Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 81 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Miroslav Skačáni: Prokletá knížata. Klikněte pro více informací.

11. Prokletá knížata
Miroslav Skačáni

Nakladatel: Indeart
EAN: 9788075190741
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Historický román z českých dějin z přelomu 10. a 11. století, zachycující beletristickým způsobem dějinné souvislosti té doby se snahou držet se známých historických skutečností. V uvedeném období na jedné straně došlo k definitivnímu sjednocení českého státu, na druhé straně vlivem vniřních problémů téměř k rozpadu čerstvě vzniklého státu v podobě, jak jej známe dnes, a jeho rozplynutím se v té době v evropské velmoci Polsku. Dějem románu se prolíná i první historicky známý rozkol mezi státem a církví, reprezentovaný českými knížaty na straně jedné a biskupem – svatým Vojtěchem – na straně druhé.
K vypůjčení do: 21.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Brigid Kemmererová: Dopisy ztraceným. Klikněte pro více informací.

12. Dopisy ztraceným
Brigid Kemmererová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788075447524
Klíčová slova: E-knihy • Young adult, New adult
Anotace: Řekli byste svá nejtemnější tajemství úplně cizímu člověku? Julietina maminka byla fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím dovede vyrovnat. Declan je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací se pokouší uprchnout démonům své minulosti, a když si přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného...
Databáze knih: 93 % (1150 hodnocení)
K vypůjčení do: 22.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Maude Julienová: Pod zámkem. Klikněte pro více informací.

13. Pod zámkem
Maude Julienová

Nakladatel: Jota
EAN: 9788075652775
Klíčová slova: E-knihy • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Jak jsem přežila šílený plán svého otce. I po více než padesáti letech si Maude Julienová pamatuje ten zvuk, když se za ní zavřela mříž. Její otec právě koupil pochmurný dům obklopený parkem v oblasti Saint-Omer. Maude, které tehdy byly tři roky, zde bude žít zavřená, aniž by kdy šla do školy, aniž by kdy měla přátele. Je také uzavřená psychicky, protože patriarcha chce ze své dcery udělat „nadčlověka“. Musí se učit překonávat strach, nouzi, bolest i samotu, aby byla schopná uskutečnit poslání, k němuž ji předurčil. Až po dlouhé době pochopí, že její otec, vysoký hodnostář ezoterické zednářské instituce, vytvořil závratný projekt, v němž ona hraje hlavní roli.…
Databáze knih: 79 % (165 hodnocení)
K vypůjčení do: 22.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Detlef Brandes: Germanizovat a vysídlit. Klikněte pro více informací.

14. Germanizovat a vysídlit
Detlef Brandes

Nakladatel: Prostor
EAN: 9788072603107
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Ve své nejnovější práci se Detlef Brandes zabývá především opatřeními a plány nacistického Německa ohledně dalšího nakládání s českým obyvatelstvem Protektorátu Čechy a Morava, které zahrnovaly „rasové“ hodnocení, asimilaci, přesídlování a začlenění do Velkoněmecké říše. Cílem „národnostní politiky“ bylo okupovaný prostor germanizovat. Autor popisuje nejen konkrétní události mezi roky 1938–1945, ale sleduje i dlouhodobé cíle třetí říše, pro jejichž realizaci mohly být během války položeny základy a měly být dokončeny až po vítězství tažení na východě. Všímá si situace jak v Protektorátu, tak i v tzv. Říšské župě Sudety. Na základě zevrubného…
Databáze knih: 85 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 22.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Greg Lewis, Gordon Thomas: Stínové válečnice. Klikněte pro více informací.

15. Stínové válečnice
Greg Lewis, Gordon Thomas

Nakladatel: Práh
EAN: 9788072528332
Klíčová slova: E-knihy • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: „Rozhodně byly mladé, pohledné a vzdělané. Dohromady mluvily téměř všemi evropskými i mimoevropskými jazyky a bojovaly za svobodu a spravedlnost ve stínové válce proti nacistickému nepříteli. Já je vybírala a četla hlášení jejich instruktorů, kteří je zasvěcovali do temných umění sabotáže, rozvracení a špionáže. Když výcvikem úspěšně prošly, doprovázela jsem je na tajné letiště, odkud vyrážely na neobvyklé mise, při nichž je chránily krycí příběhy, které jsem pro každou z nich vymýšlela. Organizovaly odbojové skupiny, odhalovaly zrádce a rozbíjely morálku nepřítele. Očekávalo se, že v průměru přežijí šest týdnů. Všechny dostaly možnost vzít si sebevražednou…
Databáze knih: 93 % (3 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Rosamund Hodgeová: Karmínové pouto. Klikněte pro více informací.

16. Karmínové pouto
Rosamund Hodgeová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788075446701
Klíčová slova: E-knihy • Young adult, New adult
Anotace: Jen jediná dívka dokáže zachránit svět před temnotou! Rachelle bývala obyčejnou vesnickou dívkou. Teta ji učila, jak se stát lesodějkou, aby mohla svou vesnici chránit před temnotou Velkého hvozdu. Po čase je postavena před příšernou volbu – zabít a zachránit si vlastní život, nebo sama zemřít? Když jí král přikáže, aby strážila jeho syna Armanda, muže, kterého nenávidí nejvíc v celém království, rozhodne se ho Rachelle přinutit, aby jí pomohl zachránit všechny v království. Podaří se jim najít legendární meče a zabránit tomu, aby na svět nepadla věčná noc.
Databáze knih: 75 % (114 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Rosamund Hodgeová: Krutá krása. Klikněte pro více informací.

17. Krutá krása
Rosamund Hodgeová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788075445292
Klíčová slova: E-knihy • Young adult, New adult
Anotace: JEJÍ ÚKOL BYL ZABÍT HO. JEJÍ OSUD BYL MILOVAT HO. Převyprávění klasické pohádky Kráska a zvíře. Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. V den svých sedmnáctých narozenin odchází do paláce, aby se provdala za netvora. A má jasný plán, zabít ho a ukončit jeho devět set let trvající vládu. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmurným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Ovšem aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?
Databáze knih: 69 % (367 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Beran Ladislav: 92. policejní revír zasahuje. Klikněte pro více informací.

18. 92. policejní revír zasahuje
Beran Ladislav

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369563
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: V nových případech významného píseckého autora a emeritního komisaře kriminální služby se čtenáři opět setkají s píseckou galerkou, v níž se vyskytují tehdejší kasaři, kapsářky, drobní zlodějíčci, hochštapleři, lehké prodejné holky z nevěstinců, a dokonce i vrazi. Autor se opírá o skutečné kriminální případy, které písecká pátračka ve 30. letech minulého století vyšetřovala….
Databáze knih: 82 % (17 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Geoffrey Household: Drsný muž. Klikněte pro více informací.

19. Drsný muž
Geoffrey Household

Nakladatel: Jota
EAN: 9788075652782
Klíčová slova: E-knihy • Thrillery
Anotace: “Zřejmě nejznámější thriller o útěku a pronásledování,který ovlivnil celou generaci spisovatelů od Fredericka Forsytha až po Lee Childa.’ – Catholic Herald Drsný muž je jeden z klasických thrillerů 20. století. Angličan naplánuje atentát na diktátora jisté evropské země. V poslední chvíli je však odhalen a padne do rukou krutých a rafinovaných mučitelů. Ve své vynalézavosti zosnují jeho smrt, která má vypadat jako nehoda při lovu, ale pro jednou to zpackají a lovec uprchne. Jenže ani v rodné Anglii není před pronásledovateli v bezpečí – a tak se drsný muž musí vzdát všech výhod, které mu přináší jeho postavení a civilizace. Z lovce se tak stává lovná zvěř.
Databáze knih: 70 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 26.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Rosa Ribas: Neviditelná superhrdinka. Klikněte pro více informací.

20. Neviditelná superhrdinka
Rosa Ribas

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026711698
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Humor
Anotace: Miss Fifty je tu, aby ochránila Barcelonu před zlem, a její největší zbraní je smysl pro humor Martě Ferrerové je přes padesát a právě ukončila sérii ozařování. Při posledním z nich se však událo cosi nečekaného a Marta získala nadpřirozené schopnosti – umí být neviditelná, má velmi bystrý sluch a umí létat, prostě se stane superhrdinkou a jako každá superhrdinka musí mít své jméno, oblek a také úhlavního nepřítele. A tak se rodí Miss Fifty, která nad Barcelonou krouží ve svém zeleno-bílém flanelovém pyžamu a snaží se zabránit bezpráví.
Databáze knih: 67 % (20 hodnocení)
K vypůjčení do: 26.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

11 – 20 / 81

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]