Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Brána.

Bylo nalezeno 58 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Kolotoč strachu
Jan Vavřík

Vydáno: Brána
EAN: 9788072437528
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Jednoho dne zavítá do ordinace klinického psychologa Langmaiera mladá dívka Kristýna. Kristýna není jen obyčejná pacientka. Její příběh lékaře uchvacuje a motivuje ho k tomu, aby si vyřešil i své vztahy. Dívka byla psychicky a sexuálně zneužívána vlastním otcem. Dostává se do dětského domova, kde se spřátelí s vychovatelkou, která se stává její druhou mámou. Přítel, kvůli kterému se rozhodne opustit zázemí dětského domova, dívku rovněž týrá. Tím se hlavní hrdinka dostává do stejného kolotoče, který zažila ve svém dětství. Dokáže se vymanit z bludného kruhu? Kniha byla inspirována skutečnými událostmi.
Databáze knih: 89 % (147 hodnocení)


2. Hon se smrtí
Peter James

Vydáno: Brána
EAN: 9788072434237
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Vrchní superintendent Roy Grace se vrací v doposud nejnapínavějším a nejambicióznějším románu Petera Jamese. Z moře nedaleko pobřeží Sussexu je vytaženo tělo teenagera, kterému chybí životně důležité orgány. Brzy jsou nalezena další dvě těla mladých lidí… Caitlin, patnáctiletá dívka z Brightonu, zemře, pokud jí nebudou rychle transplantována játra. Její matka nalézá v panice na internetu obchodníka, který jí potřebný orgán dokáže opatřit na černém trhu – ovšem za náležitě vysokou cenu. Důkladné ohledání těl přivede Grace na stopu gangu obchodníků s dětmi, který má své ústředí ve východní Evropě. Tehdy začíná pro detektiva a jeho tým závod…
Databáze knih: 91 % (41 hodnocení)


3. Střepy života
Brian Wallace, Frank Glenn, Steve Ross

Vydáno: Brána
EAN: 9788076174603
Klíčová slova: Elektronické knihy, Světová literatura
Anotace: Strhující příběh o neskutečné vůli žít, příběh malého chlapce, který zažil to, co by žádné dítě v žádné době zažít nemělo. Autor se narodil v Polsku, prošel tábory v Osvětimi a Dachau a jen šťastnou shodou náhod několikrát unikl smrti. Po válce se dostal do Spojených států, nějakou dobu žil v sirotčinci, ale postupně se vypracoval a stal se učitelem. Čtivé, dojemné, depresivní a zároveň optimistické vyprávění je ukázkou nezlomnosti člověka.
Databáze knih: 87 % (50 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.05.2023


4. Leon
Roman Bureš

Vydáno: Brána
EAN: 9788076172142
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: První století před Kristem. Ekonomika Říma stojí na potu a utrpení stovek tisíců otroků. Malá vzpoura gladiátorů v Capue se rozroste do netušených rozměrů. Jedním ze vzbouřenců je i boxer Leon, který byl teprve nedávno odvlečen do otroctví. Podaří se mu v krvavé hrůze, která zaplaví Itálii, opět najít svoji ženu a malého synka?
Databáze knih: 87 % (29 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.09.2025


5. Návrat do Cornwallu
Liz Fenwick

Vydáno: Brána
EAN: 9788076173880
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: Příběh dvou sester – dvojčat Adele a Amelie – začíná ve válečném Cornwallu v roce 1943 a pokračuje zradou, která je navždy rozdělí. Minulost v obou zanechá hluboké rány, jež se nezahojí ani po sedmdesáti letech. Osudy sester se prolínají s příběhem Američanky Lary, rozvedené, nezaměstnané a zdrcené smrtí milovaného pradědečka. Lara se vrací do Cornwallu, aby poodhalila roušku tajemství kolem života svých praprarodičů. Romantický příběh vychází ze skutečných událostí, odehrává se na pozadí úchvatné cornwallské přírody a osciluje mezi válečnými léty a současností. Kniha potěší všechny milovníky silných příběhů s překvapivými zvraty, zaujme hloubkou emocí…
Databáze knih: 84 % (30 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.01.2022


6. Duchařské příběhy
Olga Krumlovská

Vydáno: Brána
EAN: 9788076171091
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Autorka, známá astroložka, přichází se sbírkou neuvěřitelných příběhů, které pramení z její vlastní zkušenosti s astrálními bytostmi, nebo ze zkušeností a zážitků lidí, kteří se jí se svým setkáním s duchem svěřili. Vedle příběhů ze záhrobí najdou čtenáři v knize také rady, jak se v takových chvílích, kdy potkají nehmotnou bytost, zachovat, jak ducha přivolat, jak získat jeho přízeň a jak s ním komunikovat. Kniha obsahuje také rady, jaké talismany astrální bytosti přilákají a které amulety před duchy nejlépe ochrání. Záměrem knihy je navodit myšlenku, že ne všichni duchové jsou zlí. Většina nechce za každou cenu škodit, někteří se mohou dokonce…
Databáze knih: 81 % (36 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.10.2025


7. Strom duchů
Barbara Erskinová

Vydáno: Brána
EAN: 9788076175648
Klíčová slova: Elektronické knihy, Pro ženy
Anotace: Z Londýna, kde po rozvodu prodala dům a zanechala svého povolání profesorky angličtiny, přijíždí Ruth Dunbarová do Edinburghu postarat se o nemocného otce. Podvodník, který se v roli pečovatele usadil v domě, si po náhlé otcově smrti dělá nároky na dědictví a Ruth má rázem nebezpečného protivníka. Při pořádání pozůstalosti rodičů objevuje dávný deník a dopisy svého předka z 18. století. Jde o Thomase Erskina (1750–1823), skutečnou postavu britských dějin a prapředka samotné autorky. Románová hrdinka Ruth poznává nejen jeho barvitý životní příběh, ale i jeho nadpřirozenou schopnost vstupovat do dob minulých i budoucích a komunikovat s duchy zemřelých. Podobné…
Databáze knih: 81 % (112 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.10.2023


8. Útěk na druhý břeh
Jana Abrahamová

Vydáno: Brána
EAN: 9788072437993
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Jsou místa, kterým je lepší se vyhnout i za bílého dne. Přesto na druhém břehu řeky, kde nekontrolovatelně bují vegetace a pohybují se podivné lidské existence, najde útočiště mladá dívka Krista. Od skoku do chladné vody ji zachrání žena, která vypadá jako smrtka, ale v osudnou chvíli se stává strážným andělem. Přiměje zoufalou dívku žít dál? Pozná Krista osudovou lásku?
Databáze knih: 80 % (44 hodnocení)


9. 47 Róninů
Joan D. Vingeová

Vydáno: Brána
EAN: 9788072436996
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Legendární příběh o věčné lásce a o 47 statečných samurajích, kteří kvůli zradě ztratili pána a stali se z nich vyděděnci beze cti – róninové. Přísahají, že svého pána pomstí, aby jeho duše konečně našla klid, a že jeho krásnou dceru Miku zachrání ze spárů proradného pána Kiry. Čeká je těžký úkol, protože proti sobě mají mocného protivníka. Jsou nuceni hledat pomoc u míšence Kaie, jehož kdysi zavrhli jako démona. Na cestě za odplatou čelí bájným netvorům, čarodějnici a neuvěřitelným hrůzám... Napsáno podle scénáře ke stejnojmennému filmu s Keanu Reevesem v hlavní roli.
Databáze knih: 79 % (31 hodnocení)


10. Pokoj bez dveří
Karolina Tůmová

Vydáno: Brána
EAN: 9788076172593
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká literatura
Anotace: Tři ženy jednoho rodu, tři osudy, tři různá období historie. Ústředním symbolem vyprávění, které se odehrává ve století 17., za 2. světové války a v současnosti, je vzácný starožitný prsten, jenž je v rodině předáván z generace na generaci. Moderní dívka ho nachází v rodinné šperkovnici a pouští se do pátrání po jeho historii. Postupně odhaluje příběhy žen své rodiny, štěstí i tragédie, které je provázely, a dopátrává se kořenů, z nichž vzešla.
Databáze knih: 78 % (61 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.01.2026


  

  

1 – 10 / 58

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]