Půjčování e-knih v knihovnách

 | Hlavní stránka | Registrace | Ankety | Hledání | Statistika |
  
Provozně-technické informace Půjčování e-knih v knihovnách / Provozně-technické informace /  
 

PRŮZKUM ZÁJMU: Informování o probíhajících slevových akcích na Palmknihách

 
Autor Admin

Administrátor
#1 | Zasláno: 9 Říj 2020 21:44  
Jak si možná někteří z vás všimli, na portálu Palmknihy.cz tento týden probíhá oslava narozenin, v rámci které si je možné pořídit přibližně 12 000 e-knih s mimořádnou slevou.

Některé z dočasně zlevněných titulů jsou dostupné také jako eVýpůjčky. Jejich seznam naleznete zde (do neděle 11. 9.). Informace o zařazení konkrétního titulu do narozeninové akce se zobrazuje také v detailu jednotlivých e-knih, viz screenshoty níže.

Jedná se o jednorázovou akci (ručně získaný seznam navázaný na záznamy v místní databázi). Při té příležitosti mě ale napadlo, zda něco podobného nedodělat jako standardní trvalou plně automatizovanou funkcionalitu.

Pokud si někdo e-knihy aktivně půjčuje, snadno se může dostat do stavu, že má ve wishlistu desítky nebo stovky titulů a dobře ví, že si je tempem dvě až pět e-knih měsíčně (limit knihovny) stejně nemá šanci půjčit všechny, zejména když pořád vycházejí nové. Pokud ho některá e-kniha zajímá obzvlášť, třeba by si ji koupil, aby mu zůstala napořád a wishlistu ulehčil.

Takže vzniká dilema, které e-knihy si koupit a se kterými počkat, až si je bude možné půjčit (v knihovně se uvolní "půjčovací slot"). No a informace o tom, že jsou některé e-knihy ve slevě, by mohla řešení dilematu usnadnit.

Nápady, co by potenciálně šlo dodělat:
  • periodicky (jednou denně) kontrolovat akce a slevy na Palmknihách a ze získaných dat:
  • sestavovat seznam podobný tomu narozeninovému (viz screenshot níže)
  • zobrazovat informaci o možnosti pořídit e-knihu se slevou v detailu knihy (viz screenshot níže)
  • nějakým způsobem dočasně zlevněné e-knihy označovat také v seznamech (hlavně ve wishlistu a ve výsledcích hledání)
  • posílat registrovaným uživatelům e-mailová avíza, jakmile se některé e-knihy z jejich wishlistu ocitnou ve slevě (volitelně)
  • atd.

Každá funkcionalita znamená nějakou práci, každá nevyužívaná funkcionalita znamená nějakou zbytečnou práci. Pokud vám to přijde jako dobrý/špatný nápad, zapojte se do ankety, případně do komentářů napište, co konkrétně by se vám hodilo a k čemu. Vítány jsou i jakékoli výše nezmíněné konstruktivní nápady.

Pro účast v anketě nejprve klikněte na tlačítko Hlasovat! a následně pokračujte výběrem některé z možností.Ilustrační screenshoty (pro případ, že tento příspěvek čtete ve chvíli, kdy už narozeninová akce není aktivní):

Palmknihy slaví narozeniny!

Palmknihy slaví narozeniny!

Provozně-technické informace Půjčování e-knih v knihovnách / Provozně-technické informace /
 PRŮZKUM ZÁJMU: Informování o probíhajících slevových akcích na Palmknihách

Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu


 ?
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.

 

 
Půjčování e-knih v knihovnách Powered by PHP Forum Software miniBB ®
  ⇑