Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 66 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Renata Červenková, Radkin Honzák: Všichni žijem' v blázinci. Klikněte pro více informací.

61. Všichni žijem' v blázinci
Renata Červenková, Radkin Honzák

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074294914
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Jak přežít současnost radí známý psychiatr Radkin Honzák. „Všichni žijem’ v blázinci,“ tvrdí renomovaný psychiatr a psychoterapeut Radkin Honzák, muž vzdělaný a také vtipný, který už padesát let naslouchá lidským strastem. V rozhovorech s novinářkou Renatou Červenkovou se zamýšlí nad způsobem života, který dnes vedeme, i nad stavem společnosti, v níž duchovní rozvoj výrazně pokulhává za technickým. Co nám to přinese? Opravdu nám psychofarmaka pomohou k pocitu štěstí? Nejsou některé nové choroby spíš zlozvyky? Proč se mlčí o odvrácené straně papírových plen? Je psychoterapie léčba, nebo ztracený čas? Je pravda, že u vesla jsou teď psychopati?…
Databáze knih: 89 % (427 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.07.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Veronica Rothová: Divergence. Klikněte pro více informací.

62. Divergence
Veronica Rothová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788074471254
Klíčová slova: Young adult, New adult
Anotace: Světový bestseller konečně v ČR! Poznejte příběh, který po celém světě uchvátil milióny čtenářů. Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti - Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou - obojí mít nemůže….
Databáze knih: 86 % (4532 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.07.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Robert Fabbri: Vespasián: Falešný římský bůh. Klikněte pro více informací.

63. Vespasián: Falešný římský bůh
Robert Fabbri

Nakladatel: BB/art
EAN: 9788075076960
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: CALIGULA SE NA TRŮNĚ CHOVÁ JAKO BŮH NEŘESTI Vespasiána čeká výprava s cílem uloupit jeden z nejslavnějších artefaktů starověkého světa. I když uspěje, dojde nakonec ke zradě tak velké, že se její dozvuky ponesou i v dalších pokoleních. Třetí román autorovy série o Vespasiánovi začíná roku 34. Kvestor Vespasián slouží na odlehlé výspě Římské říše, řeší místní problémy a hájí římský způsob života. Ale politické události v Římě – Tiberiova vzrůstající pomatenost a zhýralost i prohlubující se obilná krize – ho přivádějí zpět.Když se císařem stává Caligula, je Vespasián přesvědčen, že se situace zlepší. Místo toho je svědkem toho, jak…
Databáze knih: 85 % (41 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.07.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Veronica Rothová: Rezistence. Klikněte pro více informací.

64. Rezistence
Veronica Rothová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788074471704
Klíčová slova: Young adult, New adult
Anotace: Žádná volba není bez následků. Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená? Druhý díl dystopické trilogie.
Databáze knih: 80 % (3357 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.07.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Veronica Rothová: Aliance. Klikněte pro více informací.

65. Aliance
Veronica Rothová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788074474057
Klíčová slova: Young adult, New adult
Anotace: Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.
Databáze knih: 73 % (2886 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.07.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Ivo Eichler: Problémové chování psů. Klikněte pro více informací.

66. Problémové chování psů
Ivo Eichler

Nakladatel: Plot
EAN: 9788074280849
Klíčová slova: E-knihy • Chovatelství, zvířata
Anotace: Od prvního vydání této knihy uplynulo již téměř dvanáct let a za tu dobu jsem získal řadu důležitých zkušeností, které mne posunuly při výcviku psů někam dál. Původní text knihy tvořily dotazy lidí, kteří si nevěděli rady se svým psem a prostřednictvím našeho největšího kynologického časopisu mne žádali o radu. Díky nově nabytým zkušenostem jsem některé odpovědi upravil, celou knihu jsem rozšířil o další dotazy a také o několik zásadních poznatků týkajících se uklidnění, případně převýchovy velmi nebezpečných psů, na něž se specializuji. V knize se nyní dozvíte nejen to, jak se pes naučí třeba pouhé přivolání, ale hlavně zjistíte, jak řešit…
Databáze knih: 77 % (23 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.07.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

61 – 66 / 66

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]