Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Edika.

Bylo nalezeno 40 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Martina Drijverová: To kvůli mně. Klikněte pro více informací.

1. To kvůli mně
Martina Drijverová

Nakladatel: Edika
EAN: 9788026615668 借
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti • Naučná pro děti
Anotace: I malá pomoc je důležitá... Deník chlapce, kterému se najednou rozpadl jeho bezpečný svět. Těžké období pro Hynka začalo dočasným odchodem jeho otce z domova a postupně narůstajícími útoky jeho matky závislé na alkoholu. Psychické násilí a obviňování Hynka za tíživou situaci v rodině později přerostlo ve fyzické násilí, Hynek také přišel o všechny kamarády, koníčky a spolužáci ho začali šikanovat... Přečtěte si, jak se vyřešila situace v této rodině. Všímejte si problémů dětí ve svém okolí a nebuďte k nim lhostejní. Možná máte ve třídě taky někoho, kdo se najednou změnil. Chová se jinak než dřív, moc nemluví, vypadá smutně. Občas má špinavé…
Databáze knih: 94 % (62 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2029


John Williams: Můj syn není Rain Man. Klikněte pro více informací.

2. Můj syn není Rain Man
John Williams

Nakladatel: Edika
EAN: 9788026612872 借
Kategorie: Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Chtěl bych, aby dostal šanci na pořádný život John Williams cítil, že je něco jinak, že nejsou jako jiná dvojice otec a syn. Jejich svět byl prostě jiný, a ani oni, ani jejich rodina nevěděli proč. Dlouhou dobu jim dokonce i lékaři tvrdili, že je všechno v pořádku, jenže se mýlili. U Johnova syna byl později diagnostikován autismus a spastická diplegie a teprve tehdy začaly přicházet odpovědi. Toto je příběh jednoho otce a jednoho syna, kteří se vzájemně učí žít své životy, příběh kde nechybí radost, láska a touha být součástí společnosti.
Databáze knih: 90 % (43 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2050


Slávka Kubíková: Klub nerozbitných dětí. Klikněte pro více informací.

3. Klub nerozbitných dětí
Slávka Kubíková

Nakladatel: Edika
EAN: 9788026615651 借
Kategorie: Rodičovství • Osobní rozvoj, životní styl • Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Pedagogika, didaktika
Anotace: O hledání obyčejného dětského štěstí v době tabletů a instantních řešení v kostce Vlídná a velice praktická kniha, která se trefuje do dnešní úžasné, ale zároveň velmi náročné a rychlé doby, aby se v ní skrze naši pomoc naučily naše děti spokojeně žít a staly se "nerozbitnými". V každé ze sedmi částí této knihy se skrze příběhy dětí a jejich rodin vynořují zcela konkrétní rady zkušených odborníků, kteří se věnují problematice výchovy dětí. Jednotlivé kapitoly se zaměřují na oblasti jako jsou vztahy, technologie, charakter, knihy či hudba. Řeší se otázka svobody i úloha hranic.
Databáze knih: 89 % (51 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.04.2026


Martina Drijverová: České pověsti pro malé děti. Klikněte pro více informací.

4. České pověsti pro malé děti
Martina Drijverová

Nakladatel: Edika
EAN: 9788025136669
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Kniha České pověsti pro malé děti vzbudí v nejmenších čtenářích zájem o slavnou minulost našeho národa. Autorka Martina Drijverová vybrala nejznámější a nejpůvabnější pověsti a převyprávěla je jazykem pro děti srozumitelným a přitažlivým. Děje dávno minulé dětem přibližují půvabné ilustrace Dagmar Ježkové.
Databáze knih: 83 % (53 hodnocení)
K vypůjčení do: 05.06.2081


Doc. PaedDr. Olga Zelinková, Kamila Balharová, Lenka Krejčová, Zuzana Bodnárová, Kamila Šemberová: Specifické poruchy učení. Klikněte pro více informací.

5. Specifické poruchy učení
Doc. PaedDr. Olga Zelinková, Kamila Balharová, Lenka Krejčová, Zuzana Bodnárová, Kamila Šemberová

Nakladatel: Edika
EAN: 9788026612193 借
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Pedagogika, didaktika
Anotace: Specifickými poruchami učení (SPU) jsou myšleny dyslexie, dysgrafie a dysortografie (pouze naznačeny budou také dyskalkulie a dyspraxie). V současné době se jedná o skupinu obtíží, která zahrnuje nejvyšší procento žáků základních i středních škol v kategorii žáci se speciálními vzdělávacími potřebami. Statistiky hovoří o přibližně pěti procentech žáků, kteří jsou ve školách tzv. integrováni z důvodu stanovení diagnózy SPU. Mimo to je třeba počítat s neméně velkou skupinou žáků, jejichž obtíže jsou menšího rozsahu, proto nejsou oficiálně integrováni. Přesto jsou v souladu se stávající legislativou chápáni jako žáci se speciálními…
Databáze knih: 93 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2025


David Mach: Deník kantora. Klikněte pro více informací.

6. Deník kantora
David Mach

Nakladatel: Edika
EAN: 9788026605577
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Pedagogika, didaktika
Anotace: Kdo umí, umí. Kdo neumí, učí. Kdo neumí a neučí, sedí v parlamentu! Chcete vědět, co je na tom vlastně pravdy? Pak si vyberete tu pravou knížku. Jsou učitelé ulejváci, nebo nedocenění pracovníci? Zažívají muka, nebo zábavu? Názory se různí, kdo by se s tím nesetkal. Pojďte prožít školní rok 2013/2014 ještě jednou – den po dni, vážně i nevážně – a zjistěte to sami. Nahlédněte pod pokličku každodenní práce pedagoga a tajuplného dění na jedné „normální“ škole. O nás kantorech koluje řada řečí, polopravd a omylů. Chtěl bych v tom udělat trochu pořádek. Ale žádný strach, nepůjde o dlouhosáhlé rozpravy nad postavením učitele ve společnosti. Vše se musí…
Databáze knih: 54 % (36 hodnocení)
K vypůjčení do: 12.07.2024


kolektiv: Pohledem divokých zvířat. Klikněte pro více informací.

7. Pohledem divokých zvířat
kolektiv

Nakladatel: Edika
EAN: 9788026614739
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Pojďme se podívat na svět trochu jinýma očima… Knížka Pohledem divokých zvířat nabízí deset povídek, ve kterých spolu s hlavními hrdiny – zvířaty prožijeme jejich životní osudy. Vydáme se na zmrzlé severské pláně mezi vlky, poplujeme světovými moři s delfíny, budeme provázet tygřici džunglí, staneme se svědky souboje paroží v českém lese. Budeme tajit dech, když se naši zvířecí hrdinové postaví tváří v tvář různým nebezpečím, kdy to zdaleka největší představuje člověk. Ale lidé nejsou jen nepřátelé, a proto zažijeme i neobvyklá setkání člověka a divokých zvířat, kdy je jeho cílem přírodu chránit a zachovat její rozmanitost a divokou krásu.
Databáze knih: 100 % (4 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2029


Jarmila Burešová, Aleš Čuma: Povím vám o dyslexii. Klikněte pro více informací.

8. Povím vám o dyslexii
Jarmila Burešová, Aleš Čuma

Nakladatel: Edika
EAN: 9788026609919
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Seznamte se s Jirkou, který má dyslexii Publikace je určena dětem ve věku od 6 do 12 let, které mají potíže s dyslexií, a také jejich rodičům, učitelům nebo kamarádům. Knihou provází chlapec Jirka, který trpí poruchou čtení. Školák se vyprávěním o sobě a svém každodenním životě snaží přiblížit problémy, se kterými se děti s dyslexií běžně potýkají. Vysvětluje, jak potíže samy vnímají a co jim je pomáhá zvládnout. Díky vyprávění o dyslexii z pohledu dítěte a jazykem dítěte je kniha pochopitelná i malému čtenáři. V ilustrovaném příběhu se děti se stejnou poruchou snadno poznají. Naučí se nahlížet na sebe sama bez ponižujících…
Databáze knih: 100 % (4 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.3999


kolektiv: Čtvrtá knížka pohádek od dětí pro děti. Klikněte pro více informací.

9. Čtvrtá knížka pohádek od dětí pro děti
kolektiv

Nakladatel: Edika
EAN: 9788026614470
Kategorie: Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: V této neobyčejné knížce najdete dvacet pohádkových příběhů o přírodě. Čím je knížka zvláštní? Všechny pohádky napsaly děti z 1. stupně ZŠ a poslaly do 4. ročníku literární soutěže Bambini litera, kterou vyhlásila společnost Skanska. Porotci do knížky vybrali ty nejzajímavější příběhy. Vítězné pohádky jsou něčím výjimečné: jazykem, dějovou linkou, netradičním pohledem. Všechny jsou nápadité, neotřelé, vlastní a je na nich znát, že jejich autoři, byť teprve začínají, umějí popustit uzdu fantazii.
Databáze knih: 100 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2029


Petr Mrázek: Příběh chytrého města. Klikněte pro více informací.

10. Příběh chytrého města
Petr Mrázek

Nakladatel: Edika
EAN: 9788026612643
Kategorie: Dětská literatura • Naučná pro děti
Anotace: Zamyslete se s dětmi, jak chytře využít moderní technologie pro lepší život Kniha se snaží přiblížit nejmladším čtenářům, jak lze v budoucnu chytře využít moderní technologie pro lepší život. Dědeček vezme zvídavého Honzíka a jeho kamarády na výlet do Třebíče, kde narazí na chytré využití moderních technologií, např. na tzv. chytré parkování, chytrou lavičku, elektromobil, elektrokolo... Podívají se také do ekotechnického centra Alternátor, kde pomocí zajímavých modelů získají představu o ekologickém a hospodárném využití technologií.
Databáze knih: 100 % (1 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.3999


  

  

1 – 10 / 40

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]