Půjčování e-knih v knihovnách

 | Hlavní stránka | Registrace | Ankety | Hledání | Statistika |
Podpora uživatelů Půjčování e-knih v knihovnách / Podpora uživatelů /  
 

Vyhledaná kniha nelze vypůjčit — chybová hláška

 
Autor Návštěvník
~
#1 | Zasláno: 24 Úno 2024 18:46  
V katalogu naší knihovny (Litomyšl) jsem si vyhledal knihu Rádce pravého muže, která by měla jít půjčit v el. verzi. Po stisknutí tlačítka "Vypůjčit knihu" se mi objeví chybová hláška:

"Dokument jsme nenašli. Požádali jste nás o zobrazení dokumentu, ale ať děláme co děláme, nemůžeme ho v katalogu najít. Možná jsme tento dokument již odstranili nebo máte chybný odkaz. Výjimka: Zpráva: Data too long for column 'title' at row 1 .... " + několikařádkový výpis jakéhosi zdrojového kódu.

Ostatní knihy půjčovat jdou. V čem může být problém?
Děkuji Jaroslav H.

Autor Admin

Administrátor
#2 | Zasláno: 24 Úno 2024 19:59  
Dobrý den,

nemám účet v žádné knihovně s katalogem Koha, takže si to nemůžu vyzkoušet.

Podle Vašeho popisu to nicméně na první pohled vypadá na nějakou chybu v integraci eVýpůjček a katalogu Koha. Například že je v nějaké databázové tabulce název knihy uložený následovně...

Rádce pravého muže : cesta hodného hocha k opravdovému muži, aneb, Jak dosáhnout všeho, co chcete v lásce, sexu a v celém životě / Robert A. Glover ; [z anglického originálu ... přeložila Martina Falvey]

...což je 203 znaků a součástí procesu eVýpůjčky je vložení tohoto dlouhého názvu do sloupce 'title' v jiné tabulce, kam se ovšem vejde jenom 128 znaků. Nebo něco podobného.

Na Vašem místě bych pro urychlení knihovnu obešel a úplně stejný dotaz bych zaslal rovnou implementátorům systému, firmě R-Bit Technology.

Předpokládám, že stejný problém budou mít i v jiných knihovnách se stejným katalogem (Beroun, Bohumín, Břeclav, Černošice, Česká Třebová, Desná, Dobrá, Duchcov, Dvůr Králové nad Labem, Frenštát pod Radhoštěm, Havířov, Chlumec nad Cidlinou, Choceň, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jiřetín pod Bukovou, Karviná, Klášterec nad Ohří, Kostelec nad Orlicí, Kunovice, Kyjov, Kynšperk nad Ohří, Lanškroun, Letohrad, Litoměřice, Litvínov, Loket, Městec Králové, Milevsko, Moravská Třebová, Mukařov, Neratovice, Nová Paka, Nový Bydžov, Praha-Běchovice, Prostějov, Rokycany, Roudnice nad Labem, Smržovka, Sokolov, Strakonice, Tábor, Třeboň, Turnov, Ústí nad Orlicí, Vratimov, Železný Brod), takže když se to vyřeší, zmizí problém všude.

Nejspíš se takhle dlouhý název vyskytuje velmi zřídka, proto si toho zatím nikdo nevšiml.

Standardní postup by byl takový, že byste se jako klient knihovny obrátil na knihovnu, ta by se obrátila na Palmknihy, ty by se obrátily na R-Bit a výsledek by byl nejspíš stejný, ale za delší dobu.

Každopádně by mě zajímalo, v čem přesně je problém a jak to nakonec dopadne. Takže budu rád, pokud se po vyřešení problému podělíte o výsledek.

Autor Návštěvník
~
#3 | Zasláno: 26 Úno 2024 19:50  
Dobrý den
ok, děkuji, zkusím to takto přetlumočit v knihovně. Manželka tam pracuje, tak ji požádám o prioritní řešení Bude-li z toho nějaký použitelný výsledek, napíšu sem.
Hezký den

jh

Podpora uživatelů Půjčování e-knih v knihovnách / Podpora uživatelů /
 Vyhledaná kniha nelze vypůjčit — chybová hláška

Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na původní zprávu


  ?
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.

 

 
Půjčování e-knih v knihovnách Powered by PHP Forum Software miniBB ®


  ⇑