Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Artes Liberales.

Bylo nalezeno 9 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Jan Sojka: Učitel je ve třídě sám. Klikněte pro více informací.

1. Učitel je ve třídě sám
Jan Sojka

Nakladatel: Artes Liberales
Rozsah: 136 stran
EAN: 9788090638600
Kategorie: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Jan Sojka coby zkušený učitel a současně i spisovatel čtenáře seznamuje s radostmi i strastmi učitelské profese, přičemž je zřejmé, že negativní fenomény jednoznačně převažují. Knihu tak lze číst jako kritickou reflexi současného (nejen středního a nejen odborného) školství, v němž se pedagog často mění v pouhopouhého vyplňovače papírových formulářů a umravňovatele nezvladatelných žáků. Právě přesné vystižení aktuálních problémů českého školství (přetížení učitelů nesmyslnou byrokracií, vyzdvihovaní samoúčelných projektů, chybějící prestiž učitelské profese přecházející dříve nebo později v syndrom vyhoření a v neposlední řadě též…
Databáze knih: 100 % (3 hodnocení)


Pierre Louys: Pybrac. Klikněte pro více informací.

2. Pybrac
Pierre Louys

Nakladatel: Artes Liberales
Rozsah: 56 stran
EAN: 9788090474529
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Kdo je Pybrac? Zřejmě Guy du Faur, pán z Pibrac, francouzský básník a diplomat, který žil v letech 1529-84 a jehož šlechtický přídomek se někdy psal v podobě, jakou zvolil Louys. Jenže souvislosti mezi domnělým předobrazem a Louysovou skladbou jsou matné; podobně jako vztah mezi středověkým Smilem z Lichtenburku, případně Smilem Flaškou z Pardubic, a eposem Rytíř Smil, který bývá tradičně připisován Jaroslavu Vrchlickému.
Databáze knih: 85 % (4 hodnocení)


Jan Sojka: V srpnové žízni. Klikněte pro více informací.

3. V srpnové žízni
Jan Sojka

Nakladatel: Artes Liberales
Rozsah: 128 stran
EAN: 9788090474543
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Žízeň má vícero podob. Jedny nutí přespříliš pít, ve druhých vyvolává touhu žít. A někteří se snaží skloubit obojí. S žízní souvisí vyprahlost. Vyprahlá může být krajina i lidská duše, třeba ta Štěpánova. Stěhuje se do maloměsta, kde bude od podzimu pracovat. Před sebou horké léto a neznámé prostředí. Se starou tváří začíná novou etapu svého života. Próza V srpnové žízni volně navazuje na předešlé autorovy prózy Podzimní lidé a Rok bez února a celý cyklus uzavírá.
Databáze knih: 80 % (6 hodnocení)


Josef Schwarz, Radim Kopáč: Zůstaňtež tudíž tajemstvím.... Klikněte pro více informací.

4. Zůstaňtež tudíž tajemstvím...
Josef Schwarz, Radim Kopáč

Nakladatel: Artes Liberales
Rozsah: 129 stran
EAN: 9788025472095
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Známá i neznámá erotika (a skatologika) v české literatuře 1809-2009 Studie o devíti kapitolách má jediný cíl: zpochybnit představu, že česká literatura posledních dvou set let, ale zejména 19. století, byla a dodnes je pouze záležitostí kultivovaného ducha - že tělesné, notabene erotické nebo sexuální prvky v ní neexistují, anebo bídně přežívají kdesi na umělecko-estetické periferii, aniž by národnímu písemnictví přidávaly cokoli relevantního a konstruktivního.
Databáze knih: 80 % (6 hodnocení)


Jan Jeník z Bratřic: Když jsem šel okolo vrat.... Klikněte pro více informací.

5. Když jsem šel okolo vrat...
Jan Jeník z Bratřic

Nakladatel: Artes Liberales
Rozsah: 228 stran
EAN: 9788025442357
Kategorie: Zájmy a koníčky • Hudba, zpěvníky
Anotace: Publikace Když jsem šel okolo vrat... je prvním úplným anecenzurovaným vydáním známých Písní krátkých Jana Jeníka z Bratřic(1756-1845). Soubor lidových písní zaznamenaných Jeníkem z Bratřickvůli erotické explicitnosti řady popěvků nikdy nevyšel v úplnosti,což se týká i edičních počinů po roce 1989. Kniha vychází připříležitosti dvousetletého výročí od vzniku Jeníkova prvního souborulidových písní v roce 1810. Lidové písně jsou v publikaci uvedeny vúplnosti, většina z nich je doplněna komentářem, který přináší pohledna vývoj písně v národní kultuře, v Jeníkových souborech a vnovodobých edicích. Publikaci otevírají úvodní slovo editorů…
Databáze knih: 80 % (1 hodnocení)


kolektiv autorů: Pocta Milanu Kunderovi. Sborník k 80. spisovatelovým narozeninám. Klikněte pro více informací.

6. Pocta Milanu Kunderovi. Sborník k 80. spisovatelovým narozeninám
kolektiv autorů

Nakladatel: Artes Liberales
Rozsah: 88 stran
EAN: 9788025453407
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Pocta Milanu Kunderovi je publikace vydaná k 80. spisovatelovým narozeninám (* duben 1929). Když se v této nejnevhodnější chvíli objevily perfidní "dokumenty", jež měly za cíl poškodit nejen autorovo renomé, nýbrž i jeho čest, přivedla tato skutečnost editory k myšlence vyjádřit prakticky jak úctu k autorově tvorbě, tak poctu jeho osobnosti vydáním této knihy. Názor, že to Milanu Kunderovi nejen za jeho přínos české i světové literatuře dlužíme, je rozhodně na místě. Vedle textů oživujících soubor zabarvením osobního přátelského vztahu k oslavenci, jako je příspěvek estetika K. Chvatíka či prozaika J. Kratochvila, tu figurují úvahy související se…
Databáze knih: 70 % (2 hodnocení)


Guy de Maupassant: Příběhy pařížské kokoty. Klikněte pro více informací.

7. Příběhy pařížské kokoty
Guy de Maupassant

Nakladatel: Artes Liberales
Rozsah: 143 stran
EAN: 9788090474536
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Próza s titulem "Příběhy pařížské kokoty", napsaná nejspíše v první polovině 80. let předminulého století a vydaná v českém překladu poprvé jako bibliofilie u K. J. Obrátila v roce 1932, podruhé „péčí" nakladatelství Monitor o devětapadesát let později, bývá automaticky připisována Guy de Maupassantovi (1850-93), spisovateli francouzského (kritického) realismu, potažmo naturalismu.
Databáze knih: 55 % (8 hodnocení)


kolektiv: Ty, která píšeš. Klikněte pro více informací.

8. Ty, která píšeš
kolektiv

Nakladatel: Artes Liberales
Rozsah: 300 stran
EAN: 9788025417249
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Čítanka současné české ženské povídky Čítanka současné české ženské prózy představuje porevoluční prozaickou tvorbu českých autorek, především jejich tvorbu povídkovou. Generační rozpětí od nejmladších a mladých přes středněgenerační po starší autorky zajišťuje knize široké spektrum poetik, stylů i témat. Publikace představuje díla dvaceti pěti autorek, jejich texty jsou doplněny autorskými medailony a portrétními snímky.
Databáze knih: 50 % (2 hodnocení)


Pavel Melounek: Necenzurovaná zpráva o českém filmu. Klikněte pro více informací.

9. Necenzurovaná zpráva o českém filmu
Pavel Melounek

Nakladatel: Artes Liberales
Rozsah: 280 stran
EAN: 9788090474512
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Soubor recenzí, rozhovorů s význačnými osobnostmi z oboru a úvah o českém filmovém nebi. Z doslovu Vladimíra Novotného: (...) Pro nepřehlédnutelnou tvůrčí osobnost Pavla Melounka se nesnadno hledá souhrnné a výstižné pojmenování. Byl to nejenom filmový producent, ale i filmový novinář, filmový kritik, filmový organizátor, filmový kumštýř, nikoli v poslední řadě rovněž filmový herec. Vskutku, byl to typický "muž filmu", dychtivě píšící o filmové tvorbě a sám se na ní všestranně podílející, možná bychom o něm mohli s obdivem a uznáním mluvit jako o filmařském univerzálu. Jenže z hlediska této knížky, s přihlédnutím…
Databáze knih: 47 % (3 hodnocení)


  

  

1 – 9 / 9

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]