Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Indeart.

Bylo nalezeno 67 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Neviditelný
Jaroslav Havlíček

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808092
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká a světová literatura
Anotace: Děj knihy se odehrává v bohaté rodině, která se postupně rozpadá. Hlavním hrdinou je inženýr Petr, který si vezme dědičku továrny. Po svatbě zjistí, že s nimi v domě žije bláznivý strýček, který si myslí, že je neviditelný. Tento stav postupně rozvrátí jeho manželství a Petrova žena se nakonec také zblázní. Zfilmováno pod názvem Prokletí domu Hajnů.
Databáze knih: 94 % (510 hodnocení)


2. Petrolejové lampy
Jaroslav Havlíček

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808030
Klíčová slova: Elektronické knihy, Klasická literatura
Anotace: Mistrovské psychologické drama je realistickou studií maloměsta na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Příběh je zaměřen na Štěpku Kiliánovou, dceru bohatého zednického mistra a selky z vejrychovského statku, která žije na izolovaném maloměstě přelomu 19. a 20. století. Její osud se spojí s jejím vysněným mužem, bratrancem Pavlem Malinou, důstojníkem u rakousko-uherské armády, ze kterého se stal během služby syfilitik, u kterého začne postupovat paralýza. Autor sleduje přerod z městské paničky v těžce pracující selku, která se navíc musí starat o umírajícího manžela.
Databáze knih: 85 % (880 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.08.2020


3. Rájem i peklem
Otakar Batlička

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808016
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Napínavá dobrodružství jsou situována do prostředí Jižní Ameriky, kolem řeky Amazonky. Prožívají je čtyři Kanaďané různého věku i povolání. Uvěřili umírajícímu starci, bývalému námořníku, který jim matně označil veliké naleziště diamantů, a vydali se ono bohatství hledat. Dospějí však ke svému cíli, když musí překonat mnoho nástrah, jež jim klade najatý protivník?
Databáze knih: 85 % (63 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.07.2020


4. Dlouhý lovec
Alberto Vojtěch Frič

Vydáno: Indeart
EAN: 9788075191113
Klíčová slova: Elektronické knihy, Beletrie pro děti
Anotace: Dobrodružný příběh, odehrávající se v jihoamerické divočině na počátku 20. století.
Databáze knih: 84 % (45 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.07.2020


5. Liška Bystrouška
Rudolf Těsnohlídek

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808061
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Jiskří humorem, laskavým a trošku rozmarně pichlavým zároveň. Zaujme zvláštním pojetím prolínání světa lidí a zvířat, zemitostí, laskavou životní filozofií až mystičností. Kniha Liška Bystrouška se stala známá především díky svému zpracování světoznámým skladatelem Leošem Janáčkem. Autor ve svém lyricky laděném příběhu dokázal dovedně užít nářečí, hlavně v promluvách jednotlivých zvířat. Samotný příběh vypráví o lištičce, která byla jako mládě uloupena hajným pro jeho malého vnuka, ale po mnoha peripetiích se jí povedlo uprchnout zpět do lesa, kde našla svůj nový domov.
Databáze knih: 82 % (107 hodnocení)


6. Hledám štíhlou ženu
Jan Zlatohlávek

Vydáno: Indeart
EAN: 9788025495254
Klíčová slova: Elektronické knihy, Vtipy a anekdoty
Anotace: Příběh tvoří soubor seznamovacích eskapád pražského novináře Honzy, rozvedeného čtyřicátníka, který se rozhodne najít si zodpovědně partnerku pro druhou polovinu života. Ženu s velkým „Ž“ se mu ale nedaří potkat a systém nahrazení takové ženy více ženami s malým „ž“ mu nepřináší uspokojení. Humor jako stálý spojenec hrdiny se tak stává nejúčinnější (ne-li dokonce jedinou možnou) sebeobranou při setkání s nejrůznějšími typy žen. Zdánlivě nadsazený podtitul seznamovací thriller pak nezřídka nachází své reálné opodstatnění. Jakkoli kniha neobchází ani intimní oblast partnerských pokusů a omylů, pod humorně – košilatou čtivou polohou přináší „v…
Databáze knih: 67 % (30 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.07.2020


7. Prokletí z mlh
Stanislav Brabec

Vydáno: Indeart
EAN: 9788087808184
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Napínavá linie příběhu nás zavádí na počátek třináctého století, na okraj Českého království, kde z neznámých důvodů ožívají mrtví. Tajemnou atmosféru místa umocňuje hustá mlha ležící v korunách hustých lesů. Co trápí tento kraj, se pokouší rozplést jezdec, přijíždějící do této zapomenuté oblasti v okolí hradu Volfštejn a nechtěně je zapleten do děje. Kniha svým bohatým dějem bezesporu zaujímá své místo u čtenářů kvalitní historické krimi.
Databáze knih: 92 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.09.2020


8. Jak jsem (ne)našel ženu
Jan Zlatohlávek

Vydáno: Indeart
EAN: 9788075191229
Klíčová slova: Elektronické knihy, Erotika
Anotace: Zřídkakdy se muž chová hovadštěji, než když potká svoji femme fatale. A co teprve, je-li toto osudové stvoření o dvacet let mladší, chytřejší, vzdělanější, a také velmi, velmi úhledné... V pozici ne nepodobné chování myši, která v hrůze sama skočí do otevřené tlamy hada, se takový muž odebere ke své vlastní milostné sebevraždě. Někdy jich spáchá i několik po sobě. A pak ve snaze po milostné substituci páchá další milostné vraždy na těch, které by měly jeho femme fatale nahradit. Může tohle všechno vůbec dobře dopadnout? Může! Nebo snad ne?!
Databáze knih: 61 % (17 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.12.2020


9. Zločin pro slečnu Poirotovou
Jana Moravcová

Vydáno: Indeart
EAN: 9788075191090
Klíčová slova: Elektronické knihy, České krimi
Anotace: Jak obtížné je dát dohromady kloudný příběh v dnešní přetechnizovaném světě? Přezdívá se jí slečna Poirotová, protože vydává detektivní příběhy, která jsou tak skvělé a jako by z oka vypadly příběhům o slavných detektivech Herculovi Poirotovi a slečně Marplové.
Databáze knih: 38 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.08.2020


10. Zahrada ztracených duší
Stanislav Brabec

Vydáno: Indeart
EAN: 9788075191281
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické krimi
Anotace: Hornická osada Mže, se před polovinou třináctého století, nebývale rozrůstá. Vždyť stříbro je to, co nejvíce zajímá krále a vládnoucí šlechtu kolem něj. Její věhlas by mohl co chvíli zastínit i blízký Kladrubský klášter. Mohl, ale - zatím spolu musí tyto osady žít ve vzájemné shodě. Vždyť vyrvat Zemi to, co je v ní od věků skryto, potřebuje podporu i od Boha, jehož jsou mniši tak horlivými služebníky. Je však mnoho prokletí, jež na sebe mohou tito dělníci v hoře přivolat a teď se zdá, že jedno z nich je již zde! Ztrácejí se jim děti! A nejen jim! I v širém okolí! Jedno, zda urozeným, bohatým, či chudým. Uteče mnoho času, než jejich tělíčka vydá les,…
Databáze knih: 100 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.01.2022


  

  

1 – 10 / 67

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]