Půjčování e-knih v knihovnách

  
 | Hlavní stránka | Registrace | Ankety | Hledat | Statistika |
Podpora uživatelů Půjčování e-knih v knihovnách / Podpora uživatelů /   
 

RSS feed

 
Autor Zany
Návštěvník
#1 | Zasláno: 20 Led 2020 18:31  
Funguje RSS feed? Přidal jsem si ho, ale nejnovější položka v něm je https://www.pujcovani-eknih.cz/kniha/48107-muj-syn-terorista?kolo=4 stará 19 měsíců

Autor Admin

Administrátor
#2 | Zasláno: 20 Led 2020 19:13 | Změnil(a): Admin  
RSS feed má různé parametry, to co píšete bude varianta pro Facebook/Twitter, která funguje tak, že točí dokola všechny e-knihy s minimálně průměrným hodnocením (momentálně 83 %). Zmíněný titul Můj syn terorista se v něm objevil už počtvrté.

Varianta bez fb=1 bude obsahovat opravdu nejnovější e-knihy:

https://www.pujcovani-eknih.cz/feed

Problém je v tom, že e-knihy přibývají dávkově a někdy se jich může objevit velké množství naráz. Třeba když se začaly půjčovat e-knihy z Moby, přibylo jich najednou asi 600. Stahovat opakovaně feed s takovým množstvím položek by nebylo moc efektivní. Momentálně je maximální povolený počet položek 100

https://www.pujcovani-eknih.cz/feed?pocet=100

ale je to 100+ KB soubor a ještě to nemusí stačit.

Napadá mě dodělat ještě dvě varianty feedu:

  • to samé jako stávající feed pro sociální sítě, ale bez opakování (tituly s hodnocením >= průměr, max. 10 denně)
  • to samé jako stávající normální feed (všechny tituly), ale s postupným zveřejňováním - takže pokud se v sobotu načte 25 nových e-knih, feed bude v sobotu obsahovat 10 e-knih, v neděli dalších 10 e-knih, v pondělí dalších 5 e-knih + 5 e-knih z neděle a pak se nezmění až do další soboty; pokud další sobotu přibude 600 nových e-knih, budou se ve feedu postupně objevovat dva měsíce (něco podobného se stává naprosto minimálně)

Ani v jednom feedu by se e-knihy neopakovaly.

Dám vědět, až to bude.

Autor Admin

Administrátor
#3 | Zasláno: 20 Led 2020 21:15 | Změnil(a): Admin  
Nové parametry byly doplněny.

Parametr fb=1 v URL adrese nahraďte za slow=1 (pokud chcete sledovat všechny tituly) nebo best=1 (pokud chcete sledovat pouze nadprůměrně hodnocené tituly).Autor Zany
Člen
#4 | Zasláno: 20 Led 2020 23:37 | Změnil(a): Zany  
Hodnocení knih pro mě není v tomto případě podstatné, jde mi hlavně o nově zařazené eknihy. Vyzkouším vedle sebe holý https://www.pujcovani-eknih.cz/feed a s parametrem https://www.pujcovani-eknih.cz/feed?slow=1 uvidím, který výstup mi bude víc vyhovovat.

P. S.: díky za rychlou reakci

Autor Admin

Administrátor
#5 | Zasláno: 21 Led 2020 06:40  
No uvidíte.

Standardní verze bez parametrů funguje tak, jak by člověk očekával - existuje nějaká množina e-knih, u každé je evidovaný čas zařazení a ve feedu se zobrazuje X nejnovějších.

Problém nastane v situaci, když se v nabídce objeví najednou několik set titulů. Pokud jich přibyde naráz (během jednoho víkendu) 500 a feed jich obsahuje 25 (standardní nastavení), o zbývajících 475 se nikdy nedozvíte.

Verze slow funguje stejně, jenom na pozadí běží naplánovaná úloha, která každý den 10 nejnovějších e-knih "skryje" (pro účely feedu slow). Takže když přibyde naráz 500 e-knih a feed je nastavený na 25 položek, první den bude obsahovat 476. - 500. e-knihu, druhý den 466. - 490. e-knihu, třetí den 456. - 480. e-knihu a tak dále a v RSS čtečce to bude vypadat, jako že každý den přibývá 10 "nových" e-knih (bezprostředně po aktualizaci jich přibyde 25). Pokud se novinky nestihnou vyčerpat do okamžiku zařazení dalších novinek, nic se neděje, novější novinky se zase nasypou navrch a okno pro feed slow se posune.

Problém (patrně menší) nastane v situaci, kdy si některý den feed nestáhnete - kvůli automatickému skrývání vám můžou některé knihy utéct. Nové e-knihy se v nabídce objevují v sobotu a o víkendu se záměrně žádné neskrývají, aby měli uživatelé (feedu slow) čas si stáhnout vršek hromady. Takže ve feedu by se mělo objevit maximálně 75 (25 + 10 + 10 + 10 + 10 + 10) e-knih týdně, což by mělo v dlouhém období s rezervou stačit.

Jednorázově jsem skryl všechny e-knihy zařazené před rokem 2020, aby se feed slow neprohrabával do minulosti.

Autor Admin

Administrátor
#6 | Zasláno: 25 Led 2020 08:42  
Vypnul jsem automatické skrývání (pro feed slow) v pátek - to by mohlo teoreticky zmást i služby jako Feedly, pokud by si feed nestáhly mezi 23. hodinou v pátek a 7. hodinou v sobotu, 10 titulů by jim uteklo.

Autor Admin

Administrátor
#7 | Zasláno: 29 Úno 2020 09:30  
Palmknihy tenhle týden upravily data, nově mají všechny vypůjčitelné e-knihy nastavené ISBN a tak do místní databáze jednorázově přibylo větší množství titulů, které se dají vypůjčit i v knihovnách s katalogy, které ISBN vyžadují (např. Tritius).

Pokud tedy v některých feedech (včetně nového feedu slow) zaregistrujete v nejbližších dnech nějaké vykopávky, je to způsobeno tímhle. Je to úmysl, není to na závadu a časem se to srovná.

Podpora uživatelů Půjčování e-knih v knihovnách / Podpora uživatelů /
 RSS feed

Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu


 ?
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.

 

 
Půjčování e-knih v knihovnách Powered by PHP Forum Software miniBB ®
 ⇑