Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=doplněk.

Bylo nalezeno 5 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Tyranie okamžiku
Thomas Hylland Eriksen

Vydáno: Doplněk
EAN: 9788072392384
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Koho by před čtvrtstoletím napadlo, že všechny skvělé technologie vynalezené k úspoře času povedou posléze k naléhavému pocitu, že času máme stále méně? Tímto novodobým problémem se ve své publikaci zabývá a řešení hledá norský sociolog a antropolog T. H. Eriksen, autor řady odborných i populárně-vědeckých publikací. Nesmírně zajímavá a inspirativní kniha vyšla poprvé v roce 1998 a záhy se dočkala řady dalších vydání i zahraničních překladů.
Databáze knih: 86 % (41 hodnocení)


2. Syndrom velkého vlka
Thomas Hylland Eriksen

Vydáno: Doplněk
EAN: 9788072392445
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Tématem další pozoruhodné knihy z pera známého norského sociálního antropologa (v Doplňku již vyšla jeho kniha Tyranie okamžiku) je spokojenost. Kniha psaná přístupnou a čtivou formou se snaží odpovědět na otázku, čím se vyznačuje šťastný a hodnotný život. My, příslušníci globální střední třídy, máme v podstatě ráj na zemi: dožíváme se vyššího věku než kdokoli před námi, méně pracujeme a jsme zdravější než předchozí generace. Dopřáváme si kvalitní a chutnou stravu, posloucháme hudbu, která se nám líbí, nabízí se nám nepřeberný výběr literatury… Přesto však nejsme spokojeni. Vědecké studie ukazují, že životní spokojenost od 50. let minulého století…
Databáze knih: 86 % (38 hodnocení)
K vypůjčení do: 16.03.2020


3. Blázen svobodný
Beate Grimsrudová

Vydáno: Doplněk
EAN: 9788072392896
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Beate Grimsrudová v románu otevírá dveře do světa, který je většině lidí neznámý: těžký a občas nesnesitelný život s psychózou a zároveň fascinující a napínavý vnitřní svět umělce.
Databáze knih: 78 % (12 hodnocení)


4. Tíha sněhové vločky
Thorvald Steen

Vydáno: Doplněk
EAN: 9788072392612
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Osmý román norského spisovatele Thorvalda Steena nese zřejmé autobiografické rysy. Jeho čtrnáctiletý hrdina sní o jediném: být skokanem na lyžích. Lékařské vyšetření po jednom z jeho pádů však přinese šokující výsledek – chlapec má nevyléčitelnou svalovou chorobu a lékař mu s okamžitou platností zakáže jakékoli sportovní aktivity. Skočí ještě svůj nejlepší skok v životě? Současně je chlapec konfrontován s psychiatrickou nemocí své matky a zhoršující se atmosférou v rodině.Přes bolestné téma se nejedná o knihu tragickou nebo sentimentální. Steenův styl je realistický, věcný, prodchnutý okamžiky humoru a vyznačuje se laskavým odstupem.
Databáze knih: 78 % (21 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.11.2021


5. Pravda o Marii
Jaroslav Štěpánek

Vydáno: Doplněk
EAN: 9788072392605
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Svobodomyslný, místy značně provokující literární debut autora žijícího v Kalifornii, který je však trvale připoután k české zemi svou minulostí i současností. V příběhu zasazeném do překotných událostí devadesátých let se jeho hlavní hrdina pokouší najít pravdu. O ženě, do které se zamiluje, o přátelích, za které by kdysi dal ruku do ohně, o pozadí politických událostí, které jsme všichni prožívali. Šíře mezilidských vztahů rozprostírajících se na ploše románu je nezměrná a strhující.Příběh doprovázejí koláže Ivana Štroufa.ISBN formátu EPUB: 978-80-7239-290-2ISBN formátu MOBI: 978-80-7239-291-9.
Databáze knih: 70 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.02.2022


  

  

1 – 5 / 5

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]