Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=BizBooks.

Bylo nalezeno 97 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Laco Deczi - totálně vytroubený mozek
Tomáš Poláček

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026506973
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Laco Déczi je sprosťák, hulvát, křikloun, a tak trochu hovado, říká novinář Tomáš Poláček, autor neobvyklého knižního rozhovoru Totálně vytroubený mozek. Slavný jazzový trumpetista pozval Poláčka v létě roku 2017 do amerického Connecticutu, kde posledních třicet let žije. Ráno spolu lovili mušle v oceánu, po nocích seděli u ohně, poslouchali jazz, a celou dobu vedli rozhovor, ve kterém se Laco Déczi naprosto otevřel. „Po čase odhodil svou známou masku burana,“ říká Poláček, „a já tak poznal jeho velmi svobodnou, něžnou a hravou duši.“ A taková je i kniha Laco Déczi - Totálně vytroubený mozek - sprostá, urážlivá, politicky nekorektní a místy buranská, ale zároveň…
Databáze knih: 93 % (144 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


2. Prázdniny v Evropě
Ladislav Zibura

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026508861
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.
Databáze knih: 89 % (281 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


3. 40 dní pěšky do Jeruzaléma
Ladislav Zibura

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026506966
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Nové vydání humorného, cestovatelského bestselleru je tady! Ladislav Zibura na pěší poutě vyráží už od svých osmnácti let. Hvězdou poutnického světa se ale stal až v roce 2015, kdy se o jeho příběh začala zajímat média. Na rozdíl od duchovně zaměřených autorů, pouť vnímá především jako jízdu v kerouacovském stylu. Jeho kniha je pozoruhodnou kombinací nadsázky a vtipu, které střídají častá zamyšlení nad vážnými tématy. Hlavním motivem je zde autorova pouť do Jeruzaléma, na kterou se vydal loni v létě. Bez mapy a orientačního smyslu se mu podařilo ujít 1400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanout pod Zdí nářků a prožít nezapomenutelné…
Databáze knih: 87 % (1960 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.09.2027


4. 40 dní pešo do Jeruzalema
Ladislav Zibura

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026508625
Klíčová slova: Elektronické knihy, Literární cestopisy
Anotace: Dvadsaťdvaročný Ladislav Zibura v lete zbalil svoj život do 12 kilogramov, hodil si batoh na chrbát a vydal sa na púť do Jeruzalema. Bez mapy a orientačného zmyslu prešiel pešo 1 400 kilometrov naprieč rozpálenou krajinou Turecka a Izraela, stál pod Múrom nárekov a prežil najväčšie dobrodružstvo svojho života. Jeho cesta je príbehom plným omylov, pozoruhodných stretnutí, pľuzgierov a sparenín. Princ Ládik vám svojím nekorektným láskavým humorom dokáže, že pútnik rozhodne nemusí byť katolík, asketik ani nudný človek. O čom to je: Dvadsaťdvaročný muž putuje pešo naprieč Tureckom a Izraelom. Je trochu nešikovný a na 1 400 kilometrov dlhej ceste sa stále stráca, ale stretne dobrých ľudí.…
Databáze knih: 87 % (1955 hodnocení)


5. Deníky Poliny Žerebcovové
Polina Žerebcovová

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026505006
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Strhující svědectví ze samého nitra čečenských válečných hrůz. Polina prožila své dospívání uprostřed čečenského pekla. Zažila zblízka válečnou realitu, opovržení i šikanu od spolužáků a učitelů. Ve svém příběhu odhaluje strhující svědectví o těžkém dětství, pubertě i mládí, během nichž proběhly tři čečenské války. Škola, první láska i hádky s rodiči – to zná každý mladý člověk. U Poliny však bezprostředně sousedily s bombardováním, hladem, zkázou a bídou. Děvčátko s ruským příjmením a s šátkem uvázaným na muslimský způsob, se ocitlo mezi dvěma ohni: vidělo smrt, a tak bojovalo o život i o to, aby zůstalo samo sebou.…
Databáze knih: 89 % (35 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2023


6. Pěšky mezi buddhisty a komunisty / Ladislav Zibura
Ladislav Zibura

Vydáno: Brno BizBooks 2016
Rozsah: 294 stran : barevné ilustrace ; 22 cm
EAN: 9788026505426
Klíčová slova: cestopisy, autobiografické příběhy
Anotace: "Nešikovný mladý muž ujde 1 500 kilometrů pěšky v Nepálu a v Číně. Dějí se mu hrozné věci, ale on se jim jen směje." „Svět z televize je někde tam venku. Jen si pro něj někdy musíš dojít pěšky.” To je motto excentrického poutníka Ladislava Zibury, který se tentokrát vydal zdolat Himálaj a probádat údolí čínských a nepálských řek. Ať už zrovna trpí výškovou nemocí, zachraňuje lidský život nebo je zatýkán čínskou policií, vše komentuje s humorem. Chodí pěšky, spí u cizích lidí doma a vloni o tom napsal svou první knihu. Teď se nechal přemluvit a napsal další.
Databáze knih: 86 % (1513 hodnocení)
K vypůjčení do: 02.05.2026


7. Tlouštíci hoří rychleji
Adéla Bartlová

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026506751
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Podívat se vlastní smrtelnosti do očí není nic jednoduchého. Abychom se tomu vyhnuli, raději si zavazujeme oči a dobrovolně se straníme reality smrti a umírání. Jenže nevědomost není blažená, přináší jen větší hrůzu. Metaforický šátek na oči teď na chvíli odložte. Autorka vypráví o šesti letech, které strávila prací v americkém pohřebnictví. Její upřímná, ironická a často i vtipná výpověď připomíná půlnoční výpravu na hřbitov. Demystifikuje smrt a odpovídá na otázky, o nichž jste ani nevěděli, že je máte.
Databáze knih: 85 % (77 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2021


8. Jan Kraus: Můj soukromý buzynes
Jan Kraus

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026507352
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Netradiční pohled populárního českého moderátora na byznys, život a vztahy. Knížka o veškerém mém byznysu. O tom, který jsem dělal ve škole, na jízdárně, s mým otcem, s vojáky, s mojí první ženou, s bytem, s komputerem, s Italy, s divadlem i s televizí. Nejsem a nechtěl jsem být byznysmenem. Ale byznys mi pořád lezl do života. Buď proto, že nebylo na živobytí, nebo proto, že padl komunismus. Pokaždé mi výrazně změnil život. Byznys nejsou jen příjmy, výdaje, zisky atd. Ale především příběh, který chodí s ním.
Databáze knih: 84 % (113 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


9. NeMáma
Sarah Turnerová

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026505822
Klíčová slova: Elektronické knihy - Zdraví & životní styl
Anotace: Hledáte-li moudré rady, jak správně vychovávat děti, tady se jich nedočkáte. Zato hledáte-li ujištění, že v pochybnostech o svých mateřských schopnostech nejste sama, našla jste svatý grál! A ještě se u toho zasmějete. NeMáma (The Unmumsy Mum) Sarah Turnerová se totiž nebojí žádného tabu. Otevřeně a s humorem přiznává chybějící „záření“ během těhotenství, zoufalství z nikdy nekončícího nočního krmení a věčného kňourání, píše o hledání identity mezi ostatními matkami, o svých přáních, radostech i potížích.
Databáze knih: 84 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.05.2021


10. Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii
Ladislav Zibura

Vydáno: BizBooks
EAN: 9788026507017
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: "Mladý poutník se vydá pěšky probádat Kavkaz. Očekává nenáročný výlet, situace se mu ale brzy vymkne z nohou." Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou – tentokrát o cestě do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ladislav Zibura se vydává do těch nejzapadlejších vesnic, aby mohl poslouchat příběhy místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a sovětské nostalgie. Své zážitky z kavkazského putování Zibura líčí s tradičním humorem a sebeironií, pro které ho čtenáři nenávidí a milují.
Databáze knih: 83 % (928 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.08.2027


  

  

1 – 10 / 97

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]