Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:author[er]=Jaroslava Černá.

Bylo nalezeno 6 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Jaroslava Černá: Santini. Klikněte pro více informací.

1. Santini
Jaroslava Černá

Nakladatel: Moba
Rozsah: 223 stran ; 21 cm
EAN: 9788024371948
Klíčová slova: životopisné romány, historické romány, architekti, Česko, přelom 17. a 18. století, Santini-Aichel, Jan Blažej, architekt, česká literatura
Anotace: Dramatický životní příběh geniálního umělce Jana Blažeje Santiniho-Aichla dovolí čtenářům nahlédnout do mysli nejoriginálnějšího architekta vrcholného baroka. Emotivní román provede Santiniho osamělým dětstvím poznamenaným tělesnou vadou, i dospělostí naplněnou těžkými zkouškami, ale také poznáním, že co bylo člověku na jedné straně ubráno, může se mu vrátit v podobě výjimečného talentu a vizionářského pohledu na svět. Poznejte osudy jednoho z nejvýznamnějších českých umělců, jenž dokázal navzdory osobním tragédiím zhmotnit své geniální vize a myšlenky do podoby jedinečných, mistrovských staveb.
Databáze knih: 71 % (64 hodnocení)
K vypůjčení do: 21.07.2021


Jaroslava Černá: Dům v podhradi. Klikněte pro více informací.

2. Dům v podhradi
Jaroslava Černá

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024388724
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká literatura
Anotace: Která ze sester se rozhodne bydlet v domě po zemřelé matce, přestože žádná nemá na dětství ty nejlepší vzpomínky? Která jako první zažije neuvěřitelné příhody, nevysvětlitelné zážitky a životní zvraty, jaké by nikdy nepředpokládala? Obě sestry musí projít nevysvětlitelnou částí života, aby pochopily, čím pravděpodobně prošla i jejich matka a všichni, kteří před nimi v tom starém domě na kouzelném romantickém místě ve stínu hradní zříceniny bydleli.
Databáze knih: 68 % (42 hodnocení)
K vypůjčení do: 08.10.2024


Jaroslava Černá: Vraždy z vášně. Klikněte pro více informací.

3. Vraždy z vášně
Jaroslava Černá

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024380773
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: Ludmila, dcera pšovanského knížete Slavibora netuší, že sňatek s přemyslovským knížetem Bořivojem změní nejen její osobní život, ale především si najde cestu od pohanských božstev ke křesťanství. Ludmilina víra a láska k novému Bohu hluboce ovlivní život jejího vnuka Václava, ale také v jejím nejbližším okolí vyvolá bezbřehou nenávist, která vrcholí vraždami známými z legend a kronik. Je ale za smrtí Ludmily a Václava opravdu pouze změna víry, nebo vedla ruku vrahů závist, zrada a touha po moci jejich nejbližších?
Databáze knih: 80 % (8 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.02.2023


Jaroslava Černá: Útesy. Klikněte pro více informací.

4. Útesy
Jaroslava Černá

Nakladatel: Cpress
Rozsah: 296 stran ; 22 cm
EAN: 9788026415862
Klíčová slova: romány, česká literatura
Anotace: Když Jana s manželem sedí v letadle do milovaného Egypta, kde mají prožít vysněnou dovolenou, udělá se jí špatně a cítí, že musí okamžitě vystoupit. Její zmatek vzroste, když později zjistí, že jim to zachránilo život. Náhradní dovolená v Londýně přinese velká překvapení. Co znamenají její podivné stavy a vize z minulosti, které prožívá od první návštěvy Egyptské expozice Britského muzea? Co odhalí její sezení s novým přítelem, egyptologem a terapeutem Paulem?
Databáze knih: 79 % (22 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Jaroslava Černá: Sekaná s malinama. Klikněte pro více informací.

5. Sekaná s malinama
Jaroslava Černá

Nakladatel: Cpress
Rozsah: 231 stran ; 22 cm
EAN: 9788026414506
Klíčová slova: erotické romány, česká literatura
Anotace: Mladá, šťastná a bezstarostná Alice píše erotické romány, zatímco na stárnoucí učitelku češtiny Hedviku dopadají s přibývajícím věkem všechny možné problémy a starosti s manželem, trpícím demencí. Alice se stává známou a uznávanou autorkou, Hedvika, korektorka jejích románů, se pod tlakem okolností propadá do zoufalství a každá chyba v textu spisovatelky zvětšuje její nenávist k celému světu. Jejich následné setkání je pak sice náhodné, ale pro obě dvě osudové.
Databáze knih: 57 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Jaroslava Černá: Doktor Jesenius. Klikněte pro více informací.

6. Doktor Jesenius
Jaroslava Černá

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024392042
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické romány
Anotace: Doktor Jan Jessenius se na první pohled zamiloval do Prahy. Ta pro něj představuje město, kde sídlí císařský dvůr, kde nalezl přátele, kde mu císař Rudolf II. povolil ukázku veřejné pitvy a přijal ho do svých služeb jako svého osobního lékaře. Jesseniovi se podařilo získat vše, o co kdy usiloval: přízeň, postavení a vliv. Jen jeho rodinný život není úplně idylický. Marie se svému muži, o němž se domnívá, že ztratil „vyšší cíl“, postupně vzdaluje, zároveň až příliš pozdě zjišťuje, jak moc se v něm zmýlila. Jessenius se totiž postaví za zájmy českých stavů a ze všech sil bojuje za svobodu náboženského vyznání. A je ochoten zaplatit i cenu nejvyšší….
Databáze knih: 80 % (5 hodnocení)
K vypůjčení do: 08.10.2024


  

  

1 – 6 / 6

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]