Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Doplněk.

Byly nalezeny 4 tituly. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Thomas Hylland Eriksen: Tyranie okamžiku. Klikněte pro více informací.

1. Tyranie okamžiku
Thomas Hylland Eriksen

Nakladatel: Doplněk
EAN: 9788072392384 借
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Koho by před čtvrtstoletím napadlo, že všechny skvělé technologie vynalezené k úspoře času povedou posléze k naléhavému pocitu, že času máme stále méně? Tímto novodobým problémem se ve své publikaci zabývá a řešení hledá norský sociolog a antropolog T. H. Eriksen, autor řady odborných i populárně-vědeckých publikací. Nesmírně zajímavá a inspirativní kniha vyšla poprvé v roce 1998 a záhy se dočkala řady dalších vydání i zahraničních překladů.
Databáze knih: 85 % (50 hodnocení)


Beate Grimsrudová: Blázen svobodný. Klikněte pro více informací.

2. Blázen svobodný
Beate Grimsrudová

Nakladatel: Doplněk
EAN: 9788072392896
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: Ve svém románu Blázen svobodný otevírá Beate Grimsrudová dveře do světa, který je většině lidí neznámý: těžký a občas nesnesitelný život s psychózou a zároveň fascinující a napínavý vnitřní svět umělce. Eli ve svém bytě bydlí sama, ale její život je nerozlučně spjat s Espenem, Erikem a Emilem. K nim se později přidá ještě princ Eugen. Jsou to hlasy, které slýchá v hlavě a doprovázejí ji už od dětství. Eli je čas od času hospitalizována na psychiatrickém oddělení, kde se setkává jak s pomocí a podporou, tak s odmítáním a neporozuměním. Má obrovskou vůli a chuť žít normální život a tvořit, ovšem soužití s hlasy občas překročí hranice…
Databáze knih: 80 % (13 hodnocení)


Thorvald Steen: Tíha sněhové vločky. Klikněte pro více informací.

3. Tíha sněhové vločky
Thorvald Steen

Nakladatel: Doplněk
EAN: 9788072392612
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: Osmý román norského spisovatele Thorvalda Steena nese zřejmé autobiografické rysy. Jeho čtrnáctiletý hrdina sní o jediném: být skokanem na lyžích. Lékařské vyšetření po jednom z jeho pádů však přinese šokující výsledek – chlapec má nevyléčitelnou svalovou chorobu a lékař mu s okamžitou platností zakáže jakékoli sportovní aktivity. Skočí ještě svůj nejlepší skok v životě? Současně je chlapec konfrontován s psychiatrickou nemocí své matky a zhoršující se atmosférou v rodině. Přes bolestné téma se nejedná o knihu tragickou nebo sentimentální. Steenův styl je realistický, věcný, prodchnutý okamžiky humoru a vyznačuje se laskavým odstupem.
Databáze knih: 79 % (25 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.11.2021


Jaroslav Štěpánek: Pravda o Marii. Klikněte pro více informací.

4. Pravda o Marii
Jaroslav Štěpánek

Nakladatel: Doplněk
EAN: 9788072392605
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: Svobodomyslný, místy značně provokující literární debut autora žijícího v Kalifornii, který je však trvale připoután k české zemi svou minulostí i současností. V příběhu zasazeném do překotných událostí devadesátých let se jeho hlavní hrdina pokouší najít pravdu. O ženě, do které se zamiluje, o přátelích, za které by kdysi dal ruku do ohně, o pozadí politických událostí, které jsme všichni prožívali. Šíře mezilidských vztahů rozprostírajících se na ploše románu je nezměrná a strhující. Příběh doprovázejí koláže Ivana Štroufa. ISBN formátu EPUB: 978-80-7239-290-2 ISBN formátu MOBI: 978-80-7239-291-9.
Databáze knih: 70 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.02.2022


  

  

1 – 4 / 4

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]