Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 75 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Erica Reischer: Jak to dělají skvělí rodiče. Klikněte pro více informací.

71. Jak to dělají skvělí rodiče
Erica Reischer

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026507819
Klíčová slova: Rodičovství • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Kniha pro šťastné rodiče šťastných dětí Autorka ve své psychologické praxi pracovala se stovkami rodin a asi neexistuje výchovný problém, na který by v průběhu své dlouhleté praxe nenarazila. V této knize nabízí rodičům jednoduchý stručný a přehledný manuál, který shrnuje ty nejúčinnější výchovné strategie.
Databáze knih: 70 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.10.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Svatopluk Čech: Výlety pana Broučka. Klikněte pro více informací.

72. Výlety pana Broučka
Svatopluk Čech

Nakladatel: Host
EAN: 9788074916557
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Z díla klasika poezie i drobnější prózy Svatopluka Čecha (1846–1908) přináší Česká knižnice jako první svazek humoristicko-satirické „broučkiády“. Obsahuje všechny prózy spojené s postavou pražského měšťana Matěje Broučka, jež společně nebyly vydány již několik desetiletí: dvě verze Pravého výletu pana Broučka do Měsíce(časopisecky 1886, knižně 1887), Nový epochální výlet pana Broučka, tentokrát do patnáctého století (1889) a M. Brouček na výstavě (1892). V podobě kriticky komentované edice vycházejí tyto prózy vůbec poprvé. Kniha nabízí čtenářům poutavý vhled do kultury poslední třetiny 19. století, do historie české literární satiry i do způsobů…
Databáze knih: 73 % (70 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.10.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Pia Hagmarová: Klářin velký závod. Klikněte pro více informací.

73. Klářin velký závod
Pia Hagmarová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000045986
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Klára, Lisa, Jonte a Sandro trénují pod Peterovým vedením na vánoční závod v jízdárně. Lisa doufá, že ji vyberou do školního družstva. Ale to se nestane, a tak se rozhodnou jít na to jinak – společně nastoupí do závodu proti družstvu školy jako konkurenční tým. Kdo vyhraje napínavý závod?
Databáze knih: 100 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.10.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Jan Čep: Povídky. Klikněte pro více informací.

74. Povídky
Jan Čep

Nakladatel: Host
EAN: 9990002096495
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Jan Čep (1902–1974), jehož Šalda nazval „básníkem jitřního zraku“, patří k výrazným českým prozaikům dvacátého století. Jeho odchod do exilu po únoru 1948 a spirituální orientace jeho tvorby způsobily, že v době komunistického režimu bylo Čepovo dílo umlčováno. Několikasvazkové vydání autorových próz a esejů, připravené Bedřichem Fučíkem a Mojmírem Trávníčkem, tak mohlo být zveřejněno jen v samizdatu a knižní podoby se dočkalo až po roce 1989. Česká knižnice přináší Čepovy kratší prózy ze všech období jeho tvorby, od knižního debutu Dvojí domov v polovině dvacátých let až po exilové Cikány. Povídky se často zaměřují k mezním situacím…
K vypůjčení do: 21.10.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Gard Sveen: Poslední poutník. Klikněte pro více informací.

75. Poslední poutník
Gard Sveen

Nakladatel: Host
EAN: 9788074915253
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • Severské krimi
Anotace: Jak souvisí vražda bývalého odbojáře s kosterními pozůstatky z druhé světové války? Kdo byla Agnes Gernerová, krásná dívka, která přijela do Osla na podzim roku 1939? V květnu 2003 byly vlese severně od města nalezeny lidské kosterní pozůstatky pocházející patrně z druhé světové války. O několik týdnů později je ve svém domě v luxusní osloské čtvrti zavražděn zestárlý podnikatel Carl Oscar Krogh, bývalý člen odboje. Osloská policie nachází mezi oběma případy souvislost. Při vyšetřování se totiž ukáže, že Krogh patřil k nejbližším spolupracovníkům mýty opředeného Kaje Holta, vůdčí osobnosti odboje. Krogh byl jedním z těch, kteří se…
Databáze knih: 85 % (159 hodnocení)
K vypůjčení do: 22.10.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

71 – 75 / 75

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]