Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:author[er]=Naďa Horáková.

Bylo nalezeno 20 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Naďa Horáková: Ženy na pranýři. Klikněte pro více informací.

1. Ženy na pranýři
Naďa Horáková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024352879
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Příběh se odehrává od února do června roku 1353. Je inspirovaný událostmi, které se tehdy staly v Brně, a v druhém plánu příběhu se promítají dějiny Čech a Moravy. V únoru zemřela druhá manželka krále Karla IV. a ten si hned domlouvá sňatek další. V únoru se také narodila dcera Kateřina markraběcímu páru Markétě Opavské a Janu Jindřichu Lucemburskému a hned se plánuje její zasnoubení. Hlavní linií příběhu je vztah manželů Ferreových a následně soudní proces s Jiřím Ferreem. Jiří Ferreus a jeho mladá žena Kateřina Smelclinová jsou příslušníky bohatých patricijských brněnských rodin. Ferreus se ke své ženě chová i na tehdejší poměry nehorázně. Krutě ji…
Databáze knih: 90 % (193 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.06.2027


Naďa Horáková: Brněnské nevěstky. Klikněte pro více informací.

2. Brněnské nevěstky
Naďa Horáková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024346540
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Marek z Erlachu, přítel markraběte Jana Jindřicha Lucemburského, nalezne v lese nedaleko Brna umírající dívku a její novorozeně zabalené v drahé pleně se symbolem patricijského rodu Anshelmů. Na přání markraběnky Markéty Opavské začne diskrétně pátrat, kdo byla ona dívka a kdo je otcem dítěte. Stopy míří mezi brněnské nevěstky na kopec Puhlík, semeniště kriminality, kde se ukrývají kuplíři, zloději a vrazi a ony nebohé ženy zneužívají ke zločinům. Dívka ovšem nevěstka nebyla a otcem dítěte je významný brněnský měšťan. Skandál s nemanželským dítětem rozpoutá řadu intrik mezi bohatými patriciji a odhalí kruté poměry v některých zdánlivě…
Databáze knih: 87 % (319 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.06.2027


Naďa Horáková: Jeptiška pro markraběte. Klikněte pro více informací.

3. Jeptiška pro markraběte
Naďa Horáková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024361635
Kategorie: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Po smrti markraběnky Markéty Opavské hledá moravský markrabě Jan Jindřich novou ženu, již třetí. Přestože bylo jeho druhé manželství, domluvené králem Karlem IV., šťastné, rozhodne se tentokrát vyslyšet hlas svého srdce a zvolí si za ženu Alžbětu Těšínskou. Má to však jeden háček, krásná dívka už v mládí vstoupila do kláštera a složila věčný slib čistoty. Dokáže jejich láska překonat problémy, které musí zákonitě nastat? To však není jediný skandál, který Brnem hýbe. Do Brna se přistěhuje bohatá vdova Serafína, chce se ujmout dědictví po svém manželovi a neváhá se o ně soudit. Její minulost je záhadná stejně jako soužití s jejím italským ochráncem Lukou.
Databáze knih: 85 % (128 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.06.2027


Naďa Horáková: Kronika hříšného kněze. Klikněte pro více informací.

4. Kronika hříšného kněze
Naďa Horáková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788027910014
Kategorie: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Co se děje ve fraucimoru Kateřiny Bechyňové na Karlštejně? Jsou zprávy o trýznění a vraždách služek pravdivé? Proč od ní její manžel Jan Bechyně, karlštejnský purkrabí a jeden z nejvýše postavených mužů v království, utíká do Prahy? To se rozhodne vypátrat Václav Hájek z Libočan, děkan na Karlštejně. Případ skončí před soudem, který se táhne několik let. Získá Hájek dostatek důkazů potřebných k dokázání vražd? A může vůbec soud vyhrát, když Bechyňovi patří k oblíbencům krále? Zvítězí právo, nebo politikaření?
Databáze knih: 85 % (103 hodnocení)
K vypůjčení do: 27.11.2028


Naďa Horáková: Brněnské Židovky. Klikněte pro více informací.

5. Brněnské Židovky
Naďa Horáková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024355542
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Nový moravský markrabě Jan Jindřich bojuje o záchranu svého klatbou postiženého manželství s Markétou Opavskou a sžívá se s Brnem, jehož součástí je i Židovská čtvrť… Tamější rabín Izák, který vychovává kromě vlastních dětí i schovanku Hester, spolupracuje s „židovským“ rychtářem z řad brněnských patricijů a společně řeší zločiny, jichž se dopustili Židé na křesťanech a křesťané na Židech… Žid Mordechaj a jeho dcera Noba přežili dva pogromy, ve Špýru a ve Vratislavi, a hledají útočiště v Brně, kde zatím žili Židé a měšťané ve vzájemné toleranci. Nová církevní nařízení pražského arcibiskupa však štvou křesťany proti Židům…
Databáze knih: 84 % (178 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.06.2027


Naďa Horáková: Čas primadon. Klikněte pro více informací.

6. Čas primadon
Naďa Horáková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788027902644
Kategorie: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Ema Šubrtová pracuje jako učitelka na gymnáziu, občas provádí turisty po Brně a s partou přátel si užívá bezstarostný čas bez závazků. Když je zavražděna její kamarádka Leona, přes protesty svého bratra Jirky, policisty, který případ vyšetřuje, začne po vrahovi pátrat na vlastní pěst. Z vraždy jsou totiž podezřelí i její přátelé, hlavně syn bohaté brněnské mecenášky Vlasty Potocké. Ema zjišťuje, že Leonina smrt může souviset s neobjasněnou loupeží šperků a drahých hodinek před třemi lety. Seznámí se s charismatickým Martinem, ale odmítá mu věřit, protože k ní od počátku nebyl upřímný a jejich seznámení nebyla náhoda. Jeho sestra Filipa je navíc…
Databáze knih: 83 % (64 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.04.2027


Naďa Horáková: Pro jméno a čest. Klikněte pro více informací.

7. Pro jméno a čest
Naďa Horáková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369433
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Děj historického románu se odehrává během poslední čtvrtiny 13. století na jihovýchodě Markrabství moravského. Na pozadí historických událostí za vlády Přemysla Otakara II. a jeho syna Václava II. sledujeme osudy několika zemanských rodů v čase, kdy se dokončuje stálá moravsko-uherská hranice v oblasti Lucka a Bílých Karpat. Příběhy šlechty a poddaných, osob smyšlených i historických, jsou zasazeny do dobových reálií jihovýchodní Moravy, včetně společenské hierarchie, tradic a právního a soudního uspořádání té doby.
Databáze knih: 82 % (92 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.06.2027


Naďa Horáková: Dáma v modrém. Klikněte pro více informací.

8. Dáma v modrém
Naďa Horáková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024391786
Kategorie: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Dáma v modrém je obraz od uznávaného prvorepublikového malíře, který připraví hraběti Valeriánu Chorisovi, dědici prosperujícího panství, nejednu horkou chvilku. Obraz se totiž dostal do nesprávných rukou. Na první pohled ztřeštěná eskapáda s obrazem však skončí vraždou. Valerián v roli detektiva začíná pátrat na vlastní pěst. Někdy je však lepší nevědět, zvláště když i jeho nejbližší něco tají a nic není takové, jaké se být zdá….
Databáze knih: 81 % (87 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.11.2025


Naďa Horáková: Vejce podle Stroganova. Klikněte pro více informací.

9. Vejce podle Stroganova
Naďa Horáková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024372006
Kategorie: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Vražda majitele prestižního hotelového řetězce obrátí život naruby redaktorce brněnského gastronomického časopisu Taťáně Krempové. K nelibosti svého bratrance, kriminalisty Richarda, a jeho kolegy Alexeje pátrá po vrahovi na vlastní pěst, aby získala podklady pro článek. Motiv vraždy sahá hluboko do minulosti ruského šlechtického rodu Stroganovů a Taťána brzy pochopí, že byla příliš naivní. Vypátrá vraha dřív, než se stane jeho obětí?
Databáze knih: 79 % (60 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.06.2027


Naďa Horáková: Korálky z klokočí. Klikněte pro více informací.

10. Korálky z klokočí
Naďa Horáková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024394657
Kategorie: Česká a světová literatura • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: V rámci doktorandské práce přijíždí Eliška Fibichová uspořádat obecní archiv do místa svého dětství. Její prababička Klotylda byla porodní bába a před mnoha lety beze stopy zmizela. Zdá se, že Eliščin příjezd do vesnice probouzí k životu stará a téměř již zapomenutá tajemství. Eliška se navíc zamiluje do muže, který odporuje jejím dosavadním představám o princi na bílém koni. Pochází z místní bohaté rodiny a má pověst nezodpovědného floutka… Tajemný příběh s milostnou a detektivní zápletkou vykresluje na osudech několika postav spletité vesnické vztahy, které sahají hluboko do minulosti.
Databáze knih: 80 % (192 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.02.2026


  

  

1 – 10 / 20

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]