Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 76 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

S.D. Stuart: Povstání Herobrina 2 – Portál. Klikněte pro více informací.

51. Povstání Herobrina 2 – Portál
S.D. Stuart

Nakladatel: Computer Press
EAN: 9788025146057
Klíčová slova: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Série Dobrodružství Minecraftu nyní vychází pod novým názvem Povstání Herobrina! Sledujte osudy dvojčat Joshe a Andrého a jejich kamarádky Suzy, kteří se ocitli uprostřed Minecraftu. V druhém dílu série Povstání Herobrina se dvojčata Josh a André konečně znovu shledávají, i když velmi neobvyklým způsobem. Poté, co se jim na zabezpečeném serveru podařilo najít tajemného Herobrina, musí spojit síly s kamarádkou Suzy a opět se vydat vstříc nebezpečí kostičkovaného světa. Dokážou tři desetileté děti zabránit Herobrinovi v ovládnutí celého Minecraftu? Nebo bude skutečný svět vydán napospas jednomu z nejmocnějších zlosynů, jaký byl kdy v počítačové hře stvořen?…
K vypůjčení do: 12.06.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


S.D. Stuart: Povstání Herobrina 4 – Pozor, draci!. Klikněte pro více informací.

52. Povstání Herobrina 4 – Pozor, draci!
S.D. Stuart

Nakladatel: Computer Press
EAN: 9788025144114
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Série Dobrodružství Minecraftu nyní pokračuje pod názvem Povstání Herobrina! Sledujte další osudy dvojčat Joshe a Andrého a jejich kamarádky Suzy, kteří se ocitli uprostřed Minecraftu. V čtvrtém dílu Dobrodružství Minecraftu budou Josh, André a Suzy objevovat své superhrdinské schopnosti a čelit zatím největšímu nebezpečí. Po cestě do města Silverrock musí totiž projít bájným dračím teritoriem. Jsou zvěsti o létajících plazech jen báchorky nebo okolí opravdu terorizují draci? Dokážou tři desetileté děti zabránit Herobrinovi v ovládnutí celého Minecraftu? Nebo bude skutečný svět vydán napospas jednomu z nejmocnějších zlosynů, jaký byl kdy v počítačové hře…
Databáze knih: 95 % (4 hodnocení)
K vypůjčení do: 12.06.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Arnaldur Indridason: Duel. Klikněte pro více informací.

53. Duel
Arnaldur Indridason

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024367163
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Severské krimi
Anotace: Reykjavík v létě 1972 doslova pulzuje. Všude je cítit nervozita a napětí. Celé město žije mistrovstvím světa v šachu, protože uprostřed studené války se Rus Boris Spasskij utkává se svým americkým vyzyvatelem Bobbym Fischerem. Když přípravy na jejich duel vrcholí, je v jednom z kin nalezen mrtvý mladík. Probodnutý nožem. Všichni jsou tím šokováni. Z jakého důvodu by někdo vraždil patnáctiletého chlapce? Má jeho tragická smrt něco do činění s duelem velmocí na šachovnici? Nebo za tímto strašným činem vězí něco úplně jiného?
Databáze knih: 70 % (52 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.06.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Henning Mankell: Pyramida. Klikněte pro více informací.

54. Pyramida
Henning Mankell

Nakladatel: Host
EAN: 9788074915215
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Severské krimi
Anotace: Kniha Pyramida tvoří v sérii románů o komisaři Kurtu Wallanderovi krok zpět do minulosti a odhaluje ystadského kriminalistu tak, jak ho ještě neznáme. První případ vraždy řeší Wallander coby jednadvacetiletý pochůzkář v Malmö; poté ho zastihneme jako mladého otce, čelícího na Štědrý večer nečekanému nebezpečí; dále jako detektiva ve středním věku na pokraji rozpadu manželství a posléze jako samostatného vyšetřovatele, který řeší brutální vraždu místního fotografa. V titulním příběhu se Wallander představuje již v roli zkušeného kriminalisty, který při své práci kombinuje metodický přístup s intuicí a objevuje nečekané spojení mezi havarovaným…
Databáze knih: 78 % (133 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Jarmila Pospíšilová: Když se rojí smrt. Klikněte pro více informací.

55. Když se rojí smrt
Jarmila Pospíšilová

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369808
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Netrpělivě očekávaný detektivní román známé české autorky zavádí čtenáře do prostředí včelařů. A rozhodně nepůjde o žádnou idylku. Na počátku letních prázdnin je totiž nalezena mrtvola včelaře, který zemřel na anafylaktický šok, když byl pobodán stovkami zdivočelých a zmatených včel. Záhy je jasné, že se jedná o vraždu, včelař byl připoutaný ke stromu v bezprostřední blízkosti úlů. Podezřelých je hned několik, neboť nepřátel měl tento muž více než dost… Kdo by byl ale schopen tak hrůzného činu?
Databáze knih: 72 % (33 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Tom Bale: Uteč, nebo nepřežiješ. Klikněte pro více informací.

56. Uteč, nebo nepřežiješ
Tom Bale

Nakladatel: BB/art
EAN: 9788075076984
Klíčová slova: Thrillery
Anotace: Na útěku před zločineckým gangem té noci vtrhli do domu mladé rodiny gangsteři a obrátili jí život naruby. To, co zprvu vypadalo jako neškodný omyl – zásilka doručená na nesprávnou adresu – se během pár hodin promění pro Frenchovy v noční můru. Zločinecká banda se neštítí ničeho, a pokud jí někdo zkříží plány, vraždí. Začíná zběsilý závod s časem, honba napříč Anglií, v níž jde o dva dospělé a jeden dětský život. Protivníci jsou nemilosrdní a těch pár spojenců, kteří se na pomoc ohrožené rodině vyskytnou, má příliš blízko k podsvětí a nedá se jim věřit.
Databáze knih: 82 % (18 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Petr Eidler: Nahá s Davidovou hvězdou. Klikněte pro více informací.

57. Nahá s Davidovou hvězdou
Petr Eidler

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369853
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Když je v pražské Šárce nalezena druhá nahá mrtvá žena, stojí kriminalisté před otázkou, zda existuje nějaká spojitost s předchozí neobjasněnou vraždou mladé dívky. Oproti prvnímu nálezu v krčském lesoparku, kde se na místě činu nenašly žádné stopy, tentokrát pachatel jeden předmět zanechal – na větvi poblíž místa činu byl totiž nalezen zlatý řetízek s Davidovou hvězdou. Vyšetřovatele zavádí tato stopa do židovské komunity….
Databáze knih: 71 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Jan Míka: Skoro se to podobalo lásce. Klikněte pro více informací.

58. Skoro se to podobalo lásce
Jan Míka

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369525
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Dvě tragikomické retro novely vynikajícího stylisty a známého českého scénáristy (Život na zámku,Náměstíčko, Náves) vyprávějí o lásce a obyčejném životě za časů povinné vojenské služby, letních brigád a stranických legitimací. Vyučený zahradník Kuře marně touží po své Popelce, po čisté a prosté lásce. Není ale ani schopen vzepřít se svému dominantnímu otci. Vysokoškolák Boris je sebejistý a plný ideálů o budoucnosti. Netuší, že se mu do cesty postaví absurdní systém a lidé, kteří v něm hledají únik od vlastní méněcennosti. Od obou hrdinů se očekává, že se podrobí tomu, co je jim diktováno zvenčí – ať už rodinou, svazem či stranou. Oba dva si však najdou…
Databáze knih: 69 % (9 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


František Uher: Dravec. Klikněte pro více informací.

59. Dravec
František Uher

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369716
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Krásný jarní den se změní v noční můru, když je pod mostem v blízkosti potoka nalezena mrtvá dívka bez bot. Vyšetřování se ujímají tři králové, jak kolegové říkají kriminálním inspektorům Čemusovi, Plevákovi a Justovi. Brzy odhalí její identitu – je to vnučka místního, ne příliš oblíbeného exposlance. Podezřelých je více než dost a najít mezi nimi vraha není snadné. Elitním kriminalistům navíc komplikuje práci i děravá legislativa a další případy, které je třeba vyřešit dříve, než pachatelé uniknou spravedlnosti.
Databáze knih: 69 % (9 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Jaroslav Kuťák: Strašidla z Woodlandu. Klikněte pro více informací.

60. Strašidla z Woodlandu
Jaroslav Kuťák

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369792
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Prastaré stromy, neprostupné hvozdy, zarostlé trnitými keři. Takový je les, kolem kterého krouží golfisté na hřišti Woodland. Jen málokdo se odváží opustit bezpečí otevřeného prostoru, přebrodit potok a jít hledat zatoulaný míček. V dávné minulosti zde totiž stávalo pevné hradiště a jeho bojovní obyvatelé se sem prý dodnes vracejí. Mají snad prsty i v sérii záhadných vražd?
Databáze knih: 63 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

51 – 60 / 76

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]