Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Cpress.

Bylo nalezeno 285 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Do temnoty
Pavel Stehlík

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026405153
Klíčová slova: Elektronické knihy - Učebnice, odborná literatura
Anotace: Osobní vyprávění českého vojáka, ve kterém otevřeně líčí své osudy od motivace pro vstup do armády přes náročný výcvik a půlroční nasazení na základně v Afghánistánu až po boj s těžkou nemocí po návratu domů...
Databáze knih: 90 % (399 hodnocení)
K vypůjčení do: 10.09.2020


2. Pax, můj liščí přítel
Sara Pennypackerová

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026415831
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Od chvíle, kdy Petr zachránil Paxe jako malé lišče, z nich byli nerozluční přátelé. Jednoho dne se však stane nepředstavitelné: Petrův otec vstoupí do armády a přinutí ho vrátit lišáka do volné přírody. V dědečkově domě, pět set kilometrů od domova, si Petr uvědomí, že není tam, kde má být – s Paxem. A tak se, poháněný láskou, věrností a žalem, vydává navzdory blížící se válce na dalekou cestu, aby se se svým přítelem opět shledal. Ani Paxovi se však nevyhnou nebezpečná dobrodružství.
Databáze knih: 92 % (70 hodnocení)
K vypůjčení do: 24.06.2021


3. Hotel Winterhouse
Ben Guterson

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026425106
Klíčová slova: Elektronické knihy, Dobrodružství a detektivky
Anotace: Osiřelá Elizabeth žije s tetou a strýcem, kteří ji jednoho dne pošlou do hotelu Winterhouse. Brzy po příjezdu Alžběta zjistí, že je hotel zahalen tajemstvím i kouzli. V obrovské knihovně objeví magickou knihu a postupně si uvědomuje, že je s hotelem nějak spojená. Rozlušti hádanky, anagramy i složité rébusy a pomoz jí prolomit hotelové prokletí a vyřešit tajuplnou záhadu.
Databáze knih: 93 % (49 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.04.2023


4. Ze života knihomolky
Deborah Tung

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026426943
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Knihomolky všech zemí, spojte se! V tramvaji koukáš lidem přes rameno, jen abys zjistila, jakou knížku právě čtou. Než aby sis koupila něco na sebe, raději utratíš celé kapesné v knihkupectví. Tajně (a někdy i naprosto veřejně) čicháš ke svým novým knižním úlovkům. Nejlepší večírek je pro tebe ten, kdy všichni sedí tiše u stolu a čtou si. Zkrátka čteš všude, všechno a pořád, a když zrovna nečteš, o knihách si aspoň povídáš. Poznáváš se? V tom případě je knížka Ze světa knihomolky dalším povinnou položkou na tvém reading listu. U každé stránky tohoto vtipného a milého komiksu se budeš potutelně usmívat a říkat si, že hlavní postava je snad…
Databáze knih: 90 % (271 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.02.2023


5. Příběh jednoho kmene
Ctibor Ostrý

Vydáno: Edika
EAN: 9788026613091
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Příběh Bajúka ile Agaj, léčitele z Jihu Před mýma očima tančily postavy démonů, které jdou jen těžko popsat slovy, a já tančil s nimi. Vířily ve šmouhách kolem velkého pohřebního ohně v rytmu hudby; tváře zkřivené v hlubokém prožitku a svými chodidly zvedaly oblaka prachu. Hlasy ani melodie nešlo dostat z hlavy, nedalo se jim uniknout a nemohl jsem se bránit. Samy se draly do těla. Svou prudkostí mi sevřely srdce a donutily jej tlouct podle jejich rytmu. Odevzdal jsem se a ztratil nad sebou vládu. Zpíval jsem s uruki a křičel do noční tmy...
Databáze knih: 95 % (27 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.01.2026


6. Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa
Matěj Balga

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026420866
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Tři roky na cestě kolem světa a do nitra vlastní duše Ztroskotal na opuštěném ostrově v Karibiku, pracoval v čínském baru, stal se bezdomovcem v San Francisku, vyzval neprostupnou džungli Darién a projel pod polární září Aljašky. Přitom na začátku bylo zlomené srdce, vážná nemoc a obyčejné kolo z bazaru. Mladý cestovatel se vydal hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca. Tříletá cesta mu ale přinesla víc, než čekal. Vydal se nejen kolem světa, ale především do nitra duše.
Databáze knih: 90 % (59 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.05.2028


7. Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor
Martin Úbl

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026422204
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Pokračování Neuvěřitelných příběhů z hor Parta přátel a jejich horská dobrodružství pod vedením gumového kuřete jsou zpět! Naši hrdinové vám tentokrát dají nahlédnout do radostí i strastí treků na Islandu, v Peru nebo Nepálu. Na svých neuvěřitelných cestách budou čelit zuřivým a krvelačným pijavicím, agresivním prasátkům, horku v džungli i islandskému větru a dešti. Všechny příběhy jsou pravdivé a skvěle vystihují heslo: Jednou jsi nahoře, většinou dole.
Databáze knih: 88 % (53 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


8. Veronika v Dubaji
Veronika Klesnilová

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026417040
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Chcete vědět, jak se žije české holce v Dubaji, jak je těžké dostat "práci snů" a proč si v Číně neobjednávat pizzu? Jste zvědaví, jaké to je pracovat pro jednu z největších leteckých společností Blízkého východu, měsíčně navštívit pět kontinentů a dostávat za to výplatu? Nahlédněte za závěs kuchyňky a pod pokličku práce letušky. Ať už se rozhodujete, jestli je tahle práce to pravé, sníte o životě v oblacích, prostě vás jen zajímá, proč sakra při vašem letu došlo to kuře nebo co se může stát, když si nezapnete pás, je tahle knížka určena právě vám.
Databáze knih: 86 % (81 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


9. Osvětimská ukolébavka
Mario Escobar

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026425045
Klíčová slova: Elektronické knihy, Světová literatura
Anotace: Tam, kde jiní ztrácí naději, ona najde odvahu bojovat. Sama proti všem. Hlavní hrdinka Helene pochází z Německa, má modré oči a plavé vlasy. Na začátku druhé světové války se s manželem romského původu, se kterým má pět dětí, dobrovolně ocitá v koncentračním táboře Osvětim. Po příjezdu přichází o manžela, děti se jí však podaří ubránit. K tomu jí pomůže nejen árijský vzhled, ale i fakt, že je zdravotní sestra. Je přeřazena do místní nemocnice a setkává se tak tváří tvář s doktorem Mengelem a její boj o přežití začíná.
Databáze knih: 85 % (348 hodnocení)
K vypůjčení do: 02.07.2023


10. 15 let v legii
Stanislav Gazdik

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026409496
Klíčová slova: Elektronické knihy - Vojenská technika
Anotace: Strhující příběh legionáře V roce 1991 se Stanislav Gazdik rozhodl vypravit do Francie a vstoupit do cizinecké legie, ve které následně prožil patnáct let života. Podařilo se mu dostat do speciální jednotky GCP a dosáhnout hodnosti le sergent chef. Když se po letech vrátil, rozhodl se ve své knize vyprávět svůj příběh. Vylíčil své zážitky a zkušenosti, od náborového střediska přes tvrdý výcvik až po nasazení v jednotlivých akcích. Umožňuje tak nahlédnout výjimečným způsobem do každodenního života ve francouzské cizinecké legii a poznat i rozmanité akce, kterých se zúčastnil v různých koutech světa. V knize nechybí ani širší seznámení s historií a kořeny…
Databáze knih: 86 % (31 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


  

  

1 – 10 / 285

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]