Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Books and Cards.

Bylo nalezeno 31 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

11. Nové canterburské povídky a jiné příběhy (spisy - svazek 3)
Josef Škvorecký

Vydáno: Books and Cards
EAN: 9788023718904
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Třetí svazek Spisů Josefa Škvoreckého obsahuje povídky ze čtyřicáých až šedesátých let 20.století. Přináší vedle známého, teskně uhrančivého cyklu navzájem propojených próz Sedmirammenný svícen, mistrovskou novelu Legenda Emöke a dosud neznámé příběhy jazzové "chaucerovské" party označené jako Nové Canterburské povídky.
Databáze knih: 66 % (7 hodnocení)


12. Dvě vraždy v mém dvojím životě (spisy - svazek 6)
Josef Škvorecký

Vydáno: Books and Cards
EAN: 9788023735321
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Román z roku 1996, v němž se autoři vyslovují ke krutému nařčení ze spolupráce s bývalou STB. Próza má dvě dějová pásma i dvě různé literární formy. Na straně jedné jde o detektivku z Edenvaleské koleje, na druhé je vážný příběh zničení citlivé spisovatelky, která trpí nespravedlivým obviněním v pokoutně vydaných seznamech agentů.
Databáze knih: 63 % (24 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.11.2020


13. Nejdražší umění a jiné eseje o filmu (spisy-svazek 37)
Josef Škvorecký

Vydáno: Books and Cards
EAN: 9788090418660
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Výbor z článků a knih Josefa Škvoreckého o kinematografii, psaných od šedesátých do devadesátých let dvacátého století buď česky, nebo anglicky pro západní časopisy a sborníky. Některé z nich (jako práce o J. Menzelovi z roku 1982) vychází zde vůbec poprvé. Spíše než o odbornou "filmologickou" literaturu jde o osobní konfese-vzpomínky na zážitky při sledování filmů, nejčastěji z dětství či mládí, nebo o volnější úvahy o zrodu filmové látky a jejích společenských okolnostech (práce o čs. filmové nové vlně, o King Kongovi, studie o Židu Süssovi).
Databáze knih: 100 % (3 hodnocení)


14. Zločin v šantánu a jiné filmové povídky a scénáře (spisy - svazek 28)
Josef Škvorecký

Vydáno: Books and Cards
EAN: 9788086877310
Klíčová slova: Elektronické knihy - Učebnice, odborná literatura
Anotace: Zločin v šantánu a jiné filmové scénáře a povídky ze šedesátých let.Edičně připravuje Michal Přibáň. Bude obsahovat filmovou povídkuZbabělci a scénáře Zločin v dívčí škole (jen titulní povídku), Zločinv šantánu, Farářův konec a Irenka v mnohonásobném zrychlení. 28. svazkem Spisů Josefa Škvoreckého se autor čtenářům představuje jakofilmový scenárista. Přestože jeho zájem o film je dlouhodobý, autorskymohl Josef Škvorecký české kinematografii zásadně přispět pouze vkrátkém období druhé poloviny šedesátých let. Pro knižní vydáníjsme vybrali scénář titulní povídky filmu Zločin v dívčí škole, dálescénáře filmů Zločin v šantánu a Farářův…
Databáze knih: 80 % (2 hodnocení)


15. Neuilly a jiné příběhy (spisy - svazek 4)
Josef Škvorecký

Vydáno: Books and Cards
EAN: 9788023722062
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: První část tohoto svazku tvoří patnáct povídek, z nichž sedm nebylo dosud knižně publikováno (Divák v únorové noci, Cesta k ateliérům, Šmé s literaturou, Sam píše recenzi, Hovory s Okťabrinou, Faminine Mystique a Jak jsem se učil německy a anglicky). Svazek pak uzavírá klíčová novela Neuilly z r. 1974.
Databáze knih: 70 % (6 hodnocení)


16. Pekařův kluk a jiné hry a scénáře z exilu (spisy - svazek 34)
Josef Škvorecký

Vydáno: Books and Cards
EAN: 9788090418615
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Svazek obsahuje filmové a televizní scénáře, které autor napsal během dvaceti let v exilu a dosud nebyly realizovány: Láska a zrádné geny, Pekařův kluk a Zamilovaný Dvořák (podle románu Scherzo capriccioso). Zahrnuta je i divadelní hra Bůh do domu, která byla v roce 1980 uvedena na scéně torontského Nového divadla, a rozhlasová hra Noví lidé, uvedená rozhlasovými stanicemi v Kanadě a západním Německu v letech 1977-78.
Databáze knih: 70 % (2 hodnocení)


17. Prima sezóna (spisy - svazek 45)
Josef Škvorecký

Vydáno: Books and Cards
EAN: 9990001673765
Klíčová slova: Elektronické knihy, Válečné romány
Anotace: Příběhy Danny SMiřického a jeho přátel a děvčat na konci studia během 2.světové války. Prima sezóna začíná: Zimní příhoda Danny měl rád už snad všechny dívky v Kostelci, ale přesto, nebo právě proto, ho odmítají. Momentálně se snaží získat Irenu. To mu ale nezabrání ve schůzkách s Marií. Irena ho pozve domů, ale její otec, pan rada, přijde nečekaně domů. Prý mu někdo volal. Danny zjistí, že je Marie viděla oknem a žárlila. Prima sezóna pokračuje: Májová kouzelnice Danny potkává zvláštní slečnu. Dokáže změnit barvu svých šatů. Jmenuje se Karla-Marie Weberová. Danny jí musí napsat, že miluje jen ji. Po čase zjistí, že Karla a Marie jsou dvojčata, sestřenice Ireny,…


18. Timeo Danaos a jiné eseje (spisy - svazek 30)
Josef Škvorecký

Vydáno: Books and Cards
EAN: 9788086877327
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Třicátý svazek Spisů Josefa Škvoreckého vychází péčí Literární akademie a zahrnuje - pod názvem Timeo Danaos a jiné eseje - autorovu publicistiku z let 1986-97, tedy z časů převratných kulturněpolitických proměn, především v Evropě. Na první přečtení by se mohlo zdát, že této aktuálnosti padá za oběť tematická sevřenost svazku, že v něm zkrátka každý pes pochází z jiné vesnice. Budeme-li však číst pozorněji, můžeme posléze říci, že Škvoreckého textům je společné (a nejen v recenzované knize) to, co by se dalo shrnout pod termín common sense. Josef Škvorecký přemýšlí se zjevnou radostí: podrobuje analýze cizí chybné výkony; sémantickou…


19. Krátké setkání, s vraždou (spisy - svazek 13)
Josef Škvorecký

Vydáno: Books and Cards
EAN: 9788023736045
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Detektivka, jejíž děj se odehrává mezi českými exulanty a emigranty v Torontu po roce 1968. Jako vždy je spjatá s Československem.


20. Na tuhle bolest nejsou prášky (spisy - svazek 12)
Josef Škvorecký

Vydáno: Books and Cards
EAN: 9788023735420
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Výbor z básní Josefa Škvoreckého, které vznikly ve 40. letech a počátkem let padesátých. Je to vesměs lyrická a milostná poezie, ale zrcadlí se zde také doba, kterou autor prožil jako mladý muž a jako takový na ni reagoval. Svazek doplňují překlady blues i původní blues z autorova pera a také Škoreckého překlady černošské poezie. Tato kniha představuje oblíbeného autora, jak jsme ho dosud neznali.


  

  

11 – 20 / 31

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]