Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Indeart.

Bylo nalezeno 33 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Jaroslav Havlíček: Neviditelný. Klikněte pro více informací.

1. Neviditelný
Jaroslav Havlíček

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087808092
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Děj knihy se odehrává v bohaté rodině, která se postupně rozpadá. Hlavním hrdinou je inženýr Petr, který si vezme dědičku továrny. Po svatbě zjistí, že s nimi v domě žije bláznivý strýček, který si myslí, že je neviditelný. Tento stav postupně rozvrátí jeho manželství a Petrova žena se nakonec také zblázní. Zfilmováno pod názvem Prokletí domu Hajnů.
Databáze knih: 93 % (623 hodnocení)


Rudolf Těsnohlídek: Liška Bystrouška. Klikněte pro více informací.

2. Liška Bystrouška
Rudolf Těsnohlídek

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087808061
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Jiskří humorem, laskavým a trošku rozmarně pichlavým zároveň. Zaujme zvláštním pojetím prolínání světa lidí a zvířat, zemitostí, laskavou životní filozofií až mystičností. Kniha Liška Bystrouška se stala známá především díky svému zpracování světoznámým skladatelem Leošem Janáčkem. Autor ve svém lyricky laděném příběhu dokázal dovedně užít nářečí, hlavně v promluvách jednotlivých zvířat. Samotný příběh vypráví o lištičce, která byla jako mládě uloupena hajným pro jeho malého vnuka, ale po mnoha peripetiích se jí povedlo uprchnout zpět do lesa, kde našla svůj nový domov.
Databáze knih: 83 % (126 hodnocení)


Josef K. Šlejhar: Kuře melancholik - - Ukolébavka. Klikněte pro více informací.

3. Kuře melancholik - - Ukolébavka
Josef K. Šlejhar

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087808153
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Kuře melancholik - Malému chlapci v Kuřeti melancholikovi nejdříve umírá matka a musí snášet nelehké soužití s otcem a macechou, kterým je lhostejný. Poté musí strpět nenávist cizích služebných a nakonec i surovost svých nových opatrovníků. Před smrtí je ke všemu stižen těžkou chorobou, ale ta je už bezděčným unikáním ze světa plného krutosti.Umírající chlapec v Kuřeti melancholikovi těsně před smrtí na chvíli pocítí jakési mystické vytržení; celá kůlna, do níž byl uvržen k dožití, se najednou rozzáří, dovnitř vniká mohutné světlo a „mrtvá hmota jakoby vzburcována k životu“. Agonie je ve Šlejharově podání stavem náhlé aktivizace duševní činnosti,…
Databáze knih: 82 % (849 hodnocení)


Stanislav Brabec: Zahrada ztracených duší. Klikněte pro více informací.

4. Zahrada ztracených duší
Stanislav Brabec

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788075191281
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Hornická osada Mže, se před polovinou třináctého století, nebývale rozrůstá. Vždyť stříbro je to, co nejvíce zajímá krále a vládnoucí šlechtu kolem něj. Její věhlas by mohl co chvíli zastínit i blízký Kladrubský klášter. Mohl, ale - zatím spolu musí tyto osady žít ve vzájemné shodě. Vždyť vyrvat Zemi to, co je v ní od věků skryto, potřebuje podporu i od Boha, jehož jsou mniši tak horlivými služebníky. Je však mnoho prokletí, jež na sebe mohou tito dělníci v hoře přivolat a teď se zdá, že jedno z nich je již zde! Ztrácejí se jim děti! A nejen jim! I v širém okolí! Jedno, zda urozeným, bohatým, či chudým. Uteče mnoho času, než jejich tělíčka vydá les,…
Databáze knih: 100 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.01.2022


Mark Twain: Americký nápadník. Klikněte pro více informací.

5. Americký nápadník
Mark Twain

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087997505
Klíčová slova: Anekdoty, satira
Anotace: Rozmarná historie příbuzných, žijících na obou protilehlých březích Atlantiku, soupeřících o lordský titul a bohaté anglické hrabství. Satira, místy až groteskní, ukazuje anglický aristokratický snobismus i protější „demokratický“ amerikanismus s jeho kultem peněžního úspěchu. Berkeley, syn angl. hraběte odpluje do hlavního města Spojených států, aby se zřekl svého dědictví. Opustí domov proto, že nechce těžit ze svého postavení, nýbrž jen z vlastní práce. Hodlá žít, jak říká, jako prostý mezi prostými a rovný mezi rovnými. Ale ve vysněné zemi je společná jediná rovnost - bezohledná honba za dolarem, a tak je naivní snílek brzy vyléčen ze svého idealismu...
Databáze knih: 80 % (4 hodnocení)


Jaroslav Havlíček: O marné lásce. Klikněte pro více informací.

6. O marné lásce
Jaroslav Havlíček

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087808108
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Soubor šesti krátkých próz seřazených jako cyklus milostných příběhů z Havlíčkovy povídkářské tvorby z let jeho zralosti.
Databáze knih: 73 % (3 hodnocení)


Miroslav Skačáni: Vraždy ze závisti. Klikněte pro více informací.

7. Vraždy ze závisti
Miroslav Skačáni

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788075190888
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Téma nemocničních vražd zaujalo autora, povoláním psychiatra, k napsání fiktivního kriminálního příběhu. V něm vykresluje možné duševní hnutí vraha, který se ze závisti k lékařům odhodlá v nemocnici zabíjet. Dramatický příběh nepostrádá prvky napínavé četby a autorova znalost prostředí dodává knize na autentičnosti.
Databáze knih: 68 % (5 hodnocení)
K vypůjčení do: 12.06.2022


Richard Crha: Deníček jednoho nezbedného kluka. Klikněte pro více informací.

8. Deníček jednoho nezbedného kluka
Richard Crha

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087997833
Klíčová slova: Anekdoty, satira
Anotace: „Ačkoliv mi před pěti dny bylo šedesát a měl bych mít tu a tam rozum, musím se vám k jedné pošetilosti přiznat: Nikdy v životě jsem si nepsal deníček a přitom ve skrytu duše, v tom záhadném bludišti, v němž se mnohdy nevyznáte ani vy sami, natož pak druzí, jsem tiše záviděl všem, kteří si své denní kalvárie uměli pozapisovat, anebo se o to alespoň upřímně pokoušeli, rozdávajíc v nich svá moudra a rady. Má matka, už když jsem hodně povyrostl, říkávala občas v tu dobu okřídlené úsloví: ‚Neraď. Není ti šedesát a nebyl jsi v Rusku.‘ No, šedesát mi už trochu bylo, v Rusku jsem byl čtyřikrát a už ani jednou tam nechci, takže bych snad mohl i…
K vypůjčení do: 07.10.2021


Rudolf Polách: Hliněné nohy matematiky. Klikněte pro více informací.

9. Hliněné nohy matematiky
Rudolf Polách

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087997963
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Kniha o všemohoucnosti matematiky je z oboru science fiction. Matematické techniky znásilňují skutečnost do lineární podoby. Je dobré vědět o omezenosti matematiky a o neomezenosti vlastní nadřazenosti matematiků.
K vypůjčení do: 31.10.2021


Rudolf Polách: Kdo by nechtěl mezi mejdany zmoudřet?!. Klikněte pro více informací.

10. Kdo by nechtěl mezi mejdany zmoudřet?!
Rudolf Polách

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788087997772
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Bohatost prožitků a citů mladým tiše závidí ti už dospělí. Jenže. Nedá se nic dělat, ale bez myšlenkových a fyzických střetů se sobě rovnými i nerovnými to ostatně nikdy nešlo, ani nepůjde. Koukněte, jak to bylo za filozofa Platóna.
K vypůjčení do: 02.10.2021


  

  

1 – 10 / 33

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]