Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Brána.

Bylo nalezeno 86 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Marek Eben: Myšlenky za volantem. Klikněte pro více informací.

1. Myšlenky za volantem
Marek Eben

Nakladatel: Brána
EAN: 9788024269573
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Anekdoty, satira • Česká literatura
Anotace: Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“.
Databáze knih: 93 % (147 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.07.2027


Luca Crippa, Maurizio Onnis: Fotograf z Osvětimi. Klikněte pro více informací.

2. Fotograf z Osvětimi
Luca Crippa, Maurizio Onnis

Nakladatel: Brána
EAN: 9788024266312 借
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Historická biografie na pomezí biografického románu vypráví osudy Wilhelma Brasse, který byl v létě 1940 internován v Osvětimi. Tam se mu podařilo přežívat díky tomu, že byl šikovný fotograf, a pro nacistickou mašinerii, libující si v přesné evidenci a dokumentaci, fotografoval vězně, ale i popravy a lékařské pokusy na lidech. Dohromady zhotovil přes 50.000 snímků. Kniha rekonstruuje pět let, které Wilhelm Brasse strávil ve vyhlazovacím táboře, a vychází z historických dokumentů a ze vzpomínek samotného autora, který zemřel v roce 2012 ve věku 94 let.
Databáze knih: 89 % (543 hodnocení)
K vypůjčení do: 05.03.2025


Heather Dune Macadam: 999: příběh žen z prvního transportu do Osvětimi. Klikněte pro více informací.

3. 999: příběh žen z prvního transportu do Osvětimi
Heather Dune Macadam

Nakladatel: Brána
EAN: 9788024266374 借
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Píše se rok 1942 a Židé na Slovensku nesmí vycházet z domu po deváté hodině večer, nesmí se shromažďovat, nesmí chodit do školy... příkazy se vrší jeden za druhým. A přichází další: svobodné ženy ve věku šestnácti až třiceti šesti let dostávají rozkaz dostavit se na nucené práce. Jejich příbuzní mají o své nejbližší strach, ale snaží se o pozitivní přístup: dokážou ostatním, že Židé jsou pracovití a poctiví, dívky si vydělají pár korun a vrátí se zase domů. Ženy si tedy oblečou své nejlepší šaty, do kufru zabalí to nejpotřebnější a vydávají se na cestu. Nevědí však, že jejich vláda v čele s prezidentem Tisem zaplatila Německu za jejich…
Databáze knih: 91 % (42 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.06.2024


Brian Wallace, Frank Glenn, Steve Ross: Střepy života. Klikněte pro více informací.

4. Střepy života
Brian Wallace, Frank Glenn, Steve Ross

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076174603
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice • Světová literatura
Anotace: Strhující příběh o neskutečné vůli žít, příběh malého chlapce, který zažil to, co by žádné dítě v žádné době zažít nemělo. Autor se narodil v Polsku, prošel tábory v Osvětimi a Dachau a jen šťastnou shodou náhod několikrát unikl smrti. Po válce se dostal do Spojených států, nějakou dobu žil v sirotčinci, ale postupně se vypracoval a stal se učitelem. Čtivé, dojemné, depresivní a zároveň optimistické vyprávění je ukázkou nezlomnosti člověka.
Databáze knih: 87 % (78 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.05.2023


Marie Lamballe: Hluboká modř moře. Klikněte pro více informací.

5. Hluboká modř moře
Marie Lamballe

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076179882
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Společenské romány • Historické romány
Anotace: Když Kateřina najde na půdě v domě svých rodičů desky s akvarely, je fascinována. Zobrazují malebnou krajinu, sytě modré moře a nostalgicky působící sídlo uprostřed nádherné zahrady. Touží zjistit, kde se tohle magické místo nachází a jak se obrazy dostaly do vlastnictví její rodiny. Pátrání zavede Kateřinu do Bretaně, kde objeví lety zchátralý zámeček ze svých obrazů. Panství patří Ewanovi, atraktivnímu Bretaňci, který se zprvu dívá na Kateřininu zvědavost skepticky, ale nakonec i on propadne kouzlu obrazů a oba se ponoří do pátrání po minulých majitelích zámečku a po jeho historii. Postupně přicházejí na stopu temného tajemství… Stejně jako v předchozí autorčině…
Databáze knih: 86 % (117 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.12.2023


Roman Bureš: Leon. Klikněte pro více informací.

6. Leon
Roman Bureš

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076172142
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: První století před Kristem. Ekonomika Říma stojí na potu a utrpení stovek tisíců otroků. Malá vzpoura gladiátorů v Capue se rozroste do netušených rozměrů. Jedním ze vzbouřenců je i boxer Leon, který byl teprve nedávno odvlečen do otroctví. Podaří se mu v krvavé hrůze, která zaplaví Itálii, opět najít svoji ženu a malého synka?
Databáze knih: 87 % (41 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.09.2025


Sonja Chihaoui: Ztracená v Galábii. Klikněte pro více informací.

7. Ztracená v Galábii
Sonja Chihaoui

Nakladatel: Brána
EAN: 9788024266619
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice • Česká literatura
Anotace: Příběh mladé české ženy, která se po ovdovění zamilovala do atraktivního a pozorného Araba, souhlasila se svatbou, ale brzy poté zjistila, že se její život naprosto změní. Odjíždějí do Egypta a je nucená se nejen sžívat s novou rodinou, ale především s naprosto odlišným životním stylem, jehož součástí je samozřejmě přijetí islámu, oblékání a spousta dalších věcí, na které Evropanka není připravená. Poté, co její nový manžel zahyne, se vrací domů. Brzy se však na ni začínají obracet ženy, jež po špatných zkušenostech a krachu manželství s Araby přišly o své děti, které si bývalí manželé chtějí ponechat, nebo je unesli do své země. Začíná…
Databáze knih: 86 % (55 hodnocení)
K vypůjčení do: 24.02.2027


Barbara Erskinová: Dům ozvěn. Klikněte pro více informací.

8. Dům ozvěn
Barbara Erskinová

Nakladatel: Brána
EAN: 9788024268033
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: Veliký starodávný dům na anglickém venkově získala Joss Grantová dědictvím po matce, kterou nikdy nepoznala. Když se s manželem a malým synkem do bývalého rodinného sídla přistěhují, začnou se dít záhadné věci. Vylekaná Joss postupně odhaluje dávná tajemství historie rodu, na němž ulpělo prokletí, a snaží se ochránit všechny své blízké. Reálný svět, zalidněný sympatickými postavami, je v příběhu konfrontován s temnou středověkou minulostí.
Databáze knih: 85 % (577 hodnocení)
K vypůjčení do: 06.02.2025


Barbara Erskinová: Úkryt před světlem. Klikněte pro více informací.

9. Úkryt před světlem
Barbara Erskinová

Nakladatel: Brána
EAN: 9788024268927
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: V současnosti, do níž podivně zasahují stopy dějů dávno minulých, se odehrává dramatický příběh z pobřežního městečka v panství Essex. V 17. století tu fanatický kněz Hopkins pořádal hony na čarodějnice. Jednou z jeho četných obětí se stala bylinářka Líza. Lízin domek stejně jako další starobylé městské budovy zůstal zachován a jeho současná majitelka Emma, mladá půvabná Londýňanka, zažívá po nastěhování pravý horor. Její noví přátelé z farnosti i filmaři, natáčející zde snímek o nadpřirozených jevech, mají co dělat, aby zastavili pradávné síly zla, skrytého v tmách… Obnovené vydání románu bestsellerové autorky.
Databáze knih: 84 % (250 hodnocení)
K vypůjčení do: 06.02.2025


Liz Fenwick: Návrat do Cornwallu. Klikněte pro více informací.

10. Návrat do Cornwallu
Liz Fenwick

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076173880
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Společenské romány • Historické romány
Anotace: Příběh dvou sester – dvojčat Adele a Amelie – začíná ve válečném Cornwallu v roce 1943 a pokračuje zradou, která je navždy rozdělí. Minulost v obou zanechá hluboké rány, jež se nezahojí ani po sedmdesáti letech. Osudy sester se prolínají s příběhem Američanky Lary, rozvedené, nezaměstnané a zdrcené smrtí milovaného pradědečka. Lara se vrací do Cornwallu, aby poodhalila roušku tajemství kolem života svých praprarodičů. Romantický příběh vychází ze skutečných událostí, odehrává se na pozadí úchvatné cornwallské přírody a osciluje mezi válečnými léty a současností. Kniha potěší všechny milovníky silných příběhů s překvapivými zvraty, zaujme hloubkou emocí…
Databáze knih: 84 % (40 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.01.2022


  

  

1 – 10 / 86

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]