Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=BM.

Bylo nalezeno 10 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Heather Morrisová: Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta. Klikněte pro více informací.

1. Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta
Heather Morrisová

Nakladatel: BM
EAN: 9788026428138
Klíčová slova: E-knihy • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Krása jí zachránila život – a odsoudila ji. V roce 1942, když bylo Cilce pouhých šestnáct let, odvedli ji do koncentračního tábora Osvětim -Březinka. Velitel Březinky Schwarzhuber si všiml jejích krásných, dlouhých vlasů a násilně ji oddělil od ostatních vězenkyň. Cilka rychle pochopila, že moc – dokonce i neochotně svěřená – znamená přežití. Za to, že spala s nepřítelem, byla po osvobození obviněna z kolaborace a poslána na Sibiř. Měla však na vybranou? Kde jsou morální hranice pro Cilku, která přišla do Osvětimi jako dítě? Ve vězeňském táboře na Sibiři musela Cilka čelit novým a děsivě povědomým hrozbám, včetně nechtěné pozornosti dozorců. Potom však…
Databáze knih: 88 % (1046 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.05.2024


Mario Escobar: Osvětimská ukolébavka. Klikněte pro více informací.

2. Osvětimská ukolébavka
Mario Escobar

Nakladatel: BM
EAN: 9788026425045 借
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Tam, kde jiní ztrácí naději, ona najde odvahu bojovat. Sama proti všem. Hlavní hrdinka Helene pochází z Německa, má modré oči a plavé vlasy. Na začátku druhé světové války se s manželem romského původu, se kterým má pět dětí, dobrovolně ocitá v koncentračním táboře Osvětim. Po příjezdu přichází o manžela, děti se jí však podaří ubránit. K tomu jí pomůže nejen árijský vzhled, ale i fakt, že je zdravotní sestra. Je přeřazena do místní nemocnice a setkává se tak tváří tvář s doktorem Mengelem a její boj o přežití začíná.
Databáze knih: 86 % (624 hodnocení)
K vypůjčení do: 02.07.2023


Alžběta Samková: Vulvou porodní asistentky. Klikněte pro více informací.

3. Vulvou porodní asistentky
Alžběta Samková

Nakladatel: BM
EAN: 9788026430179
Klíčová slova: E-knihy • Rodičovství • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Průvodce závěrečnou fází těhotenství a porodem, který Vás připraví na všechno Zkušená porodní asistentka a blogerka Alžběta Samková ví o rození dětí první i poslední. Všem budoucím maminkám srozumitelným stylem předává informace, jak se připravit na porod, aby ho co nejlépe zvládly. Co může udělat žena a jak probíhá prenatální péče? Proč funguje tělo v těhotenství odlišně? Jak zachovat klidnou hlavu ve vypjatých chvílích? Připravte se s konkrétními radami na všechny situace! Zkrátka porod od A do Z.
Databáze knih: 85 % (31 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


Jan Vojáček: Jan Vojáček: Umění být zdráv. Klikněte pro více informací.

4. Jan Vojáček: Umění být zdráv
Jan Vojáček

Nakladatel: BM
EAN: 9788026430315
Klíčová slova: E-knihy • Zdravý životní styl • Osobní růst, motivace • Alternativní medicína • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Vše je propojené: Jak se chovat k vlastnímu tělu a předcházet nemocem? Proč neustále roste počet chronicky nemocných lidí? A proč si s těmito chorobami současná medicína neumí poradit? Jak naslouchat signálům těla a napojit se na svou skutečnou podstatu? Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny Jan Vojáček vám ukáže, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii. Umění být zdráv může ovládnout kdokoli – zjistěte, jak na to!
Databáze knih: 83 % (294 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Marika Pecháčková: Kdo chytá v síti. Klikněte pro více informací.

5. Kdo chytá v síti
Marika Pecháčková

Nakladatel: BM
EAN: 9788026509196
Klíčová slova: E-knihy • Rodičovství • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Dokumentární kniha o zneužívání dětí na internetu Internet je jediné místo, které neodděluje svět dětí a dospělých. Režiséři Vít Klusák a Barbora Chalupová založili na internetové seznamce fiktivní profily tří dvanáctiletých dívek jako výchozí bod výbušného dokumentu o internetových predátorech V síti. Do pěti hodin se jim ozvalo přes osmdesát mužů. V navazujícím souboru rozhovorů najdete hlubší rozbor postav z filmu, který vyvolal obrovský rozruch ještě před vlastním odvysíláním.
Databáze knih: 79 % (327 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2030


Karel Kovář: Karel Kovy Kovář: iPohádka. Klikněte pro více informací.

6. Karel Kovy Kovář: iPohádka
Karel Kovář

Nakladatel: BM
EAN: 9788026509011
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Děti i dospělí, odložte mobily a ponořte se do první české (možná i světové) internetové pohádky. Kovy umí nejen točit videa a tančit, ale také psát pohádky! Co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu? Odpověď čeká nejen za devatero horami a devatero plastem znečištěnými řekami, ale i v této knize! Buďte připraveni na vše, jen ne tradiční pohádku. Král Bořivoj III. Připojený a jeho choť Ljuba IV., vévodkyně ze Swiperightova musí provdat svou dceru Amálii. Během jedné noci ale oba zmizí a nad královstvím krouží drak. Zlo se probouzí. A překvapivě úplně jinde, než by ho princezna se svými kamarádkami – dcerou krejčího Elvírou a vlivnicí Markétou, jejíž…
Databáze knih: 75 % (303 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


Jiří  Hrabě: Jen jsme šli kolem. Klikněte pro více informací.

7. Jen jsme šli kolem
Jiří Hrabě

Nakladatel: BM
EAN: 9788026430797
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Kniha Jen jsme šli kolem je výběrem inspirativních rozhovorů s významnými osobnostmi, mistry svých oborů, kteří v ní bilancují své životy a reflektují svou dobu. Řada z nich už nežije, jejich příběhy jsou ale natolik silné, že by byla škoda se o ně nepodělit. Je v nich totiž otištěna hluboká podstata lidství a vůle po svobodě, která formovala generace 20. století. Rozhovory vznikaly během deseti let pro časopis Vital, který spojuje generace tím, že píše i o stáří – takovém, jaké je a jaké by být mohlo. A píše o něm tak, aby to bavilo i třicátníky. Stáří je totiž zatím jediný známý způsob, jak se dožít vysokého věku. Daisy Mrázková • Miloš…
Databáze knih: 88 % (8 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2030


Michał Zabłocki: Zemský ráj jen na pohled. Klikněte pro více informací.

8. Zemský ráj jen na pohled
Michał Zabłocki

Nakladatel: BM
EAN: 9788026431206
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Už dost bylo sentimentu a růžových brýlí. Opravdu je Česká republika ráj na zemi, jak se mnozí domnívají? Polský novinář a bohemista Michał Zabłocki ve svých provokativních reportážních úvahách neukazuje chalupářskou idylu, ale rýpe do českého rasismu, alkoholismu, korupce či bolavých míst nedávné historie. Možná, že i srdce Evropy někdy krvácí… Pohlédněte do nastaveného zrcadla, které sice nehází příjemné odlesky, ale může mít katarzní účinek.
Databáze knih: 48 % (12 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.11.2024


Ondřej Hartman: Začínáme na burze - rozšířené vydání. Klikněte pro více informací.

9. Začínáme na burze - rozšířené vydání
Ondřej Hartman

Nakladatel: BM
EAN: 9788026507802
Klíčová slova: Ekonomie, business, management • Finance, daně a účetnictví • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Akcie, komodity, forex i kryptoměny Chcete dosáhnout úspěchu při obchodování na finančních trzích? Nevyznáte se v příliš odborných analýzách na finančních serverech? Všem začínajícím investorům přichází na pomoc kniha Ondřeje Hartmana. Stručně vás provede nezbytnou teorií a pomůže vybrat finanční trh odpovídající vašim individuálním možnostem. V rozšířeném vydání najdete nové kapitoly a informace o kryptoměnách (například Bitcoin), dozvíte se, kolik se dá na finančních trzích vydělávat a nechybí ani praktické příklady zhodnocení kapitálu.
Databáze knih: 73 % (3 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Carmine Gallo: Mluv jako TED. Klikněte pro více informací.

10. Mluv jako TED
Carmine Gallo

Nakladatel: BM
EAN: 9788026508885
Klíčová slova: Osobní růst, motivace • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Chyťte svým projevem posluchače za srdce! Chcete, aby vás ostatní poslouchali? Abyste zaujali, musíte své nápady umět prodat. To je dovednost, která otevírá bránu ke splnění vašich snů. Dobře formulované a podané myšlenky mohou změnit svět. Tato kniha odhaluje techniky nejlepších TED speakerů z celého světa. Učte se od těch nejlepších! I vy to můžete dokázat.
K vypůjčení do: 18.06.2024


  

  

1 – 10 / 10

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]