Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Cpress.

Bylo nalezeno 294 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Pavel Stehlík: Do temnoty. Klikněte pro více informací.

1. Do temnoty
Pavel Stehlík

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026405153
Klíčová slova: Elektronické knihy - Učebnice, odborná literatura
Anotace: Osobní vyprávění českého vojáka, ve kterém otevřeně líčí své osudy od motivace pro vstup do armády přes náročný výcvik a půlroční nasazení na základně v Afghánistánu až po boj s těžkou nemocí po návratu domů… Kniha nepřináší líčení superhrdiny, jde v prvé řadě o příběh člověka. Zachycuje jeho zrání – od nadšeného kluka ve vyzrálého muže-vojáka, který musel projít řadou profesních, ale i životních zkoušek, překonat nástrahy, které mu osud vmetl do cesty, a najít sám sebe. „Přáslavický borec. Rod a krev se nezapomíná. Vždyť to znáš.“ Podplukovník M. B. „Autor seznamuje čtenáře se svojí životní cestou hovorovým vojenským stylem, což dává…
Databáze knih: 90 % (404 hodnocení)
K vypůjčení do: 10.09.2020


Sara Pennypackerová, Jon Klassen: Pax, můj liščí přítel. Klikněte pro více informací.

2. Pax, můj liščí přítel
Sara Pennypackerová, Jon Klassen

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026415831
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Od chvíle, kdy Petr zachránil Paxe jako malé lišče, z nich byli nerozluční přátelé. Jednoho dne se však stane nepředstavitelné: Petrův otec vstoupí do armády a přinutí ho vrátit lišáka do volné přírody. V dědečkově domě, pět set kilometrů od domova, si Petr uvědomí, že není tam, kde má být – s Paxem. A tak se, poháněný láskou, věrností a žalem, vydává navzdory blížící se válce na dalekou cestu, aby se se svým přítelem opět shledal. Ani Paxovi se však nevyhnou nebezpečná dobrodružství.
Databáze knih: 92 % (74 hodnocení)
K vypůjčení do: 24.06.2021


Ben Guterson: Hotel Winterhouse. Klikněte pro více informací.

3. Hotel Winterhouse
Ben Guterson

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026425106
Klíčová slova: Elektronické knihy, Dobrodružství a detektivky
Anotace: Osiřelá Elizabeth žije s tetou a strýcem, kteří ji jednoho dne pošlou do hotelu Winterhouse. Brzy po příjezdu Alžběta zjistí, že je hotel zahalen tajemstvím i kouzli. V obrovské knihovně objeví magickou knihu a postupně si uvědomuje, že je s hotelem nějak spojená. Rozlušti hádanky, anagramy i složité rébusy a pomoz jí prolomit hotelové prokletí a vyřešit tajuplnou záhadu.
Databáze knih: 92 % (72 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.04.2023


Deborah Tung: Ze života knihomolky. Klikněte pro více informací.

4. Ze života knihomolky
Deborah Tung

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026426943
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Knihomolky všech zemí, spojte se! V tramvaji koukáš lidem přes rameno, jen abys zjistila, jakou knížku právě čtou. Než aby sis koupila něco na sebe, raději utratíš celé kapesné v knihkupectví. Tajně (a někdy i naprosto veřejně) čicháš ke svým novým knižním úlovkům. Nejlepší večírek je pro tebe ten, kdy všichni sedí tiše u stolu a čtou si. Zkrátka čteš všude, všechno a pořád, a když zrovna nečteš, o knihách si aspoň povídáš. Poznáváš se? V tom případě je knížka Ze světa knihomolky dalším povinnou položkou na tvém reading listu. U každé stránky tohoto vtipného a milého komiksu se budeš potutelně usmívat a říkat si, že hlavní postava je snad…
Databáze knih: 90 % (330 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.02.2023


Ctibor Ostrý: Příběh jednoho kmene. Klikněte pro více informací.

5. Příběh jednoho kmene
Ctibor Ostrý

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026613091
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Příběh Bajúka ile Agaj, léčitele z Jihu Před mýma očima tančily postavy démonů, které jdou jen těžko popsat slovy, a já tančil s nimi. Vířily ve šmouhách kolem velkého pohřebního ohně v rytmu hudby; tváře zkřivené v hlubokém prožitku a svými chodidly zvedaly oblaka prachu. Hlasy ani melodie nešlo dostat z hlavy, nedalo se jim uniknout a nemohl jsem se bránit. Samy se draly do těla. Svou prudkostí mi sevřely srdce a donutily jej tlouct podle jejich rytmu. Odevzdal jsem se a ztratil nad sebou vládu. Zpíval jsem s uruki a křičel do noční tmy...
Databáze knih: 94 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.01.2026


Martin Úbl: Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor. Klikněte pro více informací.

6. Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor
Martin Úbl

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026422204
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Pokračování Neuvěřitelných příběhů z hor Parta přátel a jejich horská dobrodružství pod vedením gumového kuřete jsou zpět! Naši hrdinové vám tentokrát dají nahlédnout do radostí i strastí treků na Islandu, v Peru nebo Nepálu. Na svých neuvěřitelných cestách budou čelit zuřivým a krvelačným pijavicím, agresivním prasátkům, horku v džungli i islandskému větru a dešti. Všechny příběhy jsou pravdivé a skvěle vystihují heslo: Jednou jsi nahoře, většinou dole.
Databáze knih: 89 % (55 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Matěj Balga: Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa. Klikněte pro více informací.

7. Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa
Matěj Balga

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026420866
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Tři roky na cestě kolem světa a do nitra vlastní duše Ztroskotal na opuštěném ostrově v Karibiku, pracoval v čínském baru, stal se bezdomovcem v San Francisku, vyzval neprostupnou džungli Darién a projel pod polární září Aljašky. Přitom na začátku bylo zlomené srdce, vážná nemoc a obyčejné kolo z bazaru. Mladý cestovatel se vydal hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca. Tříletá cesta mu ale přinesla víc, než čekal. Vydal se nejen kolem světa, ale především do nitra duše.
Databáze knih: 88 % (63 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.05.2028


Veronika Klesnilová: Veronika v Dubaji. Klikněte pro více informací.

8. Veronika v Dubaji
Veronika Klesnilová

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026417040
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Chcete vědět, jak se žije české holce v Dubaji, jak je těžké dostat "práci snů" a proč si v Číně neobjednávat pizzu? Jste zvědaví, jaké to je pracovat pro jednu z největších leteckých společností Blízkého východu, měsíčně navštívit pět kontinentů a dostávat za to výplatu? Nahlédněte za závěs kuchyňky a pod pokličku práce letušky. Ať už se rozhodujete, jestli je tahle práce to pravé, sníte o životě v oblacích, prostě vás jen zajímá, proč sakra při vašem letu došlo to kuře nebo co se může stát, když si nezapnete pás, je tahle knížka určena právě vám.
Databáze knih: 86 % (83 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Stanislav Gazdik: 15 let v legii. Klikněte pro více informací.

9. 15 let v legii
Stanislav Gazdik

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026409496
Klíčová slova: Elektronické knihy - Vojenská technika
Anotace: Strhující příběh legionáře V roce 1991 se Stanislav Gazdik rozhodl vypravit do Francie a vstoupit do cizinecké legie, ve které následně prožil patnáct let života. Podařilo se mu dostat do speciální jednotky GCP a dosáhnout hodnosti le sergent chef. Když se po letech vrátil, rozhodl se ve své knize vyprávět svůj příběh. Vylíčil své zážitky a zkušenosti, od náborového střediska přes tvrdý výcvik až po nasazení v jednotlivých akcích. Umožňuje tak nahlédnout výjimečným způsobem do každodenního života ve francouzské cizinecké legii a poznat i rozmanité akce, kterých se zúčastnil v různých koutech světa. V knize nechybí ani širší seznámení s historií a kořeny…
Databáze knih: 86 % (31 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Martin Úbl: Neuvěřitelné příhody z hor. Klikněte pro více informací.

10. Neuvěřitelné příhody z hor
Martin Úbl

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026417033
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Ač se může na první pohled zdát, že se úsměvné a někdy až k nezastavitelnému smíchu přivádějící příběhy z této knihy odehrávají v čistě horském prostředí, není tomu tak. Během čtení čtenář zjistí, že jsou to příběhy napsané životem a o životě každého z nás. Pojďme se tedy společně vydat zdolávat životní, horské i jiné vrcholy a pády. Pozor! Nečtěte tuto knihu, pokud: • si nepamatujete, kdy jste se naposledy zasmáli – berete se příliš vážně; • jste nudní a prudérní; • máte společného s přírodou pouze to, že jste svým SUV kdysi srazili ovci.
Databáze knih: 85 % (107 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


  

  

1 – 10 / 294

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]