.12.2024


Milan Sochora: Myšlenky okamžiku. Klikněte pro více informací.

8. Myšlenky okamžiku
Milan Sochora

Nakladatel: Indeart
Rozsah: 34 stran
EAN: 9788075191175
Kategorie: Poezie
Anotace: Překvapivě vyzrálá a nejednou i hravá lyrika, k níž klíčem je básníkovo rodné prostředí Petrkova, kde je zachováno mnoho z časů minulosti, milý kout zabydlený domácí zvířenou, krásně udržovaným stromovím, kterému vévodí nádherný starý javor uprostřed dvora, jehož klenuté ruce s prsty a nehty při úbytě dne se obnaží.


František Josef Čečetka: Don Juan. Klikněte pro více informací.

9. Don Juan
František Josef Čečetka

Nakladatel: Indeart
Rozsah: 284 stran
EAN: 9788087997512
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Historické povídky z pera téměř zapomenutého českého autora: Don Juan – Vlny se převalí, všecko odplaví – Englické páje – Čarodějka.


Emil Artur Longen: Herečka. Klikněte pro více informací.

10. Herečka
Emil Artur Longen

Nakladatel: Indeart
Rozsah: 264 stran
EAN: 9788087808214
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Biografie, osobnosti
Anotace: Talentovaná herečka Xena Longenová je z těch umělců, jimž nebylo dopřáno dlouhého života. Bylo jí necelých 37 let, když uprostřed noci ze 23. na 24. května 1928 proskočila zavřeným oknem starého žižkovského domu a po pádu z druhého poschodí zemřela v tratolišti krve na chodníku. Autor líčí osud své manželky, talentované herečky Xeny Longenové, jež podlehla životní i umělecké tragice. Román, koncipovaný jako obhajoba umělkyně, která ač talentovaná, nemohla zakotvit na některé stálé pražské scéně, předvádí čtenáři pod průhlednými krycími jmény řadu známých postav, jako např. Vlastu Buriana, Karla Hašlera, FerenceFuturistu, Emana Fialu, Sašu Rašilova, Eduarda Basse,…


  

  

1 – 10 / 18

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]