Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Brána.

Bylo nalezeno 73 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Luca Crippa, Maurizio Onnis: Fotograf z Osvětimi. Klikněte pro více informací.

1. Fotograf z Osvětimi
Luca Crippa, Maurizio Onnis

Nakladatel: Brána
EAN: 9788024266312
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historie, dějiny
Anotace: Historická biografie na pomezí biografického románu vypráví osudy Wilhelma Brasse, který byl v létě 1940 internován v Osvětimi. Tam se mu podařilo přežívat díky tomu, že byl šikovný fotograf, a pro nacistickou mašinerii, libující si v přesné evidenci a dokumentaci, fotografoval vězně, ale i popravy a lékařské pokusy na lidech. Dohromady zhotovil přes 50.000 snímků. Kniha rekonstruuje pět let, které Wilhelm Brasse strávil ve vyhlazovacím táboře, a vychází z historických dokumentů a ze vzpomínek samotného autora, který zemřel v roce 2012 ve věku 94 let.
Databáze knih: 89 % (489 hodnocení)
K vypůjčení do: 05.03.2025


Jan Vavřík: Kolotoč strachu. Klikněte pro více informací.

2. Kolotoč strachu
Jan Vavřík

Nakladatel: Brána
EAN: 9788072437528
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Jednoho dne zavítá do ordinace klinického psychologa Langmaiera mladá dívka Kristýna. Kristýna není jen obyčejná pacientka. Její příběh lékaře uchvacuje a motivuje ho k tomu, aby si vyřešil i své vztahy. Dívka byla psychicky a sexuálně zneužívána vlastním otcem. Dostává se do dětského domova, kde se spřátelí s vychovatelkou, která se stává její druhou mámou. Přítel, kvůli kterému se rozhodne opustit zázemí dětského domova, dívku rovněž týrá. Tím se hlavní hrdinka dostává do stejného kolotoče, který zažila ve svém dětství. Dokáže se vymanit z bludného kruhu? Kniha byla inspirována skutečnými událostmi.
Databáze knih: 89 % (156 hodnocení)


Peter James: Hon se smrtí. Klikněte pro více informací.

3. Hon se smrtí
Peter James

Nakladatel: Brána
EAN: 9788072434237
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Vrchní superintendent Roy Grace se vrací v doposud nejnapínavějším a nejambicióznějším románu Petera Jamese. Z moře nedaleko pobřeží Sussexu je vytaženo tělo teenagera, kterému chybí životně důležité orgány. Brzy jsou nalezena další dvě těla mladých lidí… Caitlin, patnáctiletá dívka z Brightonu, zemře, pokud jí nebudou rychle transplantována játra. Její matka nalézá v panice na internetu obchodníka, který jí potřebný orgán dokáže opatřit na černém trhu – ovšem za náležitě vysokou cenu. Důkladné ohledání těl přivede Grace na stopu gangu obchodníků s dětmi, který má své ústředí ve východní Evropě. Tehdy začíná pro detektiva a jeho tým závod…
Databáze knih: 89 % (50 hodnocení)


Sonja Chihaoui: Ztracená v Galábii. Klikněte pro více informací.

4. Ztracená v Galábii
Sonja Chihaoui

Nakladatel: Brána
EAN: 9788024266619
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká literatura
Anotace: Příběh mladé české ženy, která se po ovdovění zamilovala do atraktivního a pozorného Araba, souhlasila se svatbou, ale brzy poté zjistila, že se její život naprosto změní. Odjíždějí do Egypta a je nucená se nejen sžívat s novou rodinou, ale především s naprosto odlišným životním stylem, jehož součástí je samozřejmě přijetí islámu, oblékání a spousta dalších věcí, na které Evropanka není připravená. Poté, co její nový manžel zahyne, se vrací domů. Brzy se však na ni začínají obracet ženy, jež po špatných zkušenostech a krachu manželství s Araby přišly o své děti, které si bývalí manželé chtějí ponechat, nebo je unesli do své země. Začíná…
Databáze knih: 90 % (30 hodnocení)
K vypůjčení do: 24.02.2027


Brian Wallace, Frank Glenn, Steve Ross: Střepy života. Klikněte pro více informací.

5. Střepy života
Brian Wallace, Frank Glenn, Steve Ross

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076174603
Klíčová slova: Elektronické knihy, Světová literatura
Anotace: Strhující příběh o neskutečné vůli žít, příběh malého chlapce, který zažil to, co by žádné dítě v žádné době zažít nemělo. Autor se narodil v Polsku, prošel tábory v Osvětimi a Dachau a jen šťastnou shodou náhod několikrát unikl smrti. Po válce se dostal do Spojených států, nějakou dobu žil v sirotčinci, ale postupně se vypracoval a stal se učitelem. Čtivé, dojemné, depresivní a zároveň optimistické vyprávění je ukázkou nezlomnosti člověka.
Databáze knih: 87 % (68 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.05.2023


Roman Bureš: Leon. Klikněte pro více informací.

6. Leon
Roman Bureš

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076172142
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: První století před Kristem. Ekonomika Říma stojí na potu a utrpení stovek tisíců otroků. Malá vzpoura gladiátorů v Capue se rozroste do netušených rozměrů. Jedním ze vzbouřenců je i boxer Leon, který byl teprve nedávno odvlečen do otroctví. Podaří se mu v krvavé hrůze, která zaplaví Itálii, opět najít svoji ženu a malého synka?
Databáze knih: 88 % (36 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.09.2025


Marie Lamballe: Hluboká modř moře. Klikněte pro více informací.

7. Hluboká modř moře
Marie Lamballe

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076179882
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Když Kateřina najde na půdě v domě svých rodičů desky s akvarely, je fascinována. Zobrazují malebnou krajinu, sytě modré moře a nostalgicky působící sídlo uprostřed nádherné zahrady. Touží zjistit, kde se tohle magické místo nachází a jak se obrazy dostaly do vlastnictví její rodiny. Pátrání zavede Kateřinu do Bretaně, kde objeví lety zchátralý zámeček ze svých obrazů. Panství patří Ewanovi, atraktivnímu Bretaňci, který se zprvu dívá na Kateřininu zvědavost skepticky, ale nakonec i on propadne kouzlu obrazů a oba se ponoří do pátrání po minulých majitelích zámečku a po jeho historii. Postupně přicházejí na stopu temného tajemství… Stejně jako v předchozí autorčině…
Databáze knih: 86 % (117 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.12.2023


Liz Fenwick: Návrat do Cornwallu. Klikněte pro více informací.

8. Návrat do Cornwallu
Liz Fenwick

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076173880
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: Příběh dvou sester – dvojčat Adele a Amelie – začíná ve válečném Cornwallu v roce 1943 a pokračuje zradou, která je navždy rozdělí. Minulost v obou zanechá hluboké rány, jež se nezahojí ani po sedmdesáti letech. Osudy sester se prolínají s příběhem Američanky Lary, rozvedené, nezaměstnané a zdrcené smrtí milovaného pradědečka. Lara se vrací do Cornwallu, aby poodhalila roušku tajemství kolem života svých praprarodičů. Romantický příběh vychází ze skutečných událostí, odehrává se na pozadí úchvatné cornwallské přírody a osciluje mezi válečnými léty a současností. Kniha potěší všechny milovníky silných příběhů s překvapivými zvraty, zaujme hloubkou emocí…
Databáze knih: 84 % (39 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.01.2022


Mel Starr: Neposvěcená půda. Klikněte pro více informací.

9. Neposvěcená půda
Mel Starr

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076172425
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Thomase nemá nikdo rád. Když tedy naleznou jeho mrtvé tělo viset na nedalekém stromě, vypadá vše jasně - sebevražda. Ovšem Hugh a Kate zjistí, že vše by mohlo být jinak. Jejich pátrání však neháže pod nohy klacky pouze vrah, ale i předsudky lidí a církve, kteří odmítají připustit, že Thomasova smrt nebyla dobrovolná. A ten, kdo vzal sám sobě život jako Thomas, nemá na žádnou spravedlnost nárok. Čtvrtý díl populárních historických detektivek.
Databáze knih: 83 % (29 hodnocení)
K vypůjčení do: 08.03.2023


Joan D. Vingeová: 47 Róninů. Klikněte pro více informací.

10. 47 Róninů
Joan D. Vingeová

Nakladatel: Brána
EAN: 9788072436996
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Legendární příběh o věčné lásce a o 47 statečných samurajích, kteří kvůli zradě ztratili pána a stali se z nich vyděděnci beze cti – róninové. Přísahají, že svého pána pomstí, aby jeho duše konečně našla klid, a že jeho krásnou dceru Miku zachrání ze spárů proradného pána Kiry. Čeká je těžký úkol, protože proti sobě mají mocného protivníka. Jsou nuceni hledat pomoc u míšence Kaie, jehož kdysi zavrhli jako démona. Na cestě za odplatou čelí bájným netvorům, čarodějnici a neuvěřitelným hrůzám... Napsáno podle scénáře ke stejnojmennému filmu s Keanu Reevesem v hlavní roli.
Databáze knih: 82 % (34 hodnocení)


  

  

1 – 10 / 73

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]