Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 98 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Jeho Svatost dalajlama: Etika pro dnešní svět. Klikněte pro více informací.

81. Etika pro dnešní svět
Jeho Svatost dalajlama

Nakladatel: Vyšehrad
Rozsah: 176 stran
EAN: 9788076014268 借
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Náboženství, teologie • Politika, společnost • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Jeden z nejvýznamnějších myslitelů současnosti, tibetský duchovní vůdce dalajlama, předkládá v této knize výsledek svých celoživotních úvah o člověku, jeho životní cestě a hodnotách, které mu mohou pomáhat. Ačkoli čerpá ze zdrojů vlastní náboženské tradice, jeho pojetí etiky překračuje hranice náboženství a je univerzálně srozumitelné a přijatelné. Základními kameny jeho etického systému je soucítění, které je vlastní všem lidským bytostem, ale také kritické myšlení a spravedlnost.
Databáze knih: 86 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Nikolaj Ponomarev: Město bez války. Klikněte pro více informací.

82. Město bez války
Nikolaj Ponomarev

Nakladatel: FRAGMENT
Rozsah: 288 stran
EAN: 9788025350584
Kategorie: Audioknihy • Young adult, New adult • Young adult, New adult • Fantasy a sci-fi pro mladé • Fantasy, sci-fi
Anotace: Drsné stránky života i všední dny mladých žoldáků líčené s ohromující věrohodností a bez příkras. Román pro čtenáře knihy Metro 2033. Vítejte ve světě, který v lecčem připomíná ten náš, přesto je úplně jiný. Celé čtvrti jsou zpustošeny a jejich hranice lemuje ostnatý drát. Patnáctiletý Saša je jedním z žoldáků obranné služby Vzteč. Poté, co byl obviněn ze zrady a vyhozen z prestižního gardového Učiliště, ho vzali jen k nim. Stačilo, že uměl střílet. Žoldácká brigáda se stane jeho novým domovem. Pak ale uslyší legendu o městě, ve kterém je mír a všeho je dostatek...
Databáze knih: 76 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Marija Beršadskaja: Čteme sami – genetická metoda - Jak si velká malá holčička upekla kouzelný den. Klikněte pro více informací.

83. Čteme sami – genetická metoda - Jak si velká malá holčička upekla kouzelný den
Marija Beršadskaja

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 48 stran
EAN: 9788025349403
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Audioknihy • Beletrie pro děti • Dětská literatura • Dětská literatura • Pedagogika, didaktika • Čtení pro nejmenší
Anotace: Podporujte přirozený rozvoj čtenářských dovedností svých dětí. Díky komplexnímu čtenářskému systému z nakladatelství Fragment budou číst jako draci! Vy nevíte, jak se peče kouzelný den? Velká malá holčička Táňa vám s radostí poradí. Určitě se do toho nepouštějte sami, s kamarády to bude větší legrace. Pak už jen stačí smíchat několik tajných ingrediencí a čekat, co se stane. Vyprávění doplněné krásnými ilustracemi je přizpůsobeno začínajícím čtenářům, kteří se učí číst genetickou metodou. Text knihy je vytištěn velkými písmeny a jednoduché věty usnadňují první samostatné pokusy o čtení.
K vypůjčení do: 11.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Marija Beršadskaja: Čteme sami – genetická metoda - Jak si velká malá holčička ochočila město. Klikněte pro více informací.

84. Čteme sami – genetická metoda - Jak si velká malá holčička ochočila město
Marija Beršadskaja

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 48 stran
EAN: 9788025347188
Kategorie: Audioknihy • Čtení pro nejmenší • Dětská literatura • Beletrie pro děti • Dětská literatura
Anotace: Podporujte přirozený rozvoj čtenářských dovedností svých dětí. Díky komplexnímu čtenářskému systému z nakladatelství Fragment budou číst jako draci! Táňa je malá holčička, nejmladší z celé rodiny. Přesto musí její maminka každé ráno vylézt na židli, aby jí mohla zaplést copánky. Je totiž hrooozně vysoká. Teď se navíc s celou rodinou přestěhovala do nového neznámého města. Poradíte jí, jak si má město ochočit? Krátký příběh s krásnými ilustracemi je přizpůsobený začínajícím čtenářů, kteří se učí číst genetickou metodou. Celý text knihy je vytištěn velkými písmeny a jednoduché věty usnadňují první samostatné pokusy o čtení.
K vypůjčení do: 11.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Marija Beršadskaja: Čteme sami – Jak si velká malá holčička ochočila město. Klikněte pro více informací.

85. Čteme sami – Jak si velká malá holčička ochočila město
Marija Beršadskaja

Nakladatel: FRAGMENT
Rozsah: 48 stran
EAN: 9788025347232
Kategorie: Audioknihy • Dětská literatura • Čtení pro nejmenší • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Podporujte přirozený rozvoj čtenářských dovedností svých dětí. Díky komplexnímu čtenářskému systému z nakladatelství Fragment budou číst jako draci! Táňa je malá holčička, nejmladší z celé rodiny. Přesto musí její maminka každé ráno vylézt na židli, aby jí mohla zaplést copánky. Je totiž hrooozně vysoká. Teď se navíc s celou rodinou přestěhovala do nového neznámého města. Poradíte jí, jak si má město ochočit? Příběh doplněný krásnými ilustracemi je přizpůsoben čtenářským schopnostem začínajících čtenářů. Jednoduchý text a větší velikost písma jim usnadní první samostatné pokusy o čtení.
Databáze knih: 93 % (3 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Marija Beršadskaja: Čteme sami – Jak si velká malá holčička upekla kouzelný den. Klikněte pro více informací.

86. Čteme sami – Jak si velká malá holčička upekla kouzelný den
Marija Beršadskaja

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 48 stran
EAN: 9788025349175
Kategorie: Audioknihy • Dětská literatura • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Podporujte přirozený rozvoj čtenářských dovedností svých dětí. Díky komplexnímu čtenářskému systému z nakladatelství Fragment budou číst jako draci! Jestli jste ještě nikdy nepekli kouzelný den, je čas to vyzkoušet. Velká malá holčička Táňa vám s radostí poradí, jak na to. Určitě se do toho nepouštějte sami, s kamarády to bude větší legrace. Pak už jen stačí smíchat několik tajných ingrediencí a čekat, co se stane. Příběh doplněný krásnými ilustracemi je přizpůsoben čtenářským schopnostem začínajících čtenářů. Jednoduchý text a větší velikost písma jim usnadní první samostatné pokusy o čtení.
Databáze knih: 76 % (5 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Holly Webbová: Magická zvířata – Koníkova záhada. Klikněte pro více informací.

87. Magická zvířata – Koníkova záhada
Holly Webbová

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 112 stran
EAN: 9788025347836
Kategorie: Audioknihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti • Dětská literatura
Anotace: Šestý díl skvělé série pro všechny, kteří někdy zatoužili po tom, aby jejich zvířecí kamarád uměl mluvit! Lotce se stále zdá o jednorožcích. Ví, že mají nějaké potíže a nutně potřebují její pomoc. Co má ale udělat? A stihne to vůbec? Její maminka se totiž už brzy vrátí ze zahraničí, a i když se na ni strašně moc těší, nedokáže si představit, že bude muset opustit strýčka a jeho kouzelný obchod s mluvícími zvířaty. Co tomu její chlupatí kamarádi řeknou?
Databáze knih: 93 % (3 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Holly Webbová: Magická zvířata – Ptačí triky. Klikněte pro více informací.

88. Magická zvířata – Ptačí triky
Holly Webbová

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 104 stran
EAN: 9788025346624
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Pátý díl skvělé série pro všechny, kteří někdy zatoužili po tom, aby jejich zvířecí kamarád uměl mluvit! Lotka s nadšením objeví, že starý nevrlý papoušek Horác ve strýčkově kouzelném krámku se zvířaty je ve skutečnosti fénix! Kouzelný ohnivý tvor, který se dokáže přeměňovat v jakéhokoli ptáka, a navíc má řadu dalších zvláštních schopností. Horác Lotce věnuje jedno kouzelné pero ze svého ocasu, které jí dokáže splnit přání. Co si má ale přát, aby takový vzácný dar nepromarnila?
Databáze knih: 72 % (5 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Pavel Šmakal: 1000 židovských anekdot. Klikněte pro více informací.

89. 1000 židovských anekdot
Pavel Šmakal

Nakladatel: Plot
Rozsah: 208 stran
EAN: 9788074280092 借
Kategorie: Zájmy a koníčky • Anekdoty, satira
Anotace: Karel Čapek kdysi řekl, že hledat nové anekdoty je prakticky nemožné. Existují prý na světě stejně dlouho jako lidé, a tak jen doznávají nových podob shodně s vývojem lidstva. Stejně nemožné by bylo hledat autory jednotlivých anekdot, a tak nám nezbývá než se spokojit alespoň s vymezením žánrovým, národnostním apod. Jednu z nejvýraznějších skupin pak tvoří anekdoty židovské. Kdo by neznal alespoň jeden vtip, začínající slovy: „Přijde Kohn k Roubíčkovi…“ Jistě se všichni shodneme v tom, že největší kouzlo mají židovské anekdoty, pokud je vyprávějí židé. Jejich neopakovatelný humor, leckdy tak trochu skrytý, podepřený příslovečnou železnou logikou, není…
Databáze knih: 83 % (7 hodnocení)
K vypůjčení do: 12.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Robert Jackson Bennett: Čaropisci. Klikněte pro více informací.

90. Čaropisci
Robert Jackson Bennett

Nakladatel: Host
Rozsah: 567 stran
EAN: 9788027502141 借
Kategorie: Fantasy, sci-fi
Anotace: Ve městě poháněném industrializovanou magií vypukne válka, která změní realitu… Sancie Gradová je zlodějka, a setsakra dobrá. Vloupat se do přísně střeženého skladiště v docích města Tevanne je pro ni hračka. Sancie ovšem netuší, že artefakt, který má ukrást, v sobě skrývá nepředstavitelnou moc. Dokonce by mohl vyvolat revoluci v magické technice zvané skribování — tato metoda mění vlastnosti běžných předmětů pomocí kódovaných nápisů. Soupeřivé korporace, které tuto magii ovládají, už díky ní přeměnily Tevanne v ohromný nemilosrdný stroj na peníze. Pokud se však zmocní ukradeného artefaktu, přepíšou samotný svět tak, aby sloužil jejich záměrům. Korporace…
Databáze knih: 88 % (260 hodnocení)
K vypůjčení do: 13.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

81 – 90 / 98

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]