Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=En Face.

Bylo nalezeno 20 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Martin Horský: Británie v útržcích novin. Klikněte pro více informací.

1. Británie v útržcích novin
Martin Horský

Nakladatel: En Face
Rozsah: 238 stran
EAN: 9788087264232
Kategorie: Zájmy a koníčky • Cestování, cestopisy, průvodci • Cestopisy
Anotace: Vtipně pojednané fejetony nahlížející Británii dnešních dnů pod pokličku publikovaných názorů a oficialit - pochopitelně kořeněné vlastními zkušenostmi autora. Absurdita, humor, ironie, mnohdy v nečekaných a neuvěřitelných situacích. Optimalizováno pro čtečky.
Databáze knih: 100 % (2 hodnocení)


Miroslav Stoniš: Útěk k šimpanzům. Klikněte pro více informací.

2. Útěk k šimpanzům
Miroslav Stoniš

Nakladatel: En Face
Rozsah: 273 stran
EAN: 9788087264140
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Román Útěk k šimpanzům, který autor napsal podle své úspěšné rozhlasové hry uvedené Českým rozhlasem, se odehrává v šílené době, kdy světu vládnou roboti. Lidé nemají žádnou hodnotu, jsou chápáni jako živočišný odpad a jsou krmeni granulemi. Nejtragičtější na celé té situaci je to, že lidé si svůj pád zavinili sami. A proč roboti, v románu nazýváni plecháči, ještě nevyhladili lidstvo do posledního živého člověka? Protože lidé jim slouží k obveselení a k zábavě. Plecháči trénují v chovných stanicích běžce, lidské běžce, kteří podobně jako dnes závodní koně běhají dostihy na které se sází. Chovatel-plecháč tak může přijít k velikým…
Databáze knih: 100 % (1 hodnocení)


Břetislav Olšer: Černá krev. Klikněte pro více informací.

3. Černá krev
Břetislav Olšer

Nakladatel: En Face
Rozsah: 225 stran
EAN: 9788087264096
Kategorie: Thrillery, horory • Thrillery
Anotace: Ani tato již osmá kniha Břetislava Olšera nezakrývá inspirační zdroje vycházející z židovské kultury a osudů této komunity v horizontu naší generace. Hrdina románu - ostravský novinář - je vtažen do téměř detektivní zápletky. Široké spektrum vášní, kdy jako prostředek pomsty je netradičně užito sexu, přináší mnohovrstevnatý příběh pramenící v osudovém utrpení holokaustu.
Databáze knih: 80 % (2 hodnocení)


Miroslav Stoniš: Devatero modliteb k Pallas Athéně. Klikněte pro více informací.

4. Devatero modliteb k Pallas Athéně
Miroslav Stoniš

Nakladatel: En Face
Rozsah: 295 stran
EAN: 9788087264102
Kategorie: Zájmy a koníčky • Anekdoty, satira
Anotace: Historizující burleska s vtipem a ironií nahlížející na mýtus o Daidalovi a Ikarovi jako na současnost, včetně pochybností jak tomu skutečně bylo. Autor promítá na plátno své fantazie a zjitřené imaginace milostný příběh ze starověké Kréty z doby, kdy na tomto mýtotvorném ostrově vládl přitroublý a poživačný Mínós, jenž uplatňoval svou absolutní moc také nad utečencem Daidalem, proslulým vynálezcem a umělcem. Daidalos, deptán královými příkazy, po ničem tak netouží, jako po tvůrčí svobodě a nezávislém bádání… a ovšem také po lásce. Naneštěstí po lásce Mínoovy dcery Ariadny. On, syn athénského prodavače ryb, se zahledí do očí samotné princezny! Nesvědčí to…
Databáze knih: 60 % (2 hodnocení)


Miloš Polášek, Mgr. Radim Polášek Ph.D.: Betlémy na Slezskoostravském hradě. Klikněte pro více informací.

5. Betlémy na Slezskoostravském hradě
Miloš Polášek, Mgr. Radim Polášek Ph.D.

Nakladatel: En Face
Rozsah: 88 stran
EAN: 9788087264386
Kategorie: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Množství betlémů, desítky českých, polských a slovenských tvůrců. To vše přináší tato elektronická obrazová publikace, určená pro počítače a tablety. Obrazové svědectví unikátních tematických výstav v hradní galerii detailně prezentuje invenci jednotlivých autorů, množství technologických a materiálových nápadů, ale i obsahových inovací (hornický betlém, kazetové či keramické betlémy atp.). Publikace je doplněna i výběrem zajímavých fotografií z expozic betlémářské tvorby z moravských muzeí (Frýdek-Místek, Velké Karlovice, Bartošům betlém ve Štramberku či tvorba Kočišové z Vnorov).


Miloš Polášek: Slovenské skanzeny ĺudovej architektúry. Klikněte pro více informací.

6. Slovenské skanzeny ĺudovej architektúry
Miloš Polášek

Nakladatel: En Face
Rozsah: 96 stran
EAN: 9788087264379
Kategorie: Zájmy a koníčky • Foto, audio a video
Anotace: Obrazová publikace v elektronické verzi e-knihy. obsahuje fotografické kompozice interpretující charakter i styl slovenských skanzenů v původní podobě jejich vzniku v letech 1986-89. Publikace sice přináší i odborné etnografické reálie, hlavní důraz je však kladen na unikátní estetiku prostředí. Jsou to fotografie spíše o hledání romantického pocitu ztraceného času zdůrazněné čtvrtstoletím, které od oné doby uplynulo. Slovenská jazyková mutace. Optimalizováno pro tablety a PC. (21,4 MB, pdf formát 215x153, 96 stran, 107 fotografií).


PhDr. Marie Šťastná Ph.D.: Socha ve městě. Klikněte pro více informací.

7. Socha ve městě
PhDr. Marie Šťastná Ph.D.

Nakladatel: En Face
Rozsah: 256 stran
EAN: 9788087264072
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Umění
Anotace: Umělecko historická monografie mapující sochařskou tvorbu ve veřejném prostoru všech městských částí Ostravy od konce XIX. století do současnosti. Autorka PhDr. Marie Šťastná, Ph.D. (historička umění, vedoucí Katedry dějin umění a kulturního dědictví, Filozofická fakulta Ostravské univerzity v Ostravě) tuto tvorbu fundamentálně hodnotí včetně architektonických souvislostí a okolností jejich vzniku. Obšírná barevná příloha všech komentovaných prací.


Antonín Šplíchal, Miloš Polášek: Tři mušketýři. Klikněte pro více informací.

8. Tři mušketýři
Antonín Šplíchal, Miloš Polášek

Nakladatel: En Face
Rozsah: 26 stran
EAN: 9788087264362
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Originální komiks kreslíře Antonína Šplíchala určený i pro dospělé, kteří nezestárli, vytvořený v roce 1972 a poprvé publikovaný až nyní po 40 letech! Tři mušketýři jsou tak žánrově i třetími mušketýry - po literární a filmové podobě - nyní v komiksu. Kreslený seriál na motivy populárního příběhu Alexandra Dumase, v poloze lehké mystifikace nazíraný prizmatem obyčejného současníka totalitní reality 70. let, transponuje klasické heroické historky do nám blízké ironické pseudoreality, v níž se mohlo stát skutečně cokoliv... Tento kreslený obrázkový seriál byl původně určen pro vnitřní strany obálek Ostravského kulturního zpravodaje, kde vyšel i unikátní komiks…


Iva Krocová: Grafoon. Klikněte pro více informací.

9. Grafoon
Iva Krocová

Nakladatel: En Face
Rozsah: 225 stran
EAN: 9788087264690
Kategorie: Romantika, erotika • Romantika
Anotace: Poutavý sci-fi příběh s romantickým nádechem o posádce vemírné lodi, jejíž mise se změní na boj o vlastní záchranu. Vše je okořeněno vztahy, které během letu i mise vzniknou i nečekanými zvraty, na které posádka nebyla připravena. Jednou z hlavních hrdinek je pohledná lékařka Kateřina, která si se zdravotními potížemi většinou dokáže poradit. Rozum jí ale zradí, když se ozve hlas jejího srdce. Kniha přináší možnost nahlédnout do možné budoucnosti s nástrahami, které v dalekém vesmíru mohou na posádku – a třeba i nás – čekat. Vedle boje o vlastní život se tyto vesmírné dálky mohou stát i místem boje s vlastním srdcem. Obyvatelé tajemné…
K vypůjčení do: 30.12.2099


Břetislav Olšer: Krev pod obojí. Klikněte pro více informací.

10. Krev pod obojí
Břetislav Olšer

Nakladatel: En Face
Rozsah: 304 stran
EAN: 9788087264089
Kategorie: Thrillery, horory • Thrillery
Anotace: Šestá kniha Břetislava Olšera je opět zaměřena na složitou problematiku izraelsko-palestinských vztahů. Mnohovrstevnatý román, plný napětí a dramatických zvratů, není jen pestrou mozaikou osudů hrdinů dvou znepřátelených komunit; je to v mnohém i zamyšlení nad jejich osudovým předurčením a představou možností existence v této původně Zaslíbené zemi.


  

  

1 – 10 / 20

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]