Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:category[er]=Povídky.

Bylo nalezeno 87 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Roman Bureš: Vítejte v pekle. Klikněte pro více informací.

1. Vítejte v pekle
Roman Bureš

Nakladatel: Epocha
EAN: 9788027800957
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Povídky
Anotace: Čtrnáct povídek v širokém spektru žánrů – od pekelné temné fantasy přes drsné postapo a vzdálenou budoucnost až po čistokrevné historické příběhy, a dokonce i jednu pohádku! Populární autor fantastiky Roman Bureš přináší výběr ze své tvorby, otevírá brány do několika fantastických světů a servíruje nám peklo hned na několik způsobů. Co se stane, když lidé spáchají takové zlo, že dojde k narušení blány mezi světem lidí a pekelnou říší? Jak zastavit hladového obra, který hrozí sežrat celé království? Zbortí se lidská společnost jako domeček z karet, když bude znát datum svého zániku? Dokáže se mladá dívka postavit svému osudu ve slumu postapokalyptické megapole? A…
Databáze knih: 92 % (36 hodnocení)
K vypůjčení do: 27.11.2027


Patricia Briggs: Mihotavé stíny. Klikněte pro více informací.

2. Mihotavé stíny
Patricia Briggs

Nakladatel: FANTOM Print
EAN: 9788073983055
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Fantasy • Povídky
Anotace: Povídková sbírka Mihotavé stíny přivádí čtenáře zpět do světa automechaničky a kožoměnkyně Mercedes Thompsonové, tentokrát se však nejedná o její příběh, nýbrž o pohled do zákulisí celé série. Sbírka obsahuje deset povídek a dvě vystřižené scény, které přibližují život a pohled ostatních postav. Autorka se v povídkách vrací do hluboké minulosti, například v srdceryvném příběhu Samuela a Ariany, nebo setrvává v současnosti a poskytuje čtenářům vhled do života vedlejších protagonistů série. Díky tomu se mohou čtenáři lépe seznámit například s Asilem, Benem, či Warrenem a jeho přítelem Kylem.
Databáze knih: 88 % (341 hodnocení)
K vypůjčení do: 27.02.2025


Eva Francová: Kolčava. Klikněte pro více informací.

3. Kolčava
Eva Francová

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026722113
Kategorie: Povídky
Anotace: Představte si, že sedíte ve velké stinné zahradě opřeni zády o zvrásněný kmen stařičkého černého bezu. Temné myšlenky, které vás pronásledují, se najednou jeví nedůležité a vzdálené. Bolest duše už není tak trýznivá. Stejně tak všechny tělesné neduhy. Jste v Kolčavině zahradě, u bytosti, která je napůl zvíře, napůl člověk, a tak rozumí i tomu, co lidem uniká. Moudrá Kolčava vypráví a uzdravuje. Autorka úspěšných kuchařek ze Svatojánu tentokrát přichází se spirituálními a imaginativními příběhy, které ilustracemi doprovodil Karel Jerie.
Databáze knih: 91 % (38 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2031


Liou Cch'-sin: Toulavá Země. Klikněte pro více informací.

4. Toulavá Země
Liou Cch'-sin

Nakladatel: Host
EAN: 9788027507450 借
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Sci-fi • Povídky
Anotace: Imaginativní povídková sbírka od autora bestselleru Problém tří těles Liou Cch’-sin, nejznámější čínský autor science fiction, uchvátil svět svou rozsáhlou trilogií Vzpomínka na Zemi, avšak jeho povídková tvorba je neméně strhující a zajímavá. V těchto příbězích o sluneční smrti, mimozemských civilizacích nebo cestování časem a vesmírem najdou čtenáři podnětné meditace o technologii i umění, kontrastech rozlehlosti a mikroskopičnosti světů, ale i o nekonečném boji mezi životem a smrtí. Každá z těchto povídek jako by ve zkratce zachytila Liouovo soucitné chápání lidstva a hlubokou reflexi lidské povahy. Dohromady pak slouží jako úžasná a inspirující…
Databáze knih: 82 % (55 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.06.2025


Jiří Hájíček: Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku. Klikněte pro více informací.

5. Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku
Jiří Hájíček

Nakladatel: Host
EAN: 9788074914058
Kategorie: Česká a světová literatura • Povídky
Anotace: Dějištěm dvaceti povídek, které autor napsal v průběhu let 1995—2014, je jihočeský venkov. Setkáváme se tu s všednodenními lidskými mikrodramaty, příběhy vepsanými na plátno velkých dějin nebo jen zachycením nálady, životního pocitu či zkušenosti svérázných i zdánlivě obyčejných postav. Hájíček přitom dokáže velmi plasticky evokovat krajinnou atmosféru – spolu s hrdiny se brouzdáme spadaným listím, dotýkáme stébel kvetoucích trav, nastavujeme tvář slunci nebo se choulíme zimou v obnošených kabátech. Zvláštní místo zde pak zaujímají vánoční příběhy a povídky o vesnickém fotbale. Autor záměrně nezakrývá jistý odér regionálnosti, naopak jej používá…
Databáze knih: 82 % (316 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2025


Graeme Davis: Královny hrůzy. Klikněte pro více informací.

6. Královny hrůzy
Graeme Davis

Nakladatel: Fobos
EAN: 9788075857347
Kategorie: Horory • Thrillery, horory • Povídky
Anotace: Tato nová antologie strašidelných a hororových příběhů z per význačných britských a amerických spisovatelek představuje současným čtenářům klasické povídky jako „Žlutá tapeta“ Charlotte Perkins Gilman, i zapomenuté mistrovské kousky. Je všeobecně známo, že Mary Shelley je autorkou Frankensteina, avšak její další hrůzostrašné příběhy jsou o poznání méně známé. Harriet Beecher Stowe, proslulá zejména díky Chaloupce strýčka Toma, napsala několik překvapivě působivých hororových povídek. V témže roce, kdy jí vyšel román Malé ženy, vydala Louisa May Alcott jednu z vůbec prvních strašidelných povídek s tématikou mumií. A tyto dámy nebyly samy. Už od…
Databáze knih: 77 % (76 hodnocení)
K vypůjčení do: 10.09.2023


Marcela Mlynářová: Život jako hobby. Klikněte pro více informací.

7. Život jako hobby
Marcela Mlynářová

Nakladatel: Brána
EAN: 9788024285290
Kategorie: Česká a světová literatura • Povídky • Česká literatura
Anotace: Život je barvitý a nevypočitatelný. Vždy záleží na nátuře, smyslu pro humor, vnímavosti a úhlu pohledu. Populární autorka řady oblíbených knih opět vypráví nenapodobitelným stylem o svých zážitcích a životních zkušenostech. Tentokrát se ocitá na cestách po naší vlasti, ale i na vrcholech zahraničních hor. Ani za nepříznivého počasí a v nepříjemných situacích neklesá na mysli a neztrácí svůj humor. Kniha čtenáře pobaví, ale i dojme a nevtíravým způsobem poskytne také něco málo informací o místech a památkách, které autorka navštívila.
Databáze knih: 74 % (43 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.12.2028


Halina Pawlowská: Zájezd snů. Klikněte pro více informací.

8. Zájezd snů
Halina Pawlowská

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026723035
Kategorie: Česká a světová literatura • Povídky • Humor
Anotace: Tahle knížka je plná příběhů. Má ale něco navíc… Příběhy se odehrávají na nejrůznějších místech světa a vy se díky nim dozvíte, kde se báječně večeří, kde se dají potkat galantní muži, kde se promenádují celebrity, kde je úchvatná vyhlídka, kde můžete najít kila pravých hřibů a kde vám děti dají aspoň na deset minut pokoj. V optimistických povídkách najdete nejen praktické rady a nečekané pointy, ale i moudré postřehy a hodně smíchu!
Databáze knih: 71 % (37 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2031


Jo Nesbø: Krysí ostrov a jiné povídky. Klikněte pro více informací.

9. Krysí ostrov a jiné povídky
Jo Nesbø

Nakladatel: Kniha Zlín
EAN: 9788076623644
Kategorie: Krimi, detektivky • Povídky
Anotace: Pomsta a spravedlnost, láska až za hrob a palčivá nenávist. Oko za oko, zub za zub. Vyprávění o odplatě z postpandemické Ameriky, zpověď vědce, který objevil lék proti stárnutí, střet zabijáků připomínající šachovou partii, soupeření dvou mladíků o tutéž dívku a synův boj s otcem o dědictví. Mrazivé příběhy ukazují nedalekou budoucnost, v níž se zhroutila tradiční společnost. Spolehnout se dá už jen na rodinu a blízké přátele – a někdy ani to ne.
Databáze knih: 75 % (201 hodnocení)
K vypůjčení do: 13.02.2026


Jo Nesbø: Žárlivost a jiné povídky. Klikněte pro více informací.

10. Žárlivost a jiné povídky
Jo Nesbø

Nakladatel: Kniha Zlín
EAN: 9788076621961
Kategorie: Krimi, detektivky • Severské krimi • Povídky
Anotace: Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.
Databáze knih: 74 % (611 hodnocení)
K vypůjčení do: 13.02.2026


  

  

1 – 10 / 87

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]