Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:category[er]=Fantasy, sci-fi.

Bylo nalezeno 1680 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Ladislav Szalai: Poslední konec světa. Klikněte pro více informací.

1641. Poslední konec světa
Ladislav Szalai

Nakladatel: Viking
Rozsah: 195 stran
EAN: 9788074820564
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Třicet povídek autora, který dlouhodobě inklinuje k žánru science fiction a jeho „krajním mezím“, jež často vykresluje s humorným nadhledem. Autor před námi zviditelňuje základní „lidský moment“, který má čtenáře nejen šokovat, ale zároveň i přivést k zamyšlení nad tím, co je opravdu lidské. Nevymýšlí jen jakési neskutečné impaktní metamorfózy neexistujících vynálezů, ale především se zabývá člověkem a jeho vnitřním mravním problémem, vyvolaným nečekanými, nejčastěji zcela fantastickými okolnostmi. Povídky o psychodlacích, vychytralých zamilovaných platebních kartách, simulátorech duší, geniálních obřích volejbalových sítích, chemických…
K vypůjčení do: 21.02.2222


Karel Keslly Mazánek: Placen za život. Klikněte pro více informací.

1642. Placen za život
Karel Keslly Mazánek

Nakladatel: E-knihy jedou
Rozsah: 89 stran
EAN: 9990001781521
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Píše se první eón na planetě Regis 1 a hlavní hrdina tak tak přežívá o kousku červa do úst a bez střechy nad hlavou, spolu se svým letitým kamarádem. Při jedné procházce městem narazí na reklamu: „Naroďte se na Zemi jako člověk, zaplatíme vám!“ Samou sebou, že se toho náš hrdina chytne, jelikož kredity na Regis 1 nikdo nedává - jen se utrácejí a přibývají karmické dluhy. Cestovka a její reklama by tedy mohla být řešením, jak ze všeho ven a ještě něco na vrch získat. Nicméně, hlavní hrdina brzy zjišťuje, že to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo. A že věta: „Narodil jsem se, protože jsem musel splatit svůj dluh,“ je víc než příznačná.


Stela K.: Eroticonus. Klikněte pro více informací.

1643. Eroticonus
Stela K.

Nakladatel: E-knihy jedou
Rozsah: 104 stran
EAN: 9990001780777
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Padající hvězdy prý mají moc plnit přání. Ale co když dopadnou a promění Váš život v noční můru? Sci-fi příběh o hrdince, která se díky své zvědavosti dostane do jiného světa. Jejím hlavním cílem je najít cestu zpět. Není to jednoduché, neboť planeta, na které se ocitá, je umělou přírodní rezervací vytvořenou vyššími bytostmi za účelem studia mezidruhové interakce a vzájemného křížení.


Jiří Mikulík: Dračí hrobka. Klikněte pro více informací.

1644. Dračí hrobka
Jiří Mikulík

Nakladatel: E-knihy jedou
Rozsah: 719 stran
EAN: 9990001777807
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Gamebooky
Anotace: Jsi Gabriel Knox – elitní důstojník ve službách guvernéra ze Sinotaharu. V zoufalé misi za záchranou severského národa musíš společně s Raywou Signum vyhledat mudrce Beordena Kalonyho. Nikdo neví, co vám tento učenec prozradí, jedna věc je ovšem jistá: boj o Iranu teprve začíná a ty budeš potřebovat veškerý svůj um i chytrost, abys byl schopen výpravu dovést do zdárného konce. www.gabriel-knox-gamebook.cz.


Jiří Mazurek: Polární záře. Klikněte pro více informací.

1645. Polární záře
Jiří Mazurek

Nakladatel: Mystery Press
Rozsah: 304 stran
EAN: 9990001769352
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Česká a světová literatura • Sci-fi • Česká literatura
Anotace: O BUDOUCNOSTI LIDSTVA SE ROZHODNE ZA POLÁRNÍM KRUHEM… V Severním ledovém oceánu se kapitán jaderné ponorky ruské federace Alexander Gomelskij snaží vypořádat s řadou záhadných událostí a selhaní, ke kterým dojde při návratu z rutinního námořního cvičení. Major Gennadij Volkov, stíhací pilot ruského letectva, vzlétá k neznámému létajícímu objektu a krátce na to je jeho stroj zničen a major zanechán na pospas oceánu. Světlana Zarecká, postgraduální studentka geologie, je poslána do centra dění s tajnými instrukcemi a shodou okolností se zde setkává s Petrem Brunerem, českým fotografem a dobrodruhem. Její instrukce jsou jasné: nepohodlné osoby je nutné…
K vypůjčení do: 30.06.2029


Patrik Svoboda: Subjekt. Klikněte pro více informací.

1646. Subjekt
Patrik Svoboda

Nakladatel: E-knihy jedou
Rozsah: 338 stran
EAN: 9990001774998
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Svět, jak ho známe, skončil. Hrstky přeživších den co den bojují o vlastní životy uzavření v karanténních zónách. Za jejich zdmi vládne zlo s pohledem temnějším než kdy dřív. Stojí lidstvo opravdu na svém konci? O tom se na vlastní kůži přesvědčí vojenský seržant Hart, zdravotní sestra Nathalie, i neznámý muž, který se v zemi nikoho probouzí, aby našel odpovědi na otázky z dávno zapomenuté minulosti.


Jan Kšanda: Nářek mrtvého světa. Klikněte pro více informací.

1647. Nářek mrtvého světa
Jan Kšanda

Nakladatel: E-knihy jedou
Rozsah: 290 stran
EAN: 9990001775445
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Gamebooky
Anotace: Přepadení nelítostnými nájezdníky a pátrání po unesené sestře tě nedobrovolně zavede do Pustiny – drsného světa, o kterém jsi doposud jen slýchával od potulných poutníků v pohodlí rodinného ranče. Zde teprve poznáváš, co se vlastně stalo se Severní Amerikou po dávné nukleární válce. A že dřívější hodnoty jako lidskost, slitování a čest jsou už jen prázdná, mrtvá slova. Stejně mrtvá jako svět kolem tebe, jehož nářek ti zní v uších. Čeká vás sci-fi postapokalyptický gamebook, který se svým propracovaným herním systémem přibližuje populárním počítačovým RPG hrám.


Lisa J. Smith: Upírske denníky – Stefanove denníky 1: Zrodenie. Klikněte pro více informací.

1648. Upírske denníky – Stefanove denníky 1: Zrodenie
Lisa J. Smith

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 248 stran
EAN: 9990000028917
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Fantasy
Anotace: Ľúbostný trojuholník, ktorý pretrvá večnosť. Ako sa to všetko začalo... Píše sa rok 1864 a v Amerike zúri vojna Severu proti Juhu. Sedemnásťročný Stefan Salvatore však zvádza vlastný boj. Je zasnúbený s dievčaťom, ktoré nemiluje, a zaľúbi sa do záhadnej Katherine. Je to zvodná krásavica, no má jedno temné tajomstvo... Stefanove denníky vychádzajú z populárneho televízneho seriálu, ktorý inšpirovala séria románových bestsellerov. Odhaľujú, čo sa v skutočnosti stalo medzi Stefanom, Damonom a Katherine – a ako sa vlastne začal ľúbostný trojuholník Upírskych denníkov.


Milan Pohl: Střepy v prachu. Klikněte pro více informací.

1649. Střepy v prachu
Milan Pohl

Nakladatel: E-knihy jedou
Rozsah: 107 stran
EAN: 9990001775469
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Když zemře třicetiletý řidič autobusu Jirka, jeho dávný kamarád Pavel se s tím odmítne smířit. Několik let po Jirkově smrti se rozhodne shromáždit vzpomínky na jejich přátelství a dát jim formu smysluplného, čtenářsky zajímavého příběhu. Jenže kam položit hranici mezi realitou a fikcí? A hlavně: jak se vypořádat s vlastní selhávající pamětí? Vysoce osobní, vědeckofantasticky laděná novela o jednom velkém přátelství, drtivém kontaktu se smrtelností, zoufalé potřebě nějak se s ní vyrovnat… a možná také o tom, jak si vážit zdánlivých, pomíjivých maličkostí, ze kterých se skládá lidský život, a nacházet v nich štěstí.


Tomáš Mestek: Řád světla - Poslední paladin 2. Klikněte pro více informací.

1650. Řád světla - Poslední paladin 2
Tomáš Mestek

Nakladatel: E-knihy jedou
Rozsah: 429 stran
EAN: 9990001770693
Kategorie: Fantasy, sci-fi
Anotace: Po celém království Goriador zahádně mizejí lidé. Po zemi se šíří temnota. Poslední paladin Delvorin z království Ferador nabízel pomoc, ale Garizzon, král Goriadoru, ho nejen odmítl, ale zároveň obvinil, že může za zlo, které jeho zemi potkalo. Tím skončily veškeré styky mezi nimi. To způsobí pád Goriadoru. A v té nejtěžší chvíli se Dirion setkává s hrstkou zbylých hrdinů, kteří jsou nuceni padlé království opustit. „Co to do tebe vjelo, Dirione?!“ okřikl ho Garst. „Přestaň mi tak říkat!“ „Dirione...“ Ale už to nedořekl, protože horou otřásl řev, jaký ze sebe Dirion snad ani nemohl vydat. A v tom šílenství pravil: „Protože já nejsem Dirion!! Já jsem...“.


  

  

1641 – 1650 / 1680

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]