Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=BizBooks.

Bylo nalezeno 91 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Tomáš Poláček: Laco Deczi - totálně vytroubený mozek. Klikněte pro více informací.

1. Laco Deczi - totálně vytroubený mozek
Tomáš Poláček

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026506973 借
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Laco Déczi je sprosťák, hulvát, křikloun, a tak trochu hovado, říká novinář Tomáš Poláček, autor neobvyklého knižního rozhovoru Totálně vytroubený mozek. Slavný jazzový trumpetista pozval Poláčka v létě roku 2017 do amerického Connecticutu, kde posledních třicet let žije. Ráno spolu lovili mušle v oceánu, po nocích seděli u ohně, poslouchali jazz, a celou dobu vedli rozhovor, ve kterém se Laco Déczi naprosto otevřel. „Po čase odhodil svou známou masku burana,“ říká Poláček, „a já tak poznal jeho velmi svobodnou, něžnou a hravou duši.“ A taková je i kniha Laco Déczi - Totálně vytroubený mozek - sprostá, urážlivá, politicky nekorektní a místy buranská, ale zároveň…
Databáze knih: 92 % (161 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě. Klikněte pro více informací.

2. Prázdniny v Evropě
Ladislav Zibura

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026508861
Klíčová slova: Cestování, cestopisy, průvodci
Anotace: "Stopování nezemřelo. To jen někteří stopaři." Vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z horkých Athén přes divoký Balkán, rodný střed a malebné Pobaltí až za polární kruh. Objevíte místa, která jste vždy chtěli navštívit, jen jste o nich dosud neslyšeli. A taky se přesvědčíte, že žijete na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.
Databáze knih: 88 % (849 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


Ladislav Zibura: 40 dní pešo do Jeruzalema. Klikněte pro více informací.

3. 40 dní pešo do Jeruzalema
Ladislav Zibura

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026508625
Klíčová slova: Cestopisy • Cestování, cestopisy, průvodci
Anotace: Dvadsaťdvaročný Ladislav Zibura v lete zbalil svoj život do 12 kilogramov, hodil si batoh na chrbát a vydal sa na púť do Jeruzalema. Bez mapy a orientačného zmyslu prešiel pešo 1 400 kilometrov naprieč rozpálenou krajinou Turecka a Izraela, stál pod Múrom nárekov a prežil najväčšie dobrodružstvo svojho života. Jeho cesta je príbehom plným omylov, pozoruhodných stretnutí, pľuzgierov a sparenín. Princ Ládik vám svojím nekorektným láskavým humorom dokáže, že pútnik rozhodne nemusí byť katolík, asketik ani nudný človek. O čom to je: Dvadsaťdvaročný muž putuje pešo naprieč Tureckom a Izraelom. Je trochu nešikovný a na 1 400 kilometrov dlhej ceste sa stále stráca, ale stretne dobrých ľudí.…
Databáze knih: 87 % (2350 hodnocení)


Polina Žerebcovová: Deníky Poliny Žerebcovové. Klikněte pro více informací.

4. Deníky Poliny Žerebcovové
Polina Žerebcovová

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026505006 借
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Strhující svědectví ze samého nitra čečenských válečných hrůz. Polina prožila své dospívání uprostřed čečenského pekla. Zažila zblízka válečnou realitu, opovržení i šikanu od spolužáků a učitelů. Ve svém příběhu odhaluje strhující svědectví o těžkém dětství, pubertě i mládí, během nichž proběhly tři čečenské války. Škola, první láska i hádky s rodiči – to zná každý mladý člověk. U Poliny však bezprostředně sousedily s bombardováním, hladem, zkázou a bídou. Děvčátko s ruským příjmením a s šátkem uvázaným na muslimský způsob, se ocitlo mezi dvěma ohni: vidělo smrt, a tak bojovalo o život i o to, aby zůstalo samo sebou.…
Databáze knih: 88 % (38 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2023


Ladislav Zibura: Pěšky mezi buddhisty a komunisty. Klikněte pro více informací.

5. Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Ladislav Zibura

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026508779
Klíčová slova: Cestopisy • Cestování, cestopisy, průvodci • Cestování po zahraničí
Anotace: Když mi byly tři, rozbil jsem si hlavu o bidet. Když mi bylo devět, rozbil jsem si hlavu o kolo, které jsem vedl do kopce. Myslím, že bych vůbec neměl cestovat, protože jsem hrozně nešikovnej. Ale stejně to dělám. Radši ale chodím pěšky, protože tak je to nejbezpečnější. Jednoduše vyrazím na cestu a čekám, co mě tam potká. Tentokrát jsem se vydal do Číny a Nepálu. V kraťasech ze supermarketu a brýlích z drogerie jsem prošel Himálaj i úplně neznámé vesnice v údolích řek. Mnohokrát jsem spal u úplně cizích lidí doma a poznával, jak se jim doopravdy žije a co jim přináší štěstí. Už na cestě jsem o nich začal psát tuto knihu. Času na psaní byl dostatek,…
Databáze knih: 85 % (1812 hodnocení)
K vypůjčení do: 02.05.2026


Vojtěch Bernatský: Vojtěch Bernatský: Tati, už tam budem?. Klikněte pro více informací.

6. Vojtěch Bernatský: Tati, už tam budem?
Vojtěch Bernatský

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026509400
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice • Humor
Anotace: Děti Vojtěcha Bernatského pomalu rostou, ale jak se zdá, z roztomilých výtržností jen tak nevyrostou. Vtipný deník populárního sportovního moderátora plný rodinných dobrodružství hledá odpovědi na zásadní otázky: Lze jíst jako prase, když jíte kuře? Dokážou si vaše děti zalehnout oko? A kdo je naučil zrovna tohle slovo?! Příhody ze života dvojnásobného tatínka vám přirostou k srdci natolik, že nebudete chtít, aby tahle laskavě bláznivá jízda skončila.
Databáze knih: 86 % (30 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2030


Caitlin Doughtyová, Adéla Bartlová: Tlouštíci hoří rychleji. Klikněte pro více informací.

7. Tlouštíci hoří rychleji
Caitlin Doughtyová, Adéla Bartlová

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026506751
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Podívat se vlastní smrtelnosti do očí není nic jednoduchého. Abychom se tomu vyhnuli, raději si zavazujeme oči a dobrovolně se straníme reality smrti a umírání. Jenže nevědomost není blažená, přináší jen větší hrůzu. Metaforický šátek na oči teď na chvíli odložte. Autorka vypráví o šesti letech, které strávila prací v americkém pohřebnictví. Její upřímná, ironická a často i vtipná výpověď připomíná půlnoční výpravu na hřbitov. Demystifikuje smrt a odpovídá na otázky, o nichž jste ani nevěděli, že je máte.
Databáze knih: 84 % (110 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2021


Jan Kraus: Jan Kraus: Můj soukromý buzynes. Klikněte pro více informací.

8. Jan Kraus: Můj soukromý buzynes
Jan Kraus

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026507352
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Netradiční pohled populárního českého moderátora na byznys, život a vztahy. Knížka o veškerém mém byznysu. O tom, který jsem dělal ve škole, na jízdárně, s mým otcem, s vojáky, s mojí první ženou, s bytem, s komputerem, s Italy, s divadlem i s televizí. Nejsem a nechtěl jsem být byznysmenem. Ale byznys mi pořád lezl do života. Buď proto, že nebylo na živobytí, nebo proto, že padl komunismus. Pokaždé mi výrazně změnil život. Byznys nejsou jen příjmy, výdaje, zisky atd. Ale především příběh, který chodí s ním.
Databáze knih: 83 % (140 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Ondřej Kundra, Tomáš Lindner: Můj syn terorista. Klikněte pro více informací.

9. Můj syn terorista
Ondřej Kundra, Tomáš Lindner

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026506058
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Teroristy se nestávají jen muslimové. Nikdo není vůči riziku džihádismu imunní. Tato zkušenost může potkat každou rodinu. Ondřej Kundra z Respektu s kolegou Tomášem Lindnerem líčí příběhy Evropanů, kteří odešli bojovat za Islámský stát a v řadě případů tam zemřeli. Proč byli ochotni se všeho vzdát, včetně svého života? Co je vedlo ke konvertování, radikalizování se a přidání se k IS? Kniha mapuje i příběh jediného českého radikála, s nímž probíhá soud.
Databáze knih: 80 % (45 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Margit Slimáková: Velmi osobní kniha o zdraví. Klikněte pro více informací.

10. Velmi osobní kniha o zdraví
Margit Slimáková

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026507536
Klíčová slova: Zdravý životní styl • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu. Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude v životě dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Ano! Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.
Databáze knih: 81 % (417 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


  

  

1 – 10 / 91

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]