Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:author[er]=Ivona Březinová.

Bylo nalezeno 18 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Řvi potichu, brácho
Ivona Březinová

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000043227
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, příběhy
Anotace: Jeremiáš je jiný. Žije ve světě, který má svá přísná pravidla, ve světě, kde každý den v týdnu má jinou barvu a kde jsou krajíce chleba kulaté. Se světem, v němž žije maminka se sestrou, si příliš nerozumí, nevyzná se v něm. Ale nevadí mu to, má přece ten svůj. Ostatním sice občas připraví horkou chvilku, ale ani milující maminka, ani dvouvaječné dvojče na něj nedají dopustit. Hlavně aby jim Jeremyho nedali do ústavu, to by nepřežily. Ivona Březinová citlivě, ale s nezbytným nadhledem vypráví příběh autistického chlapce a jeho okolí, které se s jeho poruchou musí dennodenně vyrovnávat. Knížka s výtečnými ilustracemi Tomáše Kučerovského dětem ukazuje,…
Databáze knih: 94 % (350 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


2. Jmenuji se Ester
Ivona Březinová

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000048451
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Ester je z početné rodiny, kde se sice všichni mají rádi, ale nikdo se o nikoho příliš nestará. Dívka doma pociťuje nedostatek soukromí, a navíc se upne k myšlence mít vlastní peníze. Čím dál víc využívá kamarádského pohostinství rodinného přítele, majitele baru a herny, a od první nesmělé výhry se rychle propadá do závislosti na hracích automatech. Hráčskou vášeň už nejde zastavit – gamblerská past se zavírá….
Databáze knih: 86 % (392 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2026


3. Teta to zase plete
Eva Sýkorová-Pekárková

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000028309
Klíčová slova: Elektronické knihy - Učebnice, odborná literatura
Anotace: Teta Běta ráda plete. Čepice, rukavice, šály i svetry. A pohádky. Když se totiž teta pustí do jejich vyprávění, nestačí Šárka s Vašíkem kulit oči. V tetiných pohádkách dědečkův koblížek na vandru potkává pyšnou princeznu, čert s Káčou mají co dělat s velikou řepou, princeznu Zlatovlásku musí Jiřík zachraňovat jako kdysi slepička svého kohoutka a Otesánek se kamarádí s podivným chlapíkem a princem, kteří jako kdyby vyskočili z pohádky o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém. Malí čtenáři taky budou kulit oči, ale báječně se s pohádkami pobaví a zároveň si vyzkoušejí svou znalost těch nejznámějších vyprávění. A přestože jsou veselé pohádky…
Databáze knih: 87 % (26 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2023


4. Útěk Kryšpína N.
Barbora Kyšková

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000037127
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Kryšpín je prima, trochu plachý kluk. Kvůli poruše sluchu nosí naslouchátko a některé zvuky, které jsou pro zdravého člověka samozřejmé, neslyší. Žije tak v maličko odlišném světě. Kreslí krásné obrázky se spoustou detailů. Do kolektivu ale Kryšpín moc nezapadá, a tím, že je jiný, spolužáky provokuje. Kluci ze třídy brzy vycítili jeho zranitelnost a ubližují mu. Zpočátku víceméně nevinné útoky se na škole v přírodě změní v opravdovou šikanu. Kryšpín nakonec tlak okolí nevydrží a jedné noci z horské ubytovny uteče….
Databáze knih: 83 % (38 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2021


5. Ťapka, kočka stěhovavá
Ivona Březinová

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000048611
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Ťapka je kočka domácí, ale především kočka stěhovavá. Proč? Ťapka totiž každý týden mění pelíšek a putuje s druhačkou Petrou. Peťula je ve střídavé péči, to znamená, že má po rozvodu rodičů dva domovy. Jeden týden bydlí u maminky, druhý u tatínka. Oba domovy jsou však v jiných městech, a tak má Peťula navíc i dvě školy, dvoje učebnice, různé kroužky a spolužáky. Ale přece jen někdo je pořád s ní, ať cestuje tam, či tam – Ťapka. A s tou jde všechno líp! Řada Má to háček vzniká ve spolupráci s nakladatelstvím Pasparta. Jedná se o příběhy, které pomáhájí dětem zvládnout složité životní situace.
Databáze knih: 92 % (15 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2026


6. Ňouma z áčka
Ivona Březinová

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000051703
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, příběhy
Anotace: Je Toník opravdu takový ňouma, jak se zdá? Toník je neprůbojný, trochu nešikovný a bojácný, prostě kam ho člověk postaví, tam ho najde. Tatínek je věčně na cestách, maminka má o syna strach a vychovává z něho jelimánka. Spolužákům je obvykle pro smích a často slouží klukům při lumpárnách jako štít, kterému leccos projde. Toník to trpně snáší, je rád, že ho mezi sebe berou. Ale během jedné výpravy do starého sklepení dojde k nehodě. Děti zpanikaří, nikdo si neví rady. Co udělá ňouma Toník?
Databáze knih: 86 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


7. Adélka a Zlobidýlko
Olga Franzová

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000035130
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Zlobidýlko! Kdopak to asi je? Už podle jména jistě pěkný nezbeda a neposeda. A taky že ano! Od chvíle, kdy jej Adélka s jezevčíkem Kaštanem našla v parku, jsou s ním jedině trampoty. Komu se totiž hadrový panáček Zlobidýlko dostane do ruky, ten začne okamžitě zlobit. Ať jsou to Adélčini spolužáci, maminka a tatínek, nebo pan školník, paní učitelka, pan ředitel, či dokonce Kaštan a lev v cirkuse. Prostě všichni, kterým se Zlobidýlko připlete do cesty. A nejvíc rošťačí Adélka. Jak jen tohle dopadne?
Databáze knih: 83 % (15 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2020


8. Nevinná lavina / Ivona Březinová ; ilustroval Matyáš Namai
Ivona Březinová

Vydáno: V Praze Albatros 2017
Rozsah: 106 stran : ilustrace ; 23 cm
EAN: 9788000048581
Klíčová slova: dobrodružné romány, česká literatura
Anotace: Mariana, Jonáš, Tim, Hardy a dvojčata Alfa a Beta se sjíždějí do Krkonoš, aby strávili příjemný týden na lyžích. Hned první den se vydají na běžkách na Výrovku, kde má být většina party ubytovaná. Krátká cesta se změní v nečekané drama prudkým zvratem slunečného počasí v hustou sněhovou vánici. Stmívá se a chata je v nedohlednu – šestice je donucena přečkat mrazivou noc venku. Přežije Gang odvážných, když na horách navíc hrozí laviny?
Databáze knih: 83 % (8 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2026


9. Vítej, Karle!
Jaromír František Palme

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000043234
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Jednoho pátečního odpoledne kamarádi Míra a Dany hrají jako obvykle na plácku fotbal. Vtom se jim míč zakutálí do rohu za kontejnery. A když se Míra pro balon rozběhne, objeví tam u zídky schouleného hubeného a špinavého chlapce. Kluci se ho hned začnou vyptávat, ale domluva s ním není snadná. Hovoří zvláštní češtinou, a navíc je tak podivně oblečený! Kdo je ten záhadný kluk? Ke knize je přiložený pracovní sešit -- bavte se a luštěte!
Databáze knih: 82 % (17 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


10. Nausika, dívka z Knossu
Nikkarin

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000041452
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Odvaha a vzdor, čest a láska, souboj dobra a zla, mytologičtí bohové a hrdinové ve strhujícím příběhu ze starověké Kréty. Kalliope se probudila z těžkého snu, který se jí bude zdát ještě mnohokrát. Je sama, manžel Nausikleves odplul hned po svatbě na obchodní lodi do Egypta. Mladá žena dosud neví, že její muž se nikdy nevrátí a že ona čeká dítě. Prohlédne až ve svatyni, kdy jí kněžka prorokuje, že dítě bude zaslíbeno Poseidonovu kultu, kde bude i tančit s býky. Když se Nausika narodí, její matce je teprve šestnáct let, ale je pevně rozhodnutá dceru před věštbou ochránit. A udělá pro to všechno! Kalliopin šťastný život skončil, dobrodružství Nausiky z Knossu začíná.…
Databáze knih: 79 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2024


  

  

1 – 10 / 18

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]