Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:author[er]=Ivona Březinová.

Bylo nalezeno 20 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Ivona Březinová: Řvi potichu, brácho. Klikněte pro více informací.

1. Řvi potichu, brácho
Ivona Březinová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000043227
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Jeremiáš je jiný. Žije ve světě, který má svá přísná pravidla, ve světě, kde každý den v týdnu má jinou barvu a kde jsou krajíce chleba kulaté. Se světem, v němž žije maminka se sestrou, si příliš nerozumí, nevyzná se v něm. Ale nevadí mu to, má přece ten svůj. Ostatním sice občas připraví horkou chvilku, ale ani milující maminka, ani dvouvaječné dvojče na něj nedají dopustit. Hlavně aby jim Jeremyho nedali do ústavu, to by nepřežily. Ivona Březinová citlivě, ale s nezbytným nadhledem vypráví příběh autistického chlapce a jeho okolí, které se s jeho poruchou musí dennodenně vyrovnávat. Knížka s výtečnými ilustracemi Tomáše Kučerovského dětem ukazuje,…
Databáze knih: 94 % (418 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


Ivona Březinová: Jmenuji se Martina. Klikněte pro více informací.

2. Jmenuji se Martina
Ivona Březinová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000051604
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Martina se stále víc propadá do spárů bulimie Martina vyrůstala pouze se zamindrákovanou matkou. Veškerá výchova směřovala k tomu, aby se z dcery nestala boubelka. Nesmí být tlustá, osamělá a nešťastná jako máma. Martina tedy kopíruje matčiny nepřetržité diety, až se odmítáním jídla dostane na okraj propasti. Ač se nenávidí za to, co dělá, nemůže si pomoct. Teprve když pozná, že i do dívky, jako je ona, se někdo může zamilovat, zatouží odrazit se ode dna.
Databáze knih: 86 % (471 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


Ivona Březinová: Jmenuji se Ester. Klikněte pro více informací.

3. Jmenuji se Ester
Ivona Březinová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000048451
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Ester je z početné rodiny, kde se sice všichni mají rádi, ale nikdo se o nikoho příliš nestará. Dívka doma pociťuje nedostatek soukromí, a navíc se upne k myšlence mít vlastní peníze. Čím dál víc využívá kamarádského pohostinství rodinného přítele, majitele baru a herny, a od první nesmělé výhry se rychle propadá do závislosti na hracích automatech. Hráčskou vášeň už nejde zastavit – gamblerská past se zavírá….
Databáze knih: 85 % (423 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2026


Barbora Kyšková, Ivona Březinová: Útěk Kryšpína N.. Klikněte pro více informací.

4. Útěk Kryšpína N.
Barbora Kyšková, Ivona Březinová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000037127
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Kryšpín je prima, trochu plachý kluk. Kvůli poruše sluchu nosí naslouchátko a některé zvuky, které jsou pro zdravého člověka samozřejmé, neslyší. Žije tak v maličko odlišném světě. Kreslí krásné obrázky se spoustou detailů. Do kolektivu ale Kryšpín moc nezapadá, a tím, že je jiný, spolužáky provokuje. Kluci ze třídy brzy vycítili jeho zranitelnost a ubližují mu. Zpočátku víceméně nevinné útoky se na škole v přírodě změní v opravdovou šikanu. Kryšpín nakonec tlak okolí nevydrží a jedné noci z horské ubytovny uteče….
Databáze knih: 84 % (41 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2021


Ivona Březinová: Ťapka, kočka stěhovavá. Klikněte pro více informací.

5. Ťapka, kočka stěhovavá
Ivona Březinová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000048611
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Ťapka je kočka domácí, ale především kočka stěhovavá. Proč? Ťapka totiž každý týden mění pelíšek a putuje s druhačkou Petrou. Peťula je ve střídavé péči, to znamená, že má po rozvodu rodičů dva domovy. Jeden týden bydlí u maminky, druhý u tatínka. Oba domovy jsou však v jiných městech, a tak má Peťula navíc i dvě školy, dvoje učebnice, různé kroužky a spolužáky. Ale přece jen někdo je pořád s ní, ať cestuje tam, či tam – Ťapka. A s tou jde všechno líp! Řada Má to háček vzniká ve spolupráci s nakladatelstvím Pasparta. Jedná se o příběhy, které pomáhájí dětem zvládnout složité životní situace.
Databáze knih: 91 % (17 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2026


Eva Sýkorová-Pekárková, Ivona Březinová: Teta to zase plete. Klikněte pro více informací.

6. Teta to zase plete
Eva Sýkorová-Pekárková, Ivona Březinová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000028309
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Teta Běta ráda plete. Čepice, rukavice, šály i svetry. A pohádky. Když se totiž teta pustí do jejich vyprávění, nestačí Šárka s Vašíkem kulit oči. V tetiných pohádkách dědečkův koblížek na vandru potkává pyšnou princeznu, čert s Káčou mají co dělat s velikou řepou, princeznu Zlatovlásku musí Jiřík zachraňovat jako kdysi slepička svého kohoutka a Otesánek se kamarádí s podivným chlapíkem a princem, kteří jako kdyby vyskočili z pohádky o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém. Malí čtenáři taky budou kulit oči, ale báječně se s pohádkami pobaví a zároveň si vyzkoušejí svou znalost těch nejznámějších vyprávění. A přestože jsou veselé pohádky…
Databáze knih: 87 % (27 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2023


Ivona Březinová: Ňouma z áčka. Klikněte pro více informací.

7. Ňouma z áčka
Ivona Březinová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000051703
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Je Toník opravdu takový ňouma, jak se zdá? Toník je neprůbojný, trochu nešikovný a bojácný, prostě kam ho člověk postaví, tam ho najde. Tatínek je věčně na cestách, maminka má o syna strach a vychovává z něho jelimánka. Spolužákům je obvykle pro smích a často slouží klukům při lumpárnách jako štít, kterému leccos projde. Toník to trpně snáší, je rád, že ho mezi sebe berou. Ale během jedné výpravy do starého sklepení dojde k nehodě. Děti zpanikaří, nikdo si neví rady. Co udělá ňouma Toník?
Databáze knih: 87 % (12 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


Ivona Březinová: Nevinná lavina. Klikněte pro více informací.

8. Nevinná lavina
Ivona Březinová

Nakladatel: Albatros
Rozsah: 106 stran : ilustrace ; 23 cm
EAN: 9788000048581
Klíčová slova: dobrodružné romány, česká literatura
Anotace: Mariana, Jonáš, Tim, Hardy a dvojčata Alfa a Beta se sjíždějí do Krkonoš, aby strávili příjemný týden na lyžích. Hned první den se vydají na běžkách na Výrovku, kde má být většina party ubytovaná. Krátká cesta se změní v nečekané drama prudkým zvratem slunečného počasí v hustou sněhovou vánici. Stmívá se a chata je v nedohlednu – šestice je donucena přečkat mrazivou noc venku. Přežije Gang odvážných, když na horách navíc hrozí laviny?
Databáze knih: 83 % (8 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2026


Jaromír František Palme, Ivona Březinová: Vítej, Karle!. Klikněte pro více informací.

9. Vítej, Karle!
Jaromír František Palme, Ivona Březinová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000043234
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Jednoho pátečního odpoledne kamarádi Míra a Dany hrají jako obvykle na plácku fotbal. Vtom se jim míč zakutálí do rohu za kontejnery. A když se Míra pro balon rozběhne, objeví tam u zídky schouleného hubeného a špinavého chlapce. Kluci se ho hned začnou vyptávat, ale domluva s ním není snadná. Hovoří zvláštní češtinou, a navíc je tak podivně oblečený! Kdo je ten záhadný kluk? Ke knize je přiložený pracovní sešit -- bavte se a luštěte!
Databáze knih: 82 % (17 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


Olga Franzová, Ivona Březinová: Adélka a Zlobidýlko. Klikněte pro více informací.

10. Adélka a Zlobidýlko
Olga Franzová, Ivona Březinová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000035130
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Zlobidýlko! Kdopak to asi je? Už podle jména jistě pěkný nezbeda a neposeda. A taky že ano! Od chvíle, kdy jej Adélka s jezevčíkem Kaštanem našla v parku, jsou s ním jedině trampoty. Komu se totiž hadrový panáček Zlobidýlko dostane do ruky, ten začne okamžitě zlobit. Ať jsou to Adélčini spolužáci, maminka a tatínek, nebo pan školník, paní učitelka, pan ředitel, či dokonce Kaštan a lev v cirkuse. Prostě všichni, kterým se Zlobidýlko připlete do cesty. A nejvíc rošťačí Adélka. Jak jen tohle dopadne?
Databáze knih: 80 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2020


  

  

1 – 10 / 20

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]