Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Brána.

Bylo nalezeno 58 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

11. Pokoj bez dveří
Karolina Tůmová

Vydáno: Brána
EAN: 9788076172593
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká literatura
Anotace: Tři ženy jednoho rodu, tři osudy, tři různá období historie. Ústředním symbolem vyprávění, které se odehrává ve století 17., za 2. světové války a v současnosti, je vzácný starožitný prsten, jenž je v rodině předáván z generace na generaci. Moderní dívka ho nachází v rodinné šperkovnici a pouští se do pátrání po jeho historii. Postupně odhaluje příběhy žen své rodiny, štěstí i tragédie, které je provázely, a dopátrává se kořenů, z nichž vzešla.
Databáze knih: 78 % (61 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.01.2026


12. Dopisy mrtvých
Luca Veste

Vydáno: Brána
EAN: 9788072437610
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Detektivové David Murphy a Laura Rossi vyšetřují vraždu studentky univerzity v Liverpoolu. U jejího těla najdou dopis od vraha s podrobnostmi o slavném neetickém psychologickém experimentu. Murphy je přesvědčen, že dopis je pokusem svést vyšetřovatele ze stopy, dokud však není nalezeno více těl s podobnými dopisy. V té době se na druhé straně města Rob Barker, administrativní pracovník univerzity, zabývá svou vlastní ztrátou. Jeho přítelkyně je pohřešovaná téměř rok. A hlavním podezřelým je právě on.Když se dvě zdánlivě nesouvisející události protnou, začíná být zřejmé, že Murphy pronásleduje vraha, kterému už jednou čelil….
Databáze knih: 76 % (28 hodnocení)


13. Kůly v plotě
Jakub Kohák

Vydáno: Brána
EAN: 9788076174689
Klíčová slova: Elektronické knihy, Humor, satira
Anotace: Kniha Kůly v plotě obsahuje humorné příběhy a postřehy ze života, které vycházely jako fejetony v deníku Metro v letech 2014 až 2019. Jejich autorem není nikdo menší ani větší než Jakub Kohák, polokaskadér, skororevolucionář, ironing man, olympionik pasivní, bratr sokol, bombabomber, Král Újezda I, II, IV, V, věčné dítě věřící na Ježíška, ale i hrdý tatínek, který to má vždycky na Koháku.
Databáze knih: 75 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 10.01.2026


14. Eminy slzy
Ružena Scherhauferová

Vydáno: Brána
EAN: 9788072437184
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Temperamentní Ema prožívá životní krizi. Její harmonické manželství naruší manželova nevěra. Tento úder přichází v ten nejnevhodnější čas, Ema zrovna slaví padesátku a překračuje tak jakousi pomyslnou čáru středního věku. Cítí se odkopnutá a nepotřebná, její samotu navíc znásobí nemoc její matky. Ema se o ni musí starat a začne se na ni citově upínat. V tomto těžkém období potkává bývalého spolužáka Evžena, čerstvého vdovce. Postupně se sbližují a začne se rodit krásný nový vztah. Ema začne být opět šťastná, ale najednou přijde matčino úmrtí, na pohřbu se objevuje manžel Adam a chce se vrátit.
Databáze knih: 75 % (31 hodnocení)


15. Mrtvola v brnění
Jan Bauer

Vydáno: Brána
EAN: 9788072438884
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Je říjen roku 1306. Na oslavu zvolení nového českého krále Rudolfa Habsburského se na rynku Většího Města pražského koná rytířský turnaj. Jako první se mají utkat přítel a oblíbenec nového krále, pěvec rytířských písní Hartmann z Kuenringu s českým šlechticem Čeňkem z Lipé. K všeobecnému překvapení stačí Čeňkovi lehký úder dřevcem, aby Hartmann spadl ze sedla do prachu kolbiště. K údivu všech přivolaný ranhojič zjišťuje, že je dočista mrtvý. Co horšího, někdo ho předem zabil a do klání mezi šraňky poslal na koni mrtvolu v brnění. Hartmannovi sluhové jsou jako podezřelí okamžitě uvězněni, ale královský soudce Melichar z Roupova se jich…
Databáze knih: 75 % (53 hodnocení)


16. Dívka, která nesměla mít sny / Barbora Walterová Benešová
Barbora Walterová-Benešová

Vydáno: Praha Brána 2015
Rozsah: 340 s. ; 20 cm
EAN: 9788072437542
Klíčová slova: romány, Afrika, Keňa, Etiopie, postavení žen, česká literatura
Anotace: Příběh dívky, která se narodila v zemi, kde žena nemá mít vlastní sny a nemá příliš možností. V zemi, jejíž zvyky jsou nám, Evropanům, úplně cizí. Dívky, která se rozhodla žít jinak a v jiném světě, než jí bylo původně předurčeno. Román plný bolesti, utrpení, ale i lásky a naděje.
Databáze knih: 74 % (42 hodnocení)


17. Krvavé léto : případy královského soudce Melichara / Jan Bauer
Jan Bauer

Vydáno: Praha Brána 2015
Rozsah: 223 stran ; 21 cm
EAN: 9788072438082
Klíčová slova: historické romány, česká literatura
Anotace: Děj historické detektivky se odehrává bezprostředně po olomoucké vraždě posledního přemyslovského krále Václava III., v období plném zvůle, násilí a nejrůznějších kriminálních činů. Hlavním hrdinou je královský soudce vladyka Melichar z Roupova, stárnoucí šlechtic, který už dávno ztratil někdejší ctižádost a rozhodnost. Nevyjasněné okolnosti královy smrti, kterou nedokáže vyšetřit, ho staví do nepříznivého světla před novým panovníkem, Václavovým švagrem Jindřichem Korutanským. Vladyka Melichar raději odchází z Prahy na svou tvrz Roupov, kde se jeho životní situace ještě více zkomplikuje. Jeho manželka trpí podivnou chorobou a tamní kaplan Zachariáš rozšiřuje, že…
Databáze knih: 74 % (55 hodnocení)


18. Klášterem obchází ďábel
Jan Bauer

Vydáno: Brána
EAN: 9788072439386
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Po nečekané smrti Rudolfa Habsburského řečeného Kaše se na český trůn vrátil Jindřich Korutanský, manžel nejstarší dcery Václava II. Anny Přemyslovny. Melichar z Roupova i nadále zůstává v jeho službách jako královský soudce, ovšem jeho postavení je velmi nejisté. Nový opat strahovského kláštera Gerard, původem Francouz, ho požádá o vyšetření záhadných vražd, k nimž u strahovských premonstrátů došlo a které vypadají, jakoby se jich dopustil sám ďábel. Jaké pekelné rejdy se na Strahově dějí? Chce snad někdo odtud řád premonstrátů vypudit? Soudce Melichar a jeho pomocník Božetěch stojí před nelehkým úkolem….
Databáze knih: 72 % (45 hodnocení)


19. Lacrimosa
Alice Scarling

Vydáno: Brána
EAN: 9788072438839
Klíčová slova: Elektronické knihy, Fantasy, sci, fi
Anotace: Sascha po dětství prožitém v klášteře dospěla v osobnost, která si není jistá sama sebou a která ví, že jakékoliv selhání pro ni představuje smrtelné nebezpečí. Proto se obrní vůči vnějšímu světu a podvědomě hledá nějakého „guru“, ovšem poznání je v ní samé… Má schopnost se dostat do těla toho, koho se dotkne. Myslí si, že s touto svojí schopností bude snadné se mstít za zpackaný život. Cesta ji ale povede k jinému poznání… Kniha naplněná silnou smyslností, prožitky z hudby, sexem. Trochu drsná a zároveň skrytě jemná, je v ní akčnost, nadpřirozenost, romantika a humor.
Databáze knih: 69 % (30 hodnocení)
K vypůjčení do: 27.04.2022


20. Hortenziová zahrada
Marie Lamballe

Vydáno: Brána
EAN: 9788076172326
Klíčová slova: Elektronické knihy, Dívčí romány a povídky
Anotace: Kniha se odehrává ve dvou časových obdobích, během druhé světové války a v současnosti. Oba děje spojuje malebná vesnice Plouvan ve francouzské Bretani a starý klášter Notre Dame de la Foret ležící uprostřed kouzelného lesa Brocéliande, místa opředeného starými legendami o bájných postavách – králi Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu a mnoha dalších… Do životů dvou rodin – LeHaziffů a Tabarlyů – nečekaně zasáhne válka. Francii obsadí Němci, muži odcházejí bojovat a ženy a dívky se musí postarat o hospodářství. Ale i v této těžké době prožívají dvě dívky – Sema Tabarlyová a Maelle LeHaziffová – své milostné příběhy, krásné, ale i tragické.…
Databáze knih: 73 % (119 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.12.2022


  

  

11 – 20 / 58

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]