Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 80 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Rosemary Forrester, Robert Forrester: Tara, teriérka, která obeplula svět. Klikněte pro více informací.

51. Tara, teriérka, která obeplula svět
Rosemary Forrester, Robert Forrester

Nakladatel: Mladá fronta
EAN: 9788020444042
Klíčová slova: E-knihy • Cestopisy • Cestování, cestopisy, průvodci
Anotace: Vydejte se s manželskou dvojicí dobrodruhů na plavbu kolem světa, na které je provází věrná jachta Deusa a posádka skládající se z jediného neuvěřitelného námořnického psa. Dozvíte se, co dělat, když vám pes spadne přes palubu, nebo jak na poslední chvíli odvrátit ztroskotání. Při svých úžasných a místy trochu děsivých dobrodružství se Robert s Rosemary (a Tarou) setkávají nejen s tsunami, moderním pirátstvím a zkorumpovanými celníky, ale i se spoustou nových přátel.
Databáze knih: 80 % (7 hodnocení)
K vypůjčení do: 13.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


John Durant, Joe DeSena: SPARTAN ve formě. Klikněte pro více informací.

52. SPARTAN ve formě
John Durant, Joe DeSena

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026507888
Klíčová slova: Zdravý životní styl • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Komplexní průvodce Spartana, díky kterému dosáhnete špičkových výkonů. Přímo od zakladatele fenoménu Spartan Race! SPARTAN RACE. Nekompromisní přístup k dosažení fyzického a mentálního zdraví se šíří jako bouře celým světem a inspiruje miliony lidí k ohromné životní změně. Kniha přináší ucelený 30denní tréninkový a dietní plán, se kterým se dostanete do formy nejen před závody ze série Spartan. Najdete v ní tipy na cvičení, spartanské recepty a inspirující příběhy dalších závodníků. Vyzbrojí vás silou a odhodláním naplno využít svůj potenciál.
Databáze knih: 64 % (5 hodnocení)
K vypůjčení do: 13.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Carola Wimmerová: Rychlý jako vítr. Klikněte pro více informací.

53. Rychlý jako vítr
Carola Wimmerová

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026416036
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Majka je vzteky bez sebe. Třídní učitel ji nechal propadnout, což pro ni znamená jediné – místo vytouženého letního tábora s kamarádkou se bude celé prázdniny učit, a sice na venkově v hřebčinci své dosud nepoznané babičky. Ale na to, zabořit nos do knížek a nechat se hlídat jen o něco starším pacholkem Samem, nemá Majka ani pomyšlení. V nejtemnějším koutě koňských stájí objeví divokého a plachého hřebce Severáka – a překvapeně zjistí, že rozumí řeči koní! Jenže nezkrotného koně chtějí utratit...
Databáze knih: 90 % (35 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Jiřina Nováková: Zimní veršování. Klikněte pro více informací.

54. Zimní veršování
Jiřina Nováková

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9788075700131
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Básničky a říkanky se zimní tematikou. Jsou tvořené zejména pro děti předškolního věku. Básničky jsou vhodné na rozvoj řeči, komunikativních schopností a dovedností, cit pro rytmus a v neposlední řadě procvičování paměti. Knížku uvítají jako pracovní pomůcku pedagogové mateřských škol a nejnižšího stupně základních škol, ale i rodiče malých dětí. Básničky jsou doplněné dětskými ilustracemi.
K vypůjčení do: 15.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Édouard Louis: Skoncovat s Eddym B.. Klikněte pro více informací.

55. Skoncovat s Eddym B.
Édouard Louis

Nakladatel: Paseka
EAN: 9788074328695
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Románová senzace z Francie popisuje s mimořádnou otevřeností a syrovostí autorovo strastiplné dětství, poznamenané sociálně a kulturně omezeným prostředím chudého severofrancouzského venkova, ale také jeho postupně odhalovanou homosexualitou. Louisův výjimečný debut zaznamenal od svého vydání neuvěřitelný ohlas: knihy tehdy dvaadvacetiletého studenta se jen ve Francii prodalo přes 300 000 výtisků a byla již přeložena do více než dvaceti jazyků. Na francouzské i mezinárodní scéně vyvolala bouřlivou debatu coby literární experiment stojící na pomezí uměleckého textu a dokumentu, ale také díky otázkám, které klade: Jak se vymanit z pasti sociálního prostředí? Jak se…
Databáze knih: 80 % (377 hodnocení)
K vypůjčení do: 16.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Axel Gyldén, Juan Reinaldo Sánchez: Skrytý život Fidela Castra. Klikněte pro více informací.

56. Skrytý život Fidela Castra
Axel Gyldén, Juan Reinaldo Sánchez

Nakladatel: Jota
EAN: 9788075652423
Klíčová slova: E-knihy • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Výbušné svědectví jeho osobního strážce Kdo ví, že Fidel Castro vlastnil utajený rajský ostrov, kam se vydával na palubě své soukromé jachty a kde se s oblibou věnoval podmořskému rybolovu? Že si potrpěl na biopotraviny, spal s puškou na dosah ruky, neudělal krok bez svého ochutnávače a dvou dárců krve své krevní skupiny či že se vášnivě zajímal o křížení evropských krav? Kdo ví, že je otcem téměř desítky dětí narozených z pěti svazků, že měl od roku 1961 jednu oficiální manželku a s milenkami se setkával formou jedinečného rituálu? A kdo ví, že pokud jde o politiku, Fidel jako významný vojenský vůdce stál u zrodu všech latinskoamerických…
Databáze knih: 81 % (17 hodnocení)
K vypůjčení do: 16.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Joanna Connors: Znásilněná. Klikněte pro více informací.

57. Znásilněná
Joanna Connors

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026507024
Klíčová slova: Zdravý životní styl • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Tahle kniha je o znásilnění. Ale nejen o něm. Novinářka Joanna Connors vypráví svůj vlastní příběh - příběh, který zdaleka neskončil dopadením pachatele. Vlastně tím teprve začal. Protože znásilnění neovlivní jenom oběť, ale i jejího partnera, její blízké, a dokonce i její dosud nenarozené děti.
K vypůjčení do: 16.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Nils Ore Oermann: Albert Schweitzer. Klikněte pro více informací.

58. Albert Schweitzer
Nils Ore Oermann

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074295362
Klíčová slova: E-knihy • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: * Kniha vychází ke 140. výročí narození a 50. výročí úmrtí Alberta Schweitzera * Doktor z Lambaréné * Osobnost bez hranic Alsaský rodák Albert Schweitzer, lékař, filantrop, teolog, varhanní virtuos a hudební teoretik v jedné osobě, patří mezi ty nečetné postavy, které k sobě stále znovu poutají pozornost jak pro svůj životní příběh, tak pro svůj odkaz a dílo. Monografie německého evangelického teologa, historika a právníka, profesora univerzity v Lüneburgu, přináší komplexní zpracování bohaté a mnohostranné Schweitzerovy osobnosti. V chronologickém uspořádání sleduje základní etapy Schweitzerova života, jeho mládí a teologická studia, lásku k hudbě a zájem…
Databáze knih: 80 % (5 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Jane Harperová: Sucho. Klikněte pro více informací.

59. Sucho
Jane Harperová

Nakladatel: Host
EAN: 9788075770028
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky
Anotace: Odlehlý australský venkov odkrývá svá dávná tajemství. Australské městečko Kiewarra sužuje dlouhodobé sucho, které si vybírá daň nejen na přírodě a dobytku, ale i na psychice místních obyvatel. Na jedné z farem najdou mrtvou ženu a jejího syna. O kus dál stojí auto otce rodiny Luka Hadlera, ten pravděpodobně manželku i dítě zastřelil a pak spáchal sebevraždu. Na pohřeb přijíždí Lukův dávný kamarád, federální policista Aaron Falk, který v městečku prožil dětství. Vrací se nerad, počítá hodiny, kdy bude moct zase odjet. Od začátku je zřejmé, že tady není vítán. Na naléhání Hadlerových Falk spolu s místním policistou Racem znovu neformálně otevřou vyšetřování…
Databáze knih: 86 % (503 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Peter May: Sál smrti. Klikněte pro více informací.

60. Sál smrti
Peter May

Nakladatel: Host
EAN: 9788074915697
Klíčová slova: E-knihy • Thrillery
Anotace: Margaret Campbellová a Li Jen ve třetím díle čínských thrillerů. V hromadném hrobě v Šanghaji je nalezeno osmnáct znetvořených, rozkouskovaných ženských těl. Li je vyslán na místo, protože objevené mrtvoly mohou mít spojitost se starou nevyřešenou vraždou v Pekingu. Čeká ho pohled na hrůzný zločin, jaký v Číně dosud neměl obdoby. Margaret mezitím musí čelit pochybnostem o divokém vztahu s Lim a jeho vlivu na jejich profesionální spolupráci. Když se však po pohřbu svého otce vrátí ze Spojených států, zjistí, že jakýkoli vztah s Lim, milostný i pracovní, může být nyní v ohrožení. Mej-Ling, zástupkyně velitele místního kriminálního oddělení,…
Databáze knih: 86 % (447 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

51 – 60 / 80

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]