Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:author[er]=Jan Kučera.

Bylo nalezeno 22 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Jan Kučera: Nanynka. Klikněte pro více informací.

11. Nanynka
Jan Kučera

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990001617882
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Kniha volně navazuje na knihu „Zapomenuté životy“ a provází nás životem třetí generace v pořadí rodiny Mastných. Nanynky, která se vzepřela nalinkované budoucnosti a šla si svou vlastní, těžší cestou života, byla maminkou autora. Za svůj život poznala tři osudové muže a osud jí s každým z nich dal jen sedm let společného života. Až ve druhé polovině života se synem a svými vnučkami prožila roky štěstí a spokojenosti, které jí aspoň z části vynahradily těžkou předchozí dobu, kdy postupně krom rodičů a sourozenců pochovala všechny tři životní partnery.


Jan Kučera: Edvard Beneš. Klikněte pro více informací.

12. Edvard Beneš
Jan Kučera

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990001851279
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Postava druhého československého prezidenta, Edvarda Beneše, dodnes vzbuzuje značné emoce. Mnozí mu vyčítají, že nevyužil odhodlání našeho národa bránit zemi proti nacistické agresi a podvolil se Mnichovskému diktátu. Bylo jeho rozhodnutí opravdu zradou národa, jak říkají jeho kritici, nebo záchranou statisíců životů, které by byly v případě konfliktu zbytečně ztraceny? Autor na základě ověřených faktů seznamuje veřejnost s naší vojenskou a politickou situací před Mnichovem v roce 1938. Na závěr nabízí čtenáři, aby si udělal svůj vlastní názor o rozhodnutí prezidenta Beneše v onom osudném roce.


Jan Kučera: Horská dráha života. Klikněte pro více informací.

13. Horská dráha života
Jan Kučera

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990001799922
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Autor z části humornou a z části popisnou formou ukazuje čtenáři svou „Horskou dráhu života“, která jej střídavě vyvážela v jeho kariéře nahoru a pak zase padal dolů jako na skutečné horské dráze. To vše se mohlo odehrát jen v těch zvláštních a neopakovatelných letech od roku 1988 do roku 1992. V těchto letech se tisíce lidí loučily se svými „teplými místečky“ a většinou neradi uvolňovali místa novým, kteří je na nich střídali. Pro dnešní generaci mladých lidí jsou už ta léta jen historií. Proto se k ní vracím, abych ji pamětníkům připomněl a těm mladým ukázal nesmírný význam té doby i pro jejich životy v té kladné a třeba i záporné roli.


Jan Kučera: Sirotek. Klikněte pro více informací.

14. Sirotek
Jan Kučera

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990001789589
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Až po dopsání knihy „Sirotek“ jsem si uvědomil, že jsem vlastně vytvořil chybějící článek řetězu příběhů naší rodiny. Ten svým obsahem navazuje na knihu „Tajné deníky ruského legionáře“, kde popisuji životní příběh svého otce. Přesně tam, kde „Deníky“ končí, „Sirotek“ začíná. Na něj pak volně navazuje kniha „Vojna“. V knize „Sirotek“ provázím čtenáře svým dětství a mládím, které jsem prožíval v padesátých a šedesátých letech na okraji Prahy na velkém staveništi nového sídliště Zahradní Město. Do vyprávění zapadají i mé zážitky, z mimořádného roku 1968 a z Bartošovic v Orlických horách, kde jsem strávil desatery prázdniny.…


Jan Kučera: Povídky ze seznamovacích víkendů a dovolených 3. Klikněte pro více informací.

15. Povídky ze seznamovacích víkendů a dovolených 3
Jan Kučera

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990001788216
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Po dvou knihách „Povídek ze seznamovacích víkendů a dovolených“ přichází třetí díl, který je zvláštní tím, že po povídkách následuje obsáhlý popis posledního seznamovacího víkendu, kterým se uzavírá tato etapa autorova života a jeho činnosti v oblasti seznamování i cestovního ruchu.


Jan Kučera: Vojna. Klikněte pro více informací.

16. Vojna
Jan Kučera

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990001772871
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: V knize „Vojna“ se autor vrací skoro padesát let do minulosti a vzpomíná na svoji vojnu a na následnou policejní školu. Během dvou let se z bezstarostného kluka stal zkušeným vojákem, ženatým otcem malé dcery a policistou připraveným na výkon služby. Popis nejdelších dvou let jeho života nepostrádá humorný nadhled i vzpomínky na leckdy nesmyslné úkoly provázející vojenskou službu v té době.


Jan Kučera: Četnický DEKAMERON. Klikněte pro více informací.

17. Četnický DEKAMERON
Jan Kučera

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990001769260
Klíčová slova: Krimi, detektivky
Anotace: Autor po úspěšné trilogii „Krimi DEKAMERONu“ přichází s příběhy prvorepublikové party četníků, kteří sloužili před ním ve stejném městečku na okraji Prahy. Za pomoci nalezeného deníku rekonstruuje jejich mimořádné případy s erotickým a humorným obsahem.


Jan Kučera: Tajný deník ruského legionáře. Klikněte pro více informací.

18. Tajný deník ruského legionáře
Jan Kučera

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9788075123602
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Příběh muže, který bojoval v průběhu první světové války jako československý legionář v Rusku a prošel jak jejími slavnými bitvami, tak těmi zcela zapomenutými. Kniha však není jen o válce, ale také o radostech a strastech předválečného a meziválečného období. Příběh je složen ze střípků událostí, které po léta pečlivě sbíral jeho syn, autor této unikátní knihy.


Jan Kučera: Obchodník. Klikněte pro více informací.

19. Obchodník
Jan Kučera

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9788075125521
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Zase máme možnost poznat jeden obyčejný - neobyčejný život, odehrávající se v prvé polovině dvacátého století, kdy přirozená inteligence a obchodnický talent pomohly hlavnímu představiteli knihy prožít zajímavý, i když krátký život. Vydejte se po stopách muže, který celý život hledal pravou lásku a vždy pomáhal slabším a potřebným, proto mu právem patří naše vzpomínání.


Jan Kučera: Policie SEVER 2. Klikněte pro více informací.

20. Policie SEVER 2
Jan Kučera

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990001747855
Klíčová slova: Krimi, detektivky
Anotace: Kniha navazuje na stejnojmennou knihu Policie SEVER, která si získala svoje čtenáře autentickým popisem policejní práce. Ve stejném duchu a se stejnými postavami jako v první knize se setkáte i v druhém díle, kde parta policistů nejdříve bojuje proti kosovské mafii a nakonec proti pachateli mravnostních trestných činů, a dokonce vražd. Opět další krimi thriller pro ty, kdo mají rádi napětí.


  

  

11 – 20 / 22

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]