Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Edika.

Bylo nalezeno 303 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Martina Drijverová: To kvůli mně. Klikněte pro více informací.

1. To kvůli mně
Martina Drijverová

Nakladatel: Edika
Rozsah: 80 stran
EAN: 9788026615668 借
Kategorie: Audioknihy • Dětská literatura • Naučná pro děti • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: I malá pomoc je důležitá... Deník chlapce, kterému se najednou rozpadl jeho bezpečný svět. Těžké období pro Hynka začalo dočasným odchodem jeho otce z domova a postupně narůstajícími útoky jeho matky závislé na alkoholu. Psychické násilí a obviňování Hynka za tíživou situaci v rodině později přerostlo ve fyzické násilí, Hynek také přišel o všechny kamarády, koníčky a spolužáci ho začali šikanovat... Přečtěte si, jak se vyřešila situace v této rodině. Všímejte si problémů dětí ve svém okolí a nebuďte k nim lhostejní. Možná máte ve třídě taky někoho, kdo se najednou změnil. Chová se jinak než dřív, moc nemluví, vypadá smutně. Občas má špinavé…
Databáze knih: 94 % (64 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2029


Eva Papoušková: Kosprd a Telecí: anglicko-české vydání. Klikněte pro více informací.

2. Kosprd a Telecí: anglicko-české vydání
Eva Papoušková

Nakladatel: Edika
Rozsah: 104 stran
EAN: 9788026618584
Kategorie: Dětská literatura • Naučná pro děti
Anotace: Příběh ze školky v anglicko-českém vydání zachycuje každodenní momenty, které se mohly přihodit v kterékoliv mateřské školce, stejně jako vypovídá o dětské fantazii i nápadech předškoláků, nad nimiž se dospělí nestačí divit. Přátelství Kosprda a Telecí i jejich dobrodružství a postoje jsou zachyceny velmi vtipně a současně velmi pravdivě.
Databáze knih: 90 % (198 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2032


Slávka Kubíková: Klub nerozbitných dětí. Klikněte pro více informací.

3. Klub nerozbitných dětí
Slávka Kubíková

Nakladatel: Edika
Rozsah: 304 stran
EAN: 9788026615651 借
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Osobní rozvoj, životní styl • Společenské, humanitní vědy • Pedagogika, didaktika • Rodičovství
Anotace: O hledání obyčejného dětského štěstí v době tabletů a instantních řešení v kostce Vlídná a velice praktická kniha, která se trefuje do dnešní úžasné, ale zároveň velmi náročné a rychlé doby, aby se v ní skrze naši pomoc naučily naše děti spokojeně žít a staly se "nerozbitnými". V každé ze sedmi částí této knihy se skrze příběhy dětí a jejich rodin vynořují zcela konkrétní rady zkušených odborníků, kteří se věnují problematice výchovy dětí. Jednotlivé kapitoly se zaměřují na oblasti jako jsou vztahy, technologie, charakter, knihy či hudba. Řeší se otázka svobody i úloha hranic.
Databáze knih: 89 % (53 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.04.2026


John Williams: Můj syn není Rain Man. Klikněte pro více informací.

4. Můj syn není Rain Man
John Williams

Nakladatel: Edika
Rozsah: 216 stran
EAN: 9788026612872 借
Kategorie: Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Chtěl bych, aby dostal šanci na pořádný život John Williams cítil, že je něco jinak, že nejsou jako jiná dvojice otec a syn. Jejich svět byl prostě jiný, a ani oni, ani jejich rodina nevěděli proč. Dlouhou dobu jim dokonce i lékaři tvrdili, že je všechno v pořádku, jenže se mýlili. U Johnova syna byl později diagnostikován autismus a spastická diplegie a teprve tehdy začaly přicházet odpovědi. Toto je příběh jednoho otce a jednoho syna, kteří se vzájemně učí žít své životy, příběh kde nechybí radost, láska a touha být součástí společnosti.
Databáze knih: 89 % (47 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2050


Martina Drijverová: České pověsti pro malé děti. Klikněte pro více informací.

5. České pověsti pro malé děti
Martina Drijverová

Nakladatel: Edika
Rozsah: 64 stran
EAN: 9788025136669
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Kniha České pověsti pro malé děti vzbudí v nejmenších čtenářích zájem o slavnou minulost našeho národa. Autorka Martina Drijverová vybrala nejznámější a nejpůvabnější pověsti a převyprávěla je jazykem pro děti srozumitelným a přitažlivým. Děje dávno minulé dětem přibližují půvabné ilustrace Dagmar Ježkové.
Databáze knih: 84 % (59 hodnocení)
K vypůjčení do: 05.06.2081


Jana  Drnková, Marta Knauerová: Atlas bylin. Klikněte pro více informací.

6. Atlas bylin
Jana Drnková, Marta Knauerová

Nakladatel: Edika
Rozsah: 144 stran
EAN: 9788026610960
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Přírodní vědy • Příroda, biologie
Anotace: V knize naleznete více než 100 planě rostoucích druhů, které můžete najít v naší přírodě od časného jara až do pozdního podzimu. Rostliny jsou řazeny v knize abecedně, vždy podle barvy květů. Jednoduché určující znaky a fotografie pořízené v přirozeném prostředí pomohou k jejich snadnému určení všem, kdo se zajímají o přírodu a chtějí se o ní dozvědět něco více. Vezměte si knihu s sebou ven a poznávejte barevnou krásu, která nás obklopuje.
Databáze knih: 100 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2025


Fjodor Dostojevskij: Idiot. Klikněte pro více informací.

7. Idiot
Fjodor Dostojevskij

Nakladatel: Edika
Rozsah: 184 stran
EAN: 9788026610991
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Cizí jazyky • Ruština
Anotace: Idiot zaujímá zvláštní postavení mezi romány Fjodora Dostojevského. Je to autorův jediný román, ve kterém je hlavním hrdinou člověk kladný, až ideální. Hrdina, který věří, že vnitřní krása, ušlechtilost a láska k bližnímu může zachránit svět. Avšak střet knížete Myškina s realitou vede k tragickému konci… Publikace nabízí zjednodušenou verzi románu, která je určena pro mírně pokročilé studenty ruštiny, zrcadlový český překlad, komentáře gramatických a lexikálních jevů a poznámky k ruským reáliím.
Databáze knih: 96 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.3999


Doc. PaedDr. Olga Zelinková, Kamila Balharová, Lenka Krejčová, Zuzana Bodnárová, Kamila Šemberová: Specifické poruchy učení. Klikněte pro více informací.

8. Specifické poruchy učení
Doc. PaedDr. Olga Zelinková, Kamila Balharová, Lenka Krejčová, Zuzana Bodnárová, Kamila Šemberová

Nakladatel: Edika
Rozsah: 248 stran
EAN: 9788026612193 借
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Pedagogika, didaktika
Anotace: Specifickými poruchami učení (SPU) jsou myšleny dyslexie, dysgrafie a dysortografie (pouze naznačeny budou také dyskalkulie a dyspraxie). V současné době se jedná o skupinu obtíží, která zahrnuje nejvyšší procento žáků základních i středních škol v kategorii žáci se speciálními vzdělávacími potřebami. Statistiky hovoří o přibližně pěti procentech žáků, kteří jsou ve školách tzv. integrováni z důvodu stanovení diagnózy SPU. Mimo to je třeba počítat s neméně velkou skupinou žáků, jejichž obtíže jsou menšího rozsahu, proto nejsou oficiálně integrováni. Přesto jsou v souladu se stávající legislativou chápáni jako žáci se speciálními…
Databáze knih: 93 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2025


Vlasta Šmardová, Jiřina Bednářová: Školní zralost. Klikněte pro více informací.

9. Školní zralost
Vlasta Šmardová, Jiřina Bednářová

Nakladatel: Edika
Rozsah: 136 stran
EAN: 9788025125694
Kategorie: Společenské, humanitní vědy • Pedagogika, didaktika • Psychologie • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Publikace Školní zralost je určena rodičům a pedagogům, kteří pomáhají rozvoji předškolního dítěte v těchto oblastech: - vizuomotorika, grafomotorika - řeč - sluchové vnímání - zrakové vnímání - vnímání prostoru - vnímání času - základní matematické představy Publikace Školní zralost autorské dvojice Jiřina Bednářová – Vlasta Šmardová doplňuje ucelenou řadu odborných materiálů, které v poslední době autorky publikovaly, a završuje svým pohledem otázku vývoje a diagnostiky dítěte v předškolním věku. Ústředním tématem je školní zralost / připravenost, autorky se snaží alespoň rámcově seznámit čtenáře se všemi důležitými faktory ovlivňujícími…
Databáze knih: 92 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.3999


Zdeněk Ležák: Labyrint světa a ráj srdce. Klikněte pro více informací.

10. Labyrint světa a ráj srdce
Zdeněk Ležák

Nakladatel: Edika
Rozsah: 72 stran
EAN: 9788026613299
Kategorie: Komiks
Anotace: Alegorické poutníkovo putování labyrintem světa Komiksová adaptace stěžejního díla Jana Amose Komenského svým tradičním výtvarným i jazykovým pojetím ctí alegoričnost původního textu a současně volí jazyk srozumitelný pro současného čtenáře. Záměrem je přiblížit tento literární poklad a jeho poselství lidem, které by původní text od četby patrně odradil. Autoři se snažili, aby byl komiks zábavný a překypoval detaily, jimiž se může čtenář bavit dlouhé hodiny. V závěru knihy je uveden plný text původního díla.
Databáze knih: 88 % (13 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2050


  

  

1 – 10 / 303

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]