Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Indeart.

Bylo nalezeno 50 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Jaroslav Havlíček: Neviditelný. Klikněte pro více informací.

1. Neviditelný
Jaroslav Havlíček

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087808092
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká a světová literatura
Anotace: Děj knihy se odehrává v bohaté rodině, která se postupně rozpadá. Hlavním hrdinou je inženýr Petr, který si vezme dědičku továrny. Po svatbě zjistí, že s nimi v domě žije bláznivý strýček, který si myslí, že je neviditelný. Tento stav postupně rozvrátí jeho manželství a Petrova žena se nakonec také zblázní. Zfilmováno pod názvem Prokletí domu Hajnů.
Databáze knih: 93 % (541 hodnocení)


Jaroslav Havlíček: Petrolejové lampy. Klikněte pro více informací.

2. Petrolejové lampy
Jaroslav Havlíček

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087808030
Klíčová slova: Elektronické knihy, Klasická literatura
Anotace: Mistrovské psychologické drama je realistickou studií maloměsta na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Příběh je zaměřen na Štěpku Kiliánovou, dceru bohatého zednického mistra a selky z vejrychovského statku, která žije na izolovaném maloměstě přelomu 19. a 20. století. Její osud se spojí s jejím vysněným mužem, bratrancem Pavlem Malinou, důstojníkem u rakousko-uherské armády, ze kterého se stal během služby syfilitik, u kterého začne postupovat paralýza. Autor sleduje přerod z městské paničky v těžce pracující selku, která se navíc musí starat o umírajícího manžela.
Databáze knih: 85 % (916 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.08.2020


Rudolf Těsnohlídek: Liška Bystrouška. Klikněte pro více informací.

3. Liška Bystrouška
Rudolf Těsnohlídek

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087808061
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Jiskří humorem, laskavým a trošku rozmarně pichlavým zároveň. Zaujme zvláštním pojetím prolínání světa lidí a zvířat, zemitostí, laskavou životní filozofií až mystičností. Kniha Liška Bystrouška se stala známá především díky svému zpracování světoznámým skladatelem Leošem Janáčkem. Autor ve svém lyricky laděném příběhu dokázal dovedně užít nářečí, hlavně v promluvách jednotlivých zvířat. Samotný příběh vypráví o lištičce, která byla jako mládě uloupena hajným pro jeho malého vnuka, ale po mnoha peripetiích se jí povedlo uprchnout zpět do lesa, kde našla svůj nový domov.
Databáze knih: 82 % (107 hodnocení)


Jaroslav Havlíček: Helimadoe. Klikněte pro více informací.

4. Helimadoe
Jaroslav Havlíček

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087808047
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Poslední román Jaroslava Havlíčka napsán jako vzpomínka na uplynulé dětství, je příběhem o ovdovělém doktoru Hanzelínovi a jeho pěti dcerách - HEleně, LÍdě, MArii, DOře a Emě. Nadnesený pohled zamilovaného chlapce na promarněné životy dívek, které zůstaly oddány otci, nesouhlasímu se vzděláváním žen, a práci v domě. Vše je narušeno útěkem jedné z nich...
Databáze knih: 82 % (224 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.08.2020


Josef K. Šlejhar: Kuře melancholik - - Ukolébavka. Klikněte pro více informací.

5. Kuře melancholik - - Ukolébavka
Josef K. Šlejhar

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087808153
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Kuře melancholik - Malému chlapci v Kuřeti melancholikovi nejdříve umírá matka a musí snášet nelehké soužití s otcem a macechou, kterým je lhostejný. Poté musí strpět nenávist cizích služebných a nakonec i surovost svých nových opatrovníků. Před smrtí je ke všemu stižen těžkou chorobou, ale ta je už bezděčným unikáním ze světa plného krutosti.Umírající chlapec v Kuřeti melancholikovi těsně před smrtí na chvíli pocítí jakési mystické vytržení; celá kůlna, do níž byl uvržen k dožití, se najednou rozzáří, dovnitř vniká mohutné světlo a „mrtvá hmota jakoby vzburcována k životu“. Agonie je ve Šlejharově podání stavem náhlé aktivizace duševní činnosti,…
Databáze knih: 82 % (754 hodnocení)


Stanislav Brabec: Prokletí z mlh. Klikněte pro více informací.

6. Prokletí z mlh
Stanislav Brabec

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087808184
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Napínavá linie příběhu nás zavádí na počátek třináctého století, na okraj Českého království, kde z neznámých důvodů ožívají mrtví. Tajemnou atmosféru místa umocňuje hustá mlha ležící v korunách hustých lesů. Co trápí tento kraj, se pokouší rozplést jezdec, přijíždějící do této zapomenuté oblasti v okolí hradu Volfštejn a nechtěně je zapleten do děje. Kniha svým bohatým dějem bezesporu zaujímá své místo u čtenářů kvalitní historické krimi.
Databáze knih: 92 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.09.2020


Jan Zlatohlávek: Jak jsem (ne)našel ženu. Klikněte pro více informací.

7. Jak jsem (ne)našel ženu
Jan Zlatohlávek

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788075191229
Klíčová slova: Elektronické knihy, Erotika
Anotace: Zřídkakdy se muž chová hovadštěji, než když potká svoji femme fatale. A co teprve, je-li toto osudové stvoření o dvacet let mladší, chytřejší, vzdělanější, a také velmi, velmi úhledné... V pozici ne nepodobné chování myši, která v hrůze sama skočí do otevřené tlamy hada, se takový muž odebere ke své vlastní milostné sebevraždě. Někdy jich spáchá i několik po sobě. A pak ve snaze po milostné substituci páchá další milostné vraždy na těch, které by měly jeho femme fatale nahradit. Může tohle všechno vůbec dobře dopadnout? Může! Nebo snad ne?!
Databáze knih: 61 % (17 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.12.2020


Jana Moravcová: Zločin pro slečnu Poirotovou. Klikněte pro více informací.

8. Zločin pro slečnu Poirotovou
Jana Moravcová

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788075191090
Klíčová slova: Elektronické knihy, České krimi
Anotace: Jak obtížné je dát dohromady kloudný příběh v dnešní přetechnizovaném světě? Přezdívá se jí slečna Poirotová, protože vydává detektivní příběhy, která jsou tak skvělé a jako by z oka vypadly příběhům o slavných detektivech Herculovi Poirotovi a slečně Marplové.
Databáze knih: 38 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.08.2020


Stanislav Brabec: Zahrada ztracených duší. Klikněte pro více informací.

9. Zahrada ztracených duší
Stanislav Brabec

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788075191281
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické krimi
Anotace: Hornická osada Mže, se před polovinou třináctého století, nebývale rozrůstá. Vždyť stříbro je to, co nejvíce zajímá krále a vládnoucí šlechtu kolem něj. Její věhlas by mohl co chvíli zastínit i blízký Kladrubský klášter. Mohl, ale - zatím spolu musí tyto osady žít ve vzájemné shodě. Vždyť vyrvat Zemi to, co je v ní od věků skryto, potřebuje podporu i od Boha, jehož jsou mniši tak horlivými služebníky. Je však mnoho prokletí, jež na sebe mohou tito dělníci v hoře přivolat a teď se zdá, že jedno z nich je již zde! Ztrácejí se jim děti! A nejen jim! I v širém okolí! Jedno, zda urozeným, bohatým, či chudým. Uteče mnoho času, než jejich tělíčka vydá les,…
Databáze knih: 100 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.01.2022


Jaroslav Havlíček: O marné lásce. Klikněte pro více informací.

10. O marné lásce
Jaroslav Havlíček

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087808108
Klíčová slova: Elektronické knihy, Klasická literatura
Anotace: Soubor šesti krátkých próz seřazených jako cyklus milostných příběhů z Havlíčkovy povídkářské tvorby z let jeho zralosti.
Databáze knih: 100 % (1 hodnocení)


  

  

1 – 10 / 50

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]