Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=academia.

Bylo nalezeno 18 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Hvězdná hodina vrahů
Pavel Kohout

Vydáno: Academia
EAN: 9788020017314
Klíčová slova: Elektronické knihy - Válečné romány
Anotace: Příběh začíná v únoru 1945, kdy mladý pražský kriminální adjunkt Jan Morava dostane případ sadistického vraha vdov. Jednou z obětí je i vdova po německém generálovi a případem se začne zabývat i pražské gestapo, které jmenuje jako svého dohlížitele Erwina Bubacka , vrchního kriminálního radu narozeného v Praze. Kauza se zároveň stává příležitostí pro zmapování podzemních činností pražské policie, která tvoří jedinou ozbrojenou složku v Protektorátu.
Databáze knih: 90 % (117 hodnocení)


2. Má rodina a jiná zemětřesení
Ivan Kraus

Vydáno: Academia
EAN: 9788020006783
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Souborné vydání rodinných povídek spisovatele Ivana Krause - kniha psaná s oním zvláštním, mile absurdním a něžným humorem, po jakém my Češi nostalgicky toužíme od dob Poláčkových "Bylo nás pět". Krausovi ho bylo "naděleno" měrou vrchovatou měrou, což dokazuje i jeho nebývalý čtenářský úspěch - vždyť knihy Ivana Krause dnes vycházejí v mnohatisícových nákladech. Autorův humor si zamiloval Adolf Born, který se - počínaje touto knihou - stal jeho ilustrátorem.
Databáze knih: 87 % (218 hodnocení)


3. Číslo do nebe
Ivan Kraus

Vydáno: Academia
EAN: 9788020015204
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Ivan Kraus, herec, scenárista, loutkoherec a především spisovatel humoristických povídek je u nás nesmírně populární, přestože žil od roku 1968 v cizině a do vlasti se mohl alespoň částečně vrátit až po roce 1989. Jeho humor je totiž laskavý, mile absurdní, ironie spíš něžné a nadsázky spíš filozofické než karikující. Týká se nekonečných trampot a patálií velké rodiny, jejíž členové jsou na dáni tak výraznou individualitou, že to mezi nimi neustále jiskří. A do všeho se plete absurdita režimů a jejich pohůnků, proti kterým právě humor byl jedinou obranou. Autor se však svým viděním světa dotkl i něčeho velmi zásadního. Mezi sourozenci, mezi dětmi a rodiči i mezi…
Databáze knih: 87 % (141 hodnocení)


4. Příroda a kultura
Stanislav Komárek

Vydáno: Academia
EAN: 9788020015822
Klíčová slova: Elektronické knihy - Životní prostředí, ekologie
Anotace: Kniha pojednává souvislosti přírody a kultury v širokém kontextu - je kulturní proces protikladný přírodnímu, či se jedná mnohem spíše o "pokračování přírody jinými prostředky"? Druhé, rozšířené a doplněné vydání vychází primárně z koncepcí C. G. Junga a A. Portmanna, které spatřují společný kořen kreativity lidské i přírodní, což je v poměrech evropského myšlení pohled pozoruhodně blízký perspektivě, jak přírodu a společnost vnímala klasická Čína. Kniha se zabývá základními jungovskými pojmy, lidskou percepcí světa a jejím vztahem k jazyku, problémem antropomorfismu a sociomorfního, biomorfního a mechanomorfního modelování v naší…
Databáze knih: 89 % (33 hodnocení)


5. Hora duše
Gao Xingjian

Vydáno: Academia
EAN: 9788020021458
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Kniha čínského autora (v české přepisu čínštiny Kao Sing-ťien, nar. 1940) z 80. let 20. století, nyní žijícího ve Francii, byla v roce 2000 vyznamenána Nobelovou cenou za literaturu a stala se světovým bestsellerem. Román, vycházející nejen z nejlepších tradic čínské literatury a vzdělanecké kultury, ale též ze specifické recepce moderní evropské literatury, rozvíjí složitě komponovaný příběh hledání cesty vlastním životem. Ve dvou základních, stále se ovšem prolínajících vyprávěcích rovinách sledujeme jednak iniciační cestu mladého intelektuála po odlehlém čínském venkově, lesích a horách především jihozápadní Číny, kde se v době postupných dílčích…
Databáze knih: 87 % (51 hodnocení)


6. Zamrzlá evoluce
Jaroslav Flegr

Vydáno: Academia
EAN: 9788020015266
Klíčová slova: Elektronické knihy - Živá příroda
Anotace: Odborná publikace určená poučenějším čtenářům. Náš významný přírodovědec nás uvádí do světa vědy, ukazuje jak vypadá současný vědecký výzkum a vše co s ním souvisí. V knize rozvíjí velmi zajímavý a neobvyklý pohled na evoluční biologii - nejen darwinovskou, ale i na moderní teorie související s teorií sobeckého genu. Na mnoha příkladech a výjimkách ukazuje, že zmíněné teorie vždy nefungují a že by je bylo možné nahradit i teoriemi zcela novými - např. teorií tzv. zamrzlé evoluce. Kniha je přes svoji odbornost velmi čtivá, vtipná a zajímavě členěná.
Databáze knih: 86 % (72 hodnocení)


7. Bible osamělého člověka
Gao Xingjian

Vydáno: Academia
EAN: 9788020021298
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Druhý román slavného čínského spisovatele, dramatika a malíře, nositele Nobelovy ceny za literaturu, Gao Xingjiana, začíná na jaře roku 1997, kdy se stárnoucí dramatik vydává do Hongkongu na premiéru své divadelní hry. Blízkost pevninské Číny a termínu návratu této britské kolonie do jejího čínského lůna v něm po letech exilu vyvolává vlnu vzpomínek. Jejich dravost mu připomíná hrůzu nesmyslného násilí, kulturu strachu, před kterou uprchl, aby mohl klidně tvořit a žít. Autor vede svého čtenáře pevnou rukou mezi pohyblivými písky vzpomínek a povinného zapomínání zpět k sladkému, tak krátkému dětství, probouzení se světu, osudovým setkáním s ženami, které mu zas a…
Databáze knih: 82 % (37 hodnocení)


8. Katyně
Pavel Kohout

Vydáno: Academia
EAN: 9788020015709
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Mrazivý příběh o škole pro mistry popravčí odkrývá neúprosné mechanismy moci. Toto své životní téma zpracoval Pavel Kohout mnohokrát, zde však s doslova brutální účinností. Katyně bezesporu patří k vrcholům tvorby tohoto autora evropského formátu, oceňovaného paradoxně více v zahraničí než v domácím českém prostředí. Nové vydání jeho „černého románu“ vychází ve výtvarně pozoruhodné grafické úpravě Pavla Růta.
Databáze knih: 77 % (575 hodnocení)


9. Kdybys nebyla, vymyslím si tě
Ivan Kraus

Vydáno: Academia
EAN: 9788020013798
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Autor se ve své svěží próze tentokrát nevrací do dětství jako v knížkách Rodinný sjezd,To na tobě doschne nebo Udělej mi tichoučko!, ale nechává svého hrdinu prožívat citové bouře první lásky zároveň s nekonečnou nudou prvního zaměstnání, to vše pod vlivem atmosféry padesátých let minulého století. Zachycuje tuto dobu i vnitřní svět postav s vtipem a lehkostí, jež jsou pro něj typické a jež mu získaly trvalou oblibu u čtenářů.
Databáze knih: 73 % (42 hodnocení)


10. Fyzika od Tháleta k Newtonovi
Ivo Kraus

Vydáno: Academia
EAN: 9788020015402
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Od zrození evropské vědy v antickém Řecku do roku 1643, kdy Bůh řekl „Budiž Newton“, uplynulo dvacet pět století. Že vývoj fyziky během této doby je vlastně pestrou mozaikou životních osudů lidí, kteří se o odhalení tajemství přírody zasloužili, se mohou přesvědčit čtenáři této knížky.
Databáze knih: 91 % (13 hodnocení)


  

  

1 – 10 / 18

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]