Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 114 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Judith Kinghorn: Poslední léto. Klikněte pro více informací.

11. Poslední léto
Judith Kinghorn

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024388908
Kategorie: Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Ohromující a nesmírně poutavý příběh lásky v časech války. Píše se rok 1914, začátek nádherného, sluncem zalitého léta – a konec jedné éry. Na víkendovém večírku se skoro sedmnáctiletá Clarissa seznámí s Tomem Cuthbertem, studentem univerzity, který je na prázdninách u své matky, hospodyně Deyning Parku, a je jím naprosto okouzlená. Tom je pohledný a uhrančivý, ale taky chytrý a ambiciózní muž, který dobře ví, co chce. A nyní to je Clarissa. Zatímco se přátelství mezi oběma mladými lidmi prohlubuje a svět kolem nich se mění, rozvíjí se i jiný příběh. Protože Clarissa a Tom nejsou jediní zamilovaní….
Databáze knih: 86 % (49 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Carola Wimmerová: Víchor: Spolu sme slobodní. Klikněte pro více informací.

12. Víchor: Spolu sme slobodní
Carola Wimmerová

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788056610640
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Pútavý príbeh napísaný podľa filmovej predlohy – pre všetkých milovníkov koní! Mika je poriadne naštvaná. Triedny učiteľ ju nechal prepadnúť, čo pre ňu znamená jediné – miesto vytúženého letného tábora, kam sa chystala s kamarátkou, sa bude celé prázdniny učiť! A to na vidieku, v žrebčinci svojej doposiaľ nepoznanej babičky. Mike však ani nenapadne, aby celé leto strávila s nosom zaboreným v knižkách a pod dohľadom len o kúsok staršieho Sama. V najtmavšom kúte konských stajní objaví divokého a plachého žrebca Víchra – a s prekvapením zistí, že rozumie reči koní! Lenže neskrotného koňa sa chystajú utratiť….
Databáze knih: 85 % (63 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Tony Parsons: Třináctá oběť. Klikněte pro více informací.

13. Třináctá oběť
Tony Parsons

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024388786
Kategorie: Krimi, detektivky • Světové krimi
Anotace: 12 mrtvých dívek Za rozbřesku jednoho zasněženého únorového rána je v centru londýnské Čínské čtvrti nalezen chladírenský kamion. V něm je dvanáct žen, které do země nepochybně přicestovaly nelegálně. 13 pasů V kabině opuštěného nákladního vozu ale detektiv konstábl Max Wolfe z centrály na West Endu najde třináct pasů. Kam zmizela? Hon za pohřešovanou ženou zavede Wolfa do samotného srdce temného světa soustředěného okolo pašování lidí, masové migrace a obchodu s masem dvacátého prvního století. A je přinucen položit si otázku, která sužuje dnešní dobu. Co byste udělali pro to, abyste našli nový domov?
Databáze knih: 83 % (54 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Kathryn Taylor: Léto divokých květin. Klikněte pro více informací.

14. Léto divokých květin
Kathryn Taylor

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024383156
Kategorie: Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: Zoe se rozhodne opustit na několik dnů svůj dosavadní svět, práci i přítele a vypraví se do Cornwallu, kde zažila před čtrnácti lety svou nejhorší noční můru. Chce konečně odhalit tajemství onoho osudového léta. Znovu se setkává se svou velkou láskou Jackem, pozvolna se mezi nimi začne probouzet dávný cit. Vydrží jejich osudová láska výčitky z minulosti i závazky současnosti?
Databáze knih: 83 % (176 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Hendrik Groen: Nový tajný denník Hendrika Groena (SK). Klikněte pro více informací.

15. Nový tajný denník Hendrika Groena (SK)
Hendrik Groen

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788056604939
Kategorie: Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Členovia klubu Starí, ale nie mŕtvi privítali dvoch nováčikov, ktorí zaplnili prázdne miesta po Grietje a Eefje. Grietje leží na uzavretom oddelení pre pacientov s alzheimerom a hoci ju Hendrik pravidelne navštevuje, ona ho už nespoznáva. Myšlienky na pominuteľnosť a krehkosť života sa objavujú čoraz častejšie, takisto ako spomienky na Eefje, ktorá mu veľmi chýba. Hendrik sa však nevzdáva. V zásobe má ďalšie zbrane proti neúprosnému času. Po dlhšej nečinnosti anarchistický klub opäť naplno ožije a akční priatelia podniknú niekoľko bláznivých výletov.
Databáze knih: 82 % (92 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Lee Child: Polnočná linka (SK). Klikněte pro více informací.

16. Polnočná linka (SK)
Lee Child

Nakladatel: Plus
EAN: 9788056604779
Kategorie: Thrillery
Anotace: Jack Reacher hľadá majiteľku prsteňa. Bude musieť porušiť všetky pravidlá... Pri prechádzke po wisconsinskom mestečku uvidí Jack Reacher vo výklade záložne školský prsteň: West Point 2005. Ťažký rok pre absolventov: Irak, po ňom Afganistan. Prsteň je malý, ženský. Reacher premýšľa, aké drsné okolnosti ženu prinútili vzdať sa niečoho, pre čo musela štyri roky tvrdo študovať. Rozhodne sa to zistiť, tú ženu nájsť a vrátiť jej, čo jej právom patrí. Čím intenzívnejšie však pátra, tým je mu jasnejšie, že prsteň je len malé spojivo v temnej reťazi a bude treba porušiť všetky pravidlá...
Databáze knih: 82 % (217 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Peter May: Stopa krvi (SK). Klikněte pro více informací.

17. Stopa krvi (SK)
Peter May

Nakladatel: Plus
EAN: 9788056601143
Kategorie: Thrillery
Anotace: Tretí prípad Enza Macleoda brutálne zasiahne do jeho osobného života... Enzo sa pokúša zistiť, kto a prečo tak nebezpečne ohrozuje jeho rodinu, aby ho zasiahol na najcitlivejšom mieste. Jeho dcéra len o vlások unikla smrti a majetok rodiny ľahol popolom. Navyše mu diagnostikovali nevyliečiteľnú rakovinu a ostávajú mu posledné mesiace života. Z temnej minulosti sa vynára šestnásť rokov starý prípad zavraždeného parížskeho homosexuálneho prostitúta a indície vedú k Enzovi. Podarí sa mu nájsť usvedčujúce dôkazy a zostane nažive dosť dlho, aby odhalil vraha?
Databáze knih: 81 % (495 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Darcy Coates: Duch domu Ashburnů. Klikněte pro více informací.

18. Duch domu Ashburnů
Darcy Coates

Nakladatel: Fobos
EAN: 9788075851611
Kategorie: Horory • Thrillery, horory
Anotace: S domem Ashburnů se děje něco podivného. Prastará budova je již několik desítek let opředená tajemstvím. Jeho majitelka Edith nepouštěla dovnitř žádné cizí lidi a na veřejnosti se objevovala jen zřídka. Po její smrti zdědí dům Adrienne, jediná Edithina žijící příbuzná, jejíž jediným majetkem je kufr, dvacet dolarů v kapse a kočka. Dědictví proto vnímá jako životní šanci, jak se znovu postavit na nohy. Adrienne nevěří na duchy, ale když prozkoumává tajemná zákoutí domu, roste v ní neklid. Nachází podivné zprávy vyryté do tapet, starý hrob v lese za domem a tajuplné portréty na zdech chodby v první patře, které jakoby sledovaly každý její krok.
Databáze knih: 81 % (2099 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Hakan Nesser: Úplně jiný příběh. Klikněte pro více informací.

19. Úplně jiný příběh
Hakan Nesser

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024388861
Kategorie: Krimi, detektivky • Severské krimi
Anotace: Během dovolené ve Finistere i Bretagni se setká šest Švédů: dva manželské páry a dva muži. Koupou se, podnikají výlety a také trochu flirtují. Z tohoto pobytu pak zůstanou fotografie rozptýlené po albech, patrně také obraz na malovaný akvarelovými barvami, a především cosi jako deník, který podrobně líčí, co se během pobytu odehrálo. Uplyne pět let a někdo začne tyto lidi postupně zabíjet. Před první vraždou dostane inspektor Barbarotti dopis, v němž ho na ni pachatel upozorňuje. Netuší, proč se vrah obrací právě na něho. A nezůstane pouze u jednoho dopisu. Policejní tým se snaží zastavit vraha dřív, než vykoná to, čím ve svých dopisech vyhrožuje. Případ se komplikuje a…
Databáze knih: 80 % (127 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Liz Nugent: Hádanka jménem Oliver. Klikněte pro více informací.

20. Hádanka jménem Oliver
Liz Nugent

Nakladatel: Edice Knihy Omega
EAN: 9788073908140
Kategorie: Thrillery, horory • Thrillery
Anotace: Oliver Ryan je dokonalým příkladem úspěšného muže. Žije na předměstí s manželkou Alicí. Ta ilustruje dětské knihy, za což získala i několik cen. Svému manželovi je ale plně oddaná. Celé okolí jim jejich život i vztah závidí. Ovšem jen do doby, kdy Oliver jednoho večera napadne Alici, a ta upadne do kómatu. A Oliver má co vysvětlovat... Nikdo jeho divoký výpad vůči manželce nechápe. Jen Oliver ví, co všechno stálo za získáním jeho vysněného života i majetku. Postupně musí odtajnit svou děsivou minulost.
Databáze knih: 80 % (241 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

11 – 20 / 114

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]