Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 57 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Lynsey Addariová: To je to, co dělám. Klikněte pro více informací.

51. To je to, co dělám
Lynsey Addariová

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075971449
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Silný, inspirativní příběh o událostech na druhém konci světa Americká fotoreportérka Lindsey Addariová se ve své práci zaměřuje především na válečné konflikty a otázky lidských práv. Lindsey Addariová s lehkostí, krásou a upřímností dokumentuje životy druhých v extrémních podmínkách. Ve svých memoárech popisuje také svůj osobní život a snahu najít rovnováhu mezi svým profesním a osobním životem, jehož křehkost vnímá jako matka mnohem intenzivněji.
Databáze knih: 95 % (4 hodnocení)
K vypůjčení do: 21.07.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Larry Correia: Lovci monster: Nemesis. Klikněte pro více informací.

52. Lovci monster: Nemesis
Larry Correia

Nakladatel: FANTOM Print
EAN: 9788073982843
Klíčová slova: E-knihy • Fantasy, sci-fi • Fantasy • České fantasy
Anotace: Agent Franks z amerického Úřadu pro kontrolu monster je složitý člověk – a také složený ze spousty dalších lidí. Víc jak dva metry na výšku, samé svaly, prakticky nezničitelný. Navíc se posiluje mocným alchymistickým elixírem a obývá ho mazaný duch starší než samotné lidstvo. Štěstí, že je na naší straně. Většinou. Když jednomu z Otců zakladatelů odpřísáhl, že bude Spojené státy americké chránit před všemi monstry, měl Franks jedinou podmínku – bez ohledu na to, co o něm vláda zjistí, bez ohledu na to, co se dozví o jeho fyzickém stavu a chemickém složení jeho elixíru, americká vláda se nikdy, nikdy nepokusí vytvořit někoho dalšího, jako je on. Tato podmínka je…
Databáze knih: 92 % (230 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.07.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Helen Fieldsová: Dokonalé stopy. Klikněte pro více informací.

53. Dokonalé stopy
Helen Fieldsová

Nakladatel: Plus
EAN: 9788025908754
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • Světové krimi
Anotace: Dokonalý zločin je takový, o kterém nikdo neví! V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy?
Databáze knih: 86 % (1105 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.07.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Eric Rickstad: Jména mrtvých dívek. Klikněte pro více informací.

54. Jména mrtvých dívek
Eric Rickstad

Nakladatel: Host
EAN: 9788075776266
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • Světové krimi
Anotace: Rickstad vytvořil hrůzostrašné prostředí srovnatelné s ikonickým městem Castle Rock Stephena Kinga. V odlehlém městečku v severním Vermontu kdosi sleduje studentku Rachel Rathovou. Ta je přesvědčená, že jde o stejného muže, který před lety zabil její rodiče: Neda Preachera, sexuálního násilníka a vraha, jenž oklamal spravedlnost, vyvázl s nízkým trestem a teď se ocitl opět na svobodě. Bývalý detektiv Frank Rath adoptoval svou neteř Rachel poté, co byli její rodiče brutálně zavražděni. Od té doby se Rath snažil Rachel před pravdou chránit. Teď mu však Preacher volá a vyhrožuje, že Rachel bude trpět jak fyzicky, tak duševně. Když se objeví mrtvoly nelidsky…
Databáze knih: 80 % (127 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.07.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Patricia Posnerová: Lékárník z Osvětimi. Klikněte pro více informací.

55. Lékárník z Osvětimi
Patricia Posnerová

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026506768
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Odhalte dlouho utajovaný příběh Victora Capesia, hlavního lékárníka největšího nacistického tábora smrti v Osvětimi. Victor Capesius byl původem z Rumunska a pracoval jako prodejce německé farmaceutické firmy Bayer. V pětatřiceti letech se připojil k jednotkám SS a v roce 1943 se stal lékárníkem v Osvětimi. Autorka odkrývá Capesiovo kruté jednání a následný útěk před spravedlností, popisuje jeho nalezení a obvinění po dvaceti letech od skončení války. Zároveň se dotýká smluvních vztahů mezi nacisty a největším farmaceutickým konglomerátem I. G. Farben a jeho dceřinou společností Bayer. Poznejte příběh plný hamižnosti uprostřed hrůz holokaustu - živý…
Databáze knih: 73 % (68 hodnocení)
K vypůjčení do: 27.07.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


William H. McRaven: Budíček! Ustlat! Nabít, zajistit!. Klikněte pro více informací.

56. Budíček! Ustlat! Nabít, zajistit!
William H. McRaven

Nakladatel: Management Press
EAN: 9788072615346
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice
Anotace: William H. McRaven, penzionovaný admirál námořnictva Spojených států, má za sebou velmi úspěšnou službu v ozbrojených silách USA. Třicet sedm let byl příslušníkem zvláštních jednotek SEAL, kde velel na všech úrovních. Stal se čtyřhvězdičkovým admirálem a jeho posledním pověřením bylo vrchní velení nad všemi zvláštními jednotkami armády Spojených států. V této knize předkládá čtenářům deset pravidel, které se naučil při výcviku jednotek SEAL – výcviku, který patří k těm nejtěžším na světě. Obnáší půlnoční plavání v chladných vodách u San Diega, překážkové dráhy, nekonečné posilování a dlouhé dny bez spánku. Je to něco podobného, jako…
Databáze knih: 81 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 27.07.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Tina Payneová-Brysonová, Daniel J. Siegel: Rozvíjejte u dětí odvahu, zvídavost a odolnost. Klikněte pro více informací.

57. Rozvíjejte u dětí odvahu, zvídavost a odolnost
Tina Payneová-Brysonová, Daniel J. Siegel

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026422402
Klíčová slova: Rodičovství • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Pomozte dětem rozvinout jejich pozitivní mozek. Chcete, aby z dětí vyrostli lidé, kteří: • se o sebe budou umět postarat? • dokážou dělat správná rozhodnutí i ve složitých životních situacích? • budou pečovat o druhé, ale zároveň budou vědět, jak hájit svá práva? • se nezhroutí, když se věci nebudou vyvíjet podle jejich očekávání? To všechno je možné, pokud dětem poskytnete prostor, aby mohly rozvinout svůj pozitivní mozek, a přistupovaly tak ke světu s otevřeností, mentální silou a odolností.
Databáze knih: 80 % (1 hodnocení)
K vypůjčení do: 27.07.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

51 – 57 / 57

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]