Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Brána.

Bylo nalezeno 62 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Jan Vavřík: Kolotoč strachu. Klikněte pro více informací.

1. Kolotoč strachu
Jan Vavřík

Nakladatel: Brána
EAN: 9788072437528
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Jednoho dne zavítá do ordinace klinického psychologa Langmaiera mladá dívka Kristýna. Kristýna není jen obyčejná pacientka. Její příběh lékaře uchvacuje a motivuje ho k tomu, aby si vyřešil i své vztahy. Dívka byla psychicky a sexuálně zneužívána vlastním otcem. Dostává se do dětského domova, kde se spřátelí s vychovatelkou, která se stává její druhou mámou. Přítel, kvůli kterému se rozhodne opustit zázemí dětského domova, dívku rovněž týrá. Tím se hlavní hrdinka dostává do stejného kolotoče, který zažila ve svém dětství. Dokáže se vymanit z bludného kruhu? Kniha byla inspirována skutečnými událostmi.
Databáze knih: 89 % (149 hodnocení)


Peter James: Hon se smrtí. Klikněte pro více informací.

2. Hon se smrtí
Peter James

Nakladatel: Brána
EAN: 9788072434237
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Vrchní superintendent Roy Grace se vrací v doposud nejnapínavějším a nejambicióznějším románu Petera Jamese. Z moře nedaleko pobřeží Sussexu je vytaženo tělo teenagera, kterému chybí životně důležité orgány. Brzy jsou nalezena další dvě těla mladých lidí… Caitlin, patnáctiletá dívka z Brightonu, zemře, pokud jí nebudou rychle transplantována játra. Její matka nalézá v panice na internetu obchodníka, který jí potřebný orgán dokáže opatřit na černém trhu – ovšem za náležitě vysokou cenu. Důkladné ohledání těl přivede Grace na stopu gangu obchodníků s dětmi, který má své ústředí ve východní Evropě. Tehdy začíná pro detektiva a jeho tým závod…
Databáze knih: 90 % (44 hodnocení)


Brian Wallace, Frank Glenn, Steve Ross: Střepy života. Klikněte pro více informací.

3. Střepy života
Brian Wallace, Frank Glenn, Steve Ross

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076174603
Klíčová slova: Elektronické knihy, Světová literatura
Anotace: Strhující příběh o neskutečné vůli žít, příběh malého chlapce, který zažil to, co by žádné dítě v žádné době zažít nemělo. Autor se narodil v Polsku, prošel tábory v Osvětimi a Dachau a jen šťastnou shodou náhod několikrát unikl smrti. Po válce se dostal do Spojených států, nějakou dobu žil v sirotčinci, ale postupně se vypracoval a stal se učitelem. Čtivé, dojemné, depresivní a zároveň optimistické vyprávění je ukázkou nezlomnosti člověka.
Databáze knih: 87 % (57 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.05.2023


Roman Bureš: Leon. Klikněte pro více informací.

4. Leon
Roman Bureš

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076172142
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: První století před Kristem. Ekonomika Říma stojí na potu a utrpení stovek tisíců otroků. Malá vzpoura gladiátorů v Capue se rozroste do netušených rozměrů. Jedním ze vzbouřenců je i boxer Leon, který byl teprve nedávno odvlečen do otroctví. Podaří se mu v krvavé hrůze, která zaplaví Itálii, opět najít svoji ženu a malého synka?
Databáze knih: 87 % (34 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.09.2025


Marie Lamballe: Hluboká modř moře. Klikněte pro více informací.

5. Hluboká modř moře
Marie Lamballe

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076179882
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Když Kateřina najde na půdě v domě svých rodičů desky s akvarely, je fascinována. Zobrazují malebnou krajinu, sytě modré moře a nostalgicky působící sídlo uprostřed nádherné zahrady. Touží zjistit, kde se tohle magické místo nachází a jak se obrazy dostaly do vlastnictví její rodiny. Pátrání zavede Kateřinu do Bretaně, kde objeví lety zchátralý zámeček ze svých obrazů. Panství patří Ewanovi, atraktivnímu Bretaňci, který se zprvu dívá na Kateřininu zvědavost skepticky, ale nakonec i on propadne kouzlu obrazů a oba se ponoří do pátrání po minulých majitelích zámečku a po jeho historii. Postupně přicházejí na stopu temného tajemství… Stejně jako v předchozí autorčině…
Databáze knih: 85 % (58 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.12.2023


Liz Fenwick: Návrat do Cornwallu. Klikněte pro více informací.

6. Návrat do Cornwallu
Liz Fenwick

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076173880
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: Příběh dvou sester – dvojčat Adele a Amelie – začíná ve válečném Cornwallu v roce 1943 a pokračuje zradou, která je navždy rozdělí. Minulost v obou zanechá hluboké rány, jež se nezahojí ani po sedmdesáti letech. Osudy sester se prolínají s příběhem Američanky Lary, rozvedené, nezaměstnané a zdrcené smrtí milovaného pradědečka. Lara se vrací do Cornwallu, aby poodhalila roušku tajemství kolem života svých praprarodičů. Romantický příběh vychází ze skutečných událostí, odehrává se na pozadí úchvatné cornwallské přírody a osciluje mezi válečnými léty a současností. Kniha potěší všechny milovníky silných příběhů s překvapivými zvraty, zaujme hloubkou emocí…
Databáze knih: 83 % (35 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.01.2022


Joan D. Vingeová: 47 Róninů. Klikněte pro více informací.

7. 47 Róninů
Joan D. Vingeová

Nakladatel: Brána
EAN: 9788072436996
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Legendární příběh o věčné lásce a o 47 statečných samurajích, kteří kvůli zradě ztratili pána a stali se z nich vyděděnci beze cti – róninové. Přísahají, že svého pána pomstí, aby jeho duše konečně našla klid, a že jeho krásnou dceru Miku zachrání ze spárů proradného pána Kiry. Čeká je těžký úkol, protože proti sobě mají mocného protivníka. Jsou nuceni hledat pomoc u míšence Kaie, jehož kdysi zavrhli jako démona. Na cestě za odplatou čelí bájným netvorům, čarodějnici a neuvěřitelným hrůzám... Napsáno podle scénáře ke stejnojmennému filmu s Keanu Reevesem v hlavní roli.
Databáze knih: 80 % (30 hodnocení)


Jana Abrahamová: Útěk na druhý břeh. Klikněte pro více informací.

8. Útěk na druhý břeh
Jana Abrahamová

Nakladatel: Brána
EAN: 9788072437993
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Jsou místa, kterým je lepší se vyhnout i za bílého dne. Přesto na druhém břehu řeky, kde nekontrolovatelně bují vegetace a pohybují se podivné lidské existence, najde útočiště mladá dívka Krista. Od skoku do chladné vody ji zachrání žena, která vypadá jako smrtka, ale v osudnou chvíli se stává strážným andělem. Přiměje zoufalou dívku žít dál? Pozná Krista osudovou lásku?
Databáze knih: 80 % (45 hodnocení)


Barbara Erskinová: Strom duchů. Klikněte pro více informací.

9. Strom duchů
Barbara Erskinová

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076175648
Klíčová slova: Elektronické knihy, Pro ženy
Anotace: Z Londýna, kde po rozvodu prodala dům a zanechala svého povolání profesorky angličtiny, přijíždí Ruth Dunbarová do Edinburghu postarat se o nemocného otce. Podvodník, který se v roli pečovatele usadil v domě, si po náhlé otcově smrti dělá nároky na dědictví a Ruth má rázem nebezpečného protivníka. Při pořádání pozůstalosti rodičů objevuje dávný deník a dopisy svého předka z 18. století. Jde o Thomase Erskina (1750–1823), skutečnou postavu britských dějin a prapředka samotné autorky. Románová hrdinka Ruth poznává nejen jeho barvitý životní příběh, ale i jeho nadpřirozenou schopnost vstupovat do dob minulých i budoucích a komunikovat s duchy zemřelých. Podobné…
Databáze knih: 80 % (150 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.10.2023


Luca Veste: Dopisy mrtvých. Klikněte pro více informací.

10. Dopisy mrtvých
Luca Veste

Nakladatel: Brána
EAN: 9788072437610
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Detektivové David Murphy a Laura Rossi vyšetřují vraždu studentky univerzity v Liverpoolu. U jejího těla najdou dopis od vraha s podrobnostmi o slavném neetickém psychologickém experimentu. Murphy je přesvědčen, že dopis je pokusem svést vyšetřovatele ze stopy, dokud však není nalezeno více těl s podobnými dopisy. V té době se na druhé straně města Rob Barker, administrativní pracovník univerzity, zabývá svou vlastní ztrátou. Jeho přítelkyně je pohřešovaná téměř rok. A hlavním podezřelým je právě on. Když se dvě zdánlivě nesouvisející události protnou, začíná být zřejmé, že Murphy pronásleduje vraha, kterému už jednou čelil….
Databáze knih: 76 % (28 hodnocení)


  

  

1 – 10 / 62

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]