Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 228 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Libor Činka: Ovládněte svůj mozek. Klikněte pro více informací.

121. Ovládněte svůj mozek
Libor Činka

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026500223
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Odhalte skryté síly své mysli Autor knihy nabízí cenné know-how, s jehož pomocí nejen studenti překonají problémy při učení a získají dokonalý domácí výukový nástroj pro cizí jazyky. Pomocí užitečných technik pro trénink paměti si snadno zapamatujete desítky údajů, které mohou být klíčové pro vaši profesi. Naučíte se nezapomínat, co všechno jste chtěli říci a vyřídit při obchodním jednání. Naučíte se číst neuvěřitelně rychle a přesto si pamatovat lépe.
Databáze knih: 65 % (49 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Halina Pawlowská: Charakter mlčel a mluvilo tělo. Klikněte pro více informací.

122. Charakter mlčel a mluvilo tělo
Halina Pawlowská

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026706878
Kategorie: Romantika, erotika • Romantika
Anotace: Další zábavné historky Haliny Pawlowské. Dvacet osm tragikomických a groteskních příběhů, psaných s ležérním nadhledem.
Databáze knih: 70 % (143 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Emily Koch: Co když zemřu, než se probudím. Klikněte pro více informací.

123. Co když zemřu, než se probudím
Emily Koch

Nakladatel: Vendeta
EAN: 9788075850430
Kategorie: Thrillery, horory • Thrillery
Anotace: Všichni jsou přesvědčeni, že Alex je v kómatu, ze kterého se pravděpodobně nikdy neprobere. Zatímco jeho rodina polemizuje nad odpojením od přístrojů a přesvědčuje jeho přítelkyni, aby se s tím smířila, může jen naslouchat. Alex začne mít brzy podezření, že nehoda, kvůli které skončil upoutaný na lůžku, nehodou vůbec není. A co je horší – pachatel je stále na svobodě, a on není jediný, jehož život je v ohrožení. Alex se proto probírá řadou vodítek ze své minulosti a snaží se využít všechen svůj zbylý rozum, aby vyřešil záhadu, kdo se ho pokusil zabít. Podaří se mu ochránit ty, které miluje, dřív než se rozhodnou ho nechat odejít?
Databáze knih: 67 % (97 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Jan Folný: Víkend v Londýně. Klikněte pro více informací.

124. Víkend v Londýně
Jan Folný

Nakladatel: Host
EAN: 9788075774125
Kategorie: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Petr sedí holým zadkem v heřmánkovém čaji a sní o divokém sexu. Marek plánuje sebevraždu. Adam chce svatbu a možná i dítě. Průměrný český muž se dožívá sedmdesáti šesti let, což znamená, že jste-li muž a je-li vám čtyřicet, nacházíte se ve druhé polovině svého života. V té horší polovině. Dostavuje se úzkost z toho, kolik vám zbývá času, kým jste se stali a kým už nikdy nebudete. Šance na změnu vám připadají mizivé a začínáte si uvědomovat konečnost svého života. A pokud máte navíc pocit, že jste v té první půlce něco zanedbali, nestihli nebo si ji dostatečně neužili, právě teď přichází poslední možnost to napravit. Tři kamarádi a bývalí…
Databáze knih: 69 % (169 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


James Finn Garner: Politicky korektní pohádky na dobrou noc. Klikněte pro více informací.

125. Politicky korektní pohádky na dobrou noc
James Finn Garner

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026424116
Kategorie: Anekdoty, satira • Zájmy a koníčky
Anotace: Jak by vypadaly klasické pohádky, pokud by musely být převyprávěny se vší politickou korektností? Křehké princezny, statní muži, staré a bezbranné babičky i stereotypně zlí vlci. Těm už odzvonilo. Je čas překonat veškeré předsudky. Císař není nahý, vyznává prostě jen alternativní způsob oblékání. Sněhurka se neuchýlila do chaloupky k sedmi trpaslíkům, nýbrž k sedmi vertikálně znevýhodněným mužům. Nejznámější pohádky zbavené všech nešvarů a převyprávěné tak, aby nikoho nemohly ani trochu pohoršit, aneb břitký humor pro dospělé děti.
Databáze knih: 60 % (55 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Halina Pawlowská: Záhada žlutých žabek. Klikněte pro více informací.

126. Záhada žlutých žabek
Halina Pawlowská

Nakladatel: Motto
EAN: 9788072465606
Kategorie: Anekdoty, satira • Zájmy a koníčky
Anotace: Kniha fejetonů, sloupků, vtipných postřehů a úvah známé spisovatelky a scénáristky.
Databáze knih: 64 % (96 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Ben Horowitz: S potížemi je jedna potíž. Klikněte pro více informací.

127. S potížemi je jedna potíž
Ben Horowitz

Nakladatel: Via
EAN: 9788075855862
Kategorie: Ekonomie, business, management • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Autor popisuje svůj vlastní příběh o zakládání, řízení, prodávání, kupování, vedení technologických firem a investování do nich a přináší základní rady a praktickou moudrost pro řešení nejpalčivějších problémů, které se na školách nevyučují. Jeho blog oddaně sledovaly miliony čtenářů, kteří spoléhali na jeho pomoc při řešení problému ve svém podnikání. Horowitz jako dlouholetý fanoušek rapu koření své lekce úryvky ze svých oblíbených písní a vyjadřuje se naprosto upřímně ke všem tématům, od propouštění přátel po převezení konkurence, od kultivování a udržení CEO mentality po poznání správné chvíle na prodej. Jeho rady čerpají z tvrdě získaných…
Databáze knih: 93 % (24 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Pema Chödrön: Jak meditovat. Klikněte pro více informací.

128. Jak meditovat
Pema Chödrön

Nakladatel: Synergie Publishing
EAN: 9788073702809
Kategorie: Zdravý životní styl • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Práce s vlastní myslí je jediným prostředkem, jak se skutečně začít cítit šťastnými a spokojenými ve světě, ve kterém žijeme. Když vás něco trápí – na někoho jste naštvaní, vadí vám určitá situace nebo vás trýzní fyzická bolest – musíte pracovat se svou myslí ke zklidnění a to lze uskutečnit skrze meditaci. „Domnívám se, že hlavním důvodem, proč provádíme meditační cvičení, je možnost stát se dokonale milujícími lidmi. A to je něco, co svět potřebuje“, píše Pema Chödrön, autorka této knihy. Jak meditovat je dlouho očekávaná kniha moudré učitelky, která každému z nás může pomoct dosáhnout tohoto ušlechtilého cíle.
Databáze knih: 94 % (13 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Petr Gratias, Pavel Váně: V erbu Progres. Klikněte pro více informací.

129. V erbu Progres
Petr Gratias, Pavel Váně

Nakladatel: Jota
EAN: 9788074625404
Kategorie: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Brněnská rocková skupina The Progress Organization, respektive Progres 2, prošla mnoha barvitými fázemi vývoje a etablovala se jako významný hudební útvar, který zásadním způsobem dotvářel česko-moravsko-slovenskou kulturní scénu. Při příležitosti 45 let existence skupiny se rozhodli brněnský hudební publicista Petr Gratias a kapelník skupiny Pavel Váně zachytit její dlouhou historii s řadou různých peripetií na stránkách knihy. V erbu Progres se tak stává kronikou rockové skupiny, jež vznikla nedlouho po srpnu 1968, překonala úskalí normalizace, dobu perestrojky i krátké utlumení činnosti, aby se opět vrátila na hudební scénu současnosti jako skutečná rocková legenda. A to nejen díky…
Databáze knih: 93 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Ranee McGregor: Ortorexie. Klikněte pro více informací.

130. Ortorexie
Ranee McGregor

Nakladatel: Edice Knihy Omega
EAN: 9788073909680
Kategorie: Zdravá kuchyně, diety • Zájmy a koníčky • Kuchařky, jídlo a nápoje
Anotace: Může se ze zdravé výživy stát nebezpečná posedlost? Orthorexie je těžko rozpoznatelná porucha příjmu potravy. Nespočívá ve zvracení nebo omezování příjmu kalorií. Vyřazování potravin na cestě za „čistou“ nebo ideální stravou se však může stát posedlostí s těžkými dopady na duševní i tělesné zdraví. Odbornice na výživu Renee McGregor v této knize poprvé odhaluje pravý význam těchto nebezpečných diet. Prostřednictvím osobních zkušeností a analýz pomáhá pacientům na cestě za vyváženou a skutečně zdravou stravou.
Databáze knih: 91 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

121 – 130 / 228

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]