Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=bizbooks.

Bylo nalezeno 97 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Laco Deczi - totálně vytroubený mozek
Tomáš Poláček

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026506973
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Laco Déczi je sprosťák, hulvát, křikloun, a tak trochu hovado, říká novinář Tomáš Poláček, autor neobvyklého knižního rozhovoru Totálně vytroubený mozek. Slavný jazzový trumpetista pozval Poláčka v létě roku 2017 do amerického Connecticutu, kde posledních třicet let žije. Ráno spolu lovili mušle v oceánu, po nocích seděli u ohně, poslouchali jazz, a celou dobu vedli rozhovor, ve kterém se Laco Déczi naprosto otevřel. „Po čase odhodil svou známou masku burana,“ říká Poláček, „a já tak poznal jeho velmi svobodnou, něžnou a hravou duši.“ A taková je i kniha Laco Déczi - Totálně vytroubený mozek - sprostá, urážlivá, politicky nekorektní a místy buranská, ale zároveň…
Databáze knih: 93 % (144 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


2. Prázdniny v Evropě
Ladislav Zibura

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026508861
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.
Databáze knih: 93 % (116 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


3. 40 dní pešo do Jeruzalema
Ladislav Zibura

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026508625
Klíčová slova: Elektronické knihy, Literární cestopisy
Anotace: Dvadsaťdvaročný Ladislav Zibura v lete zbalil svoj život do 12 kilogramov, hodil si batoh na chrbát a vydal sa na púť do Jeruzalema. Bez mapy a orientačného zmyslu prešiel pešo 1 400 kilometrov naprieč rozpálenou krajinou Turecka a Izraela, stál pod Múrom nárekov a prežil najväčšie dobrodružstvo svojho života. Jeho cesta je príbehom plným omylov, pozoruhodných stretnutí, pľuzgierov a sparenín. Princ Ládik vám svojím nekorektným láskavým humorom dokáže, že pútnik rozhodne nemusí byť katolík, asketik ani nudný človek. O čom to je: Dvadsaťdvaročný muž putuje pešo naprieč Tureckom a Izraelom. Je trochu nešikovný a na 1 400 kilometrov dlhej ceste sa stále stráca, ale stretne dobrých ľudí.…
Databáze knih: 87 % (1857 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.09.2027


4. 40 dní pěšky do Jeruzaléma
Ladislav Zibura

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026506966
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Nové vydání humorného, cestovatelského bestselleru je tady! Ladislav Zibura na pěší poutě vyráží už od svých osmnácti let. Hvězdou poutnického světa se ale stal až v roce 2015, kdy se o jeho příběh začala zajímat média. Na rozdíl od duchovně zaměřených autorů, pouť vnímá především jako jízdu v kerouacovském stylu. Jeho kniha je pozoruhodnou kombinací nadsázky a vtipu, které střídají častá zamyšlení nad vážnými tématy. Hlavním motivem je zde autorova pouť do Jeruzaléma, na kterou se vydal loni v létě. Bez mapy a orientačního smyslu se mu podařilo ujít 1400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanout pod Zdí nářků a prožít nezapomenutelné…
Databáze knih: 87 % (1857 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.09.2027


5. Deníky Poliny Žerebcovové
Polina Žerebcovová

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026505006
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Polina prožila své dospívání uprostřed čečenského pekla. Zažila zblízka válečnou realitu, opovržení i šikanu od spolužáků a učitelů. Ve svém příběhu odhaluje strhující svědectví o těžkém dětství, pubertě i mládí, během nichž proběhly tři čečenské války.
Databáze knih: 89 % (35 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2023


6. Pěšky mezi buddhisty a komunisty / Ladislav Zibura
Ladislav Zibura

Vydáno: Brno BizBooks 2016
Rozsah: 294 stran : barevné ilustrace ; 22 cm
EAN: 9788026505426
Klíčová slova: cestopisy, autobiografické příběhy
Anotace: "Nešikovný mladý muž ujde 1 500 kilometrů pěšky v Nepálu a v Číně. Dějí se mu hrozné věci, ale on se jim jen směje." „Svět z televize je někde tam venku. Jen si pro něj někdy musíš dojít pěšky.” To je motto excentrického poutníka Ladislava Zibury, který se tentokrát vydal zdolat Himálaj a probádat údolí čínských a nepálských řek. Ať už zrovna trpí výškovou nemocí, zachraňuje lidský život nebo je zatýkán čínskou policií, vše komentuje s humorem. Chodí pěšky, spí u cizích lidí doma a vloni o tom napsal svou první knihu. Teď se nechal přemluvit a napsal další.
Databáze knih: 86 % (1513 hodnocení)
K vypůjčení do: 02.05.2026


7. Tlouštíci hoří rychleji
Adéla Bartlová

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026506751
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Podívat se vlastní smrtelnosti do očí není nic jednoduchého. Abychom se tomu vyhnuli, raději si zavazujeme oči a dobrovolně se straníme reality smrti a umírání. Jenže nevědomost není blažená, přináší jen větší hrůzu. Metaforický šátek na oči teď na chvíli odložte. Autorka vypráví o šesti letech, které strávila prací v americkém pohřebnictví. Její upřímná, ironická a často i vtipná výpověď připomíná půlnoční výpravu na hřbitov. Demystifikuje smrt a odpovídá na otázky, o nichž jste ani nevěděli, že je máte.
Databáze knih: 85 % (71 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2021


8. NeMáma
Sarah Turnerová

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026505822
Klíčová slova: Elektronické knihy - Zdraví & životní styl
Anotace: Hledáte-li moudré rady, jak správně vychovávat děti, tady se jich nedočkáte. Zato hledáte-li ujištění, že v pochybnostech o svých mateřských schopnostech nejste sama, našla jste svatý grál! A ještě se u toho zasmějete. NeMáma (The Unmumsy Mum) Sarah Turnerová se totiž nebojí žádného tabu. Otevřeně a s humorem přiznává chybějící „záření“ během těhotenství, zoufalství z nikdy nekončícího nočního krmení a věčného kňourání, píše o hledání identity mezi ostatními matkami, o svých přáních, radostech i potížích.
Databáze knih: 84 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.05.2021


9. Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii
Ladislav Zibura

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026507017
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: "Mladý poutník se vydá pěšky probádat Kavkaz. Očekává nenáročný výlet, situace se mu ale brzy vymkne z nohou." Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou – tentokrát o cestě do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ladislav Zibura se vydává do těch nejzapadlejších vesnic, aby mohl poslouchat příběhy místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a sovětské nostalgie. Své zážitky z kavkazského putování Zibura líčí s tradičním humorem a sebeironií, pro které ho čtenáři nenávidí a milují.
Databáze knih: 83 % (928 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.08.2027


10. Velmi osobní kniha o zdraví
Margit Slimáková

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026507536
Klíčová slova: Elektronické knihy - Zdravý způsob života
Anotace: Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu. Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude v životě dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Ano! Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.
Databáze knih: 83 % (292 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


  

  

1 – 10 / 97

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]