Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 107 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Miika Nousiainen: Kořeny. Klikněte pro více informací.

101. Kořeny
Miika Nousiainen

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075058669
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Humor
Anotace: Pekka Kirnuvaara jde do ordinace nového dentisty, který má shodou okolností stejné příjmení jako on. Netuší, co všechno ho – nad rámec čištění kanálků – čeká! Odměřený profesionál Esko Kirnuvaara zjistí ihned, že mají oba tutéž vadu chrupu. Dědičnou. Čerstvě nalezení bratři se s novinkou každý po svém chvíli sžívají a nakonec se rozhodnou pátrat po svých kořenech. Dlouhá cesta s překvapivými a lehce bláznivými peripetiemi je zavede až na druhou stranu polokoule.
K vypůjčení do: 18.09.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Connie Glynnová: Zápisky z Rosewoodu - Princezna v utajení. Klikněte pro více informací.

102. Zápisky z Rosewoodu - Princezna v utajení
Connie Glynnová

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025336670
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Vstupte do vzrušujícího světa večírků, politiky a zlých princezen Která holka by se nechtěla stát alespoň na chvíli princeznou? Lottie Pumpkinová o takovém životě snila už mnohokrát. Když se náhodou v internátní škole Rosewood Hall seznámí s Ellií Wolfovou, opravdovou princeznou, zdá se, že splnit si sen nebude až tolik složité. Ellie totiž touží po opaku – být úplně obyčejnou holkou. Stačí si jen vyměnit role a je to! Lottie se tak náhle ocitá v nablýskaném světě aristokratů, který je však plný intrik a tajností.
Databáze knih: 82 % (176 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.09.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Milan Vodička: Co s námi bude?. Klikněte pro více informací.

103. Co s námi bude?
Milan Vodička

Nakladatel: Práh
EAN: 9788072525225 购
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Aniž si to uvědomujeme, stojíme vždy jednou nohou v budoucnosti a na řadu vymožeností i problémů již „máme zaděláno“. Co nás tedy čeká? Jaká bude budoucnost v oblasti automobilismu, sportu, kulinářství, sexu, cestování a zábavy. Jaké katastrofy nám hrozí? Jaké velmoci se zrodí, které civilizace začnou upadat? A s jakými zvířaty budeme na této planetě spolužít? Novinář Milan Vodička nám může napovědět. Jeho poutavá a neobyčejně zajímavá kniha se zabývá blízkou budoucností příštích dvaceti let. Budoucnost je to blízká, ale proud změn je rychlý; obrovský. Máme se bát pizzlyho? Bude voda nad zlato? Jak se k sobě mají cibetky a politika? Seknem se sexem? Může vás…
Databáze knih: 81 % (82 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.09.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Eric Rickstad: Číhání. Klikněte pro více informací.

104. Číhání
Eric Rickstad

Nakladatel: Host
EAN: 9788075771636
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Světové krimi
Anotace: Za idylickou tváří městečka se ukrývá temnota a zlo páchané na nevinných. Přátelskou a poklidnou atmosféru odlehlého městečka Canaan ve Vermontu narušuje spor o legalizaci homosexuálních sňatků. Mezi lidmi to vře. Staří přátelé si nemohou přijít na jméno. Probouzí se strach, předsudky a násilí. Když je v domě advokáta, který zastupuje místní pár gayů, brutálně zavražděna mladá dívka, policejní vyšetřovatelka Sonja Testová je přesvědčená, že vražda s ostře sledovanou kauzou souvisí. Jak se však noří do vyšetřování hlouběji, odhaluje děsivé činy skryté po celá desetiletí a zjišťuje, že se za idylickou tváří městečka ukrývá temnota a zlo páchané na…
Databáze knih: 81 % (216 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.09.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Graham Allison: Osudová past. Klikněte pro více informací.

105. Osudová past
Graham Allison

Nakladatel: Prostor
EAN: 9788072603848 借
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Řecký historik Thúkýdidés popsal v Dějinách peloponnéské války dynamiku, která v 5. století př. n. l. vedla k velké antické válce mezi Athénami, jejichž moc vzrůstala, a dominující Spartou, u níž tyto změny vyvolaly velké obavy. Graham Allison, profesor politických věd z Harvardu, má za to, že podobná dynamika se v posledních pěti staletích šestnáctkrát opakovala. Na průřezu historií ukazuje, že dvanáctkrát skončil závod rostoucí velmoci s hegemonem válkou. Jen čtyřikrát se podařilo zachránit mír. A sedmnácté opakování je na obzoru: globální pořádek čelí zásadní otázce, zda mohou výrazně posilující Čína a stávající velmoc Spojené státy…
Databáze knih: 90 % (33 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.09.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Sara Raaschová: Rebelové vln. Klikněte pro více informací.

106. Rebelové vln
Sara Raaschová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788075446367
Klíčová slova: Young adult, New adult
Anotace: Velkolepé fantasy dobrodružství od hvězdné autorky série Sníh nebo popel Magický ostrov Svatý Loray konečně ukončil válku s Argridem, kde vládne církev a strach z kouzel. Při mírovém jednání ale zmizí argridský posel a země žádá odplatu. Z únosu je obviněn pirát Vex. Aby si zachránil krk, rozhodne se pomoci válečnici Lu najít skutečného viníka. Mezitím dostane argridský princ Benat šokující úkol – zbavit svůj lid odporu k magii. Jak se klubko intrik zamotává, musí se Vex, Lu i Benat rozhodnout, co jsou ochotni obětovat pro mír.
Databáze knih: 76 % (75 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.09.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Madeline Thienová: Neříkej, že nemáme nic. Klikněte pro více informací.

107. Neříkej, že nemáme nic
Madeline Thienová

Nakladatel: Plus
EAN: 9788025910474
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Čtyřicet let pohnuté čínské historie ve výpravném románu nominovaném na Man Bookerovu cenu. Marie a její matka žijí poklidným životem, když se na prahu jejich vancouverského bytu objeví mladá žena Aj-ming, která uprchla z Číny. Ta ve svém vyprávění předestírá na pozadí čínských dějin pohnuté osudy dvou uměleckých rodin, jež spojuje láska ke klasické hudbě. Příběh začínající prvními roky vlády Mao Ce-tunga a končící krvavým potlačením protestů v roce 1989 je strhující rodinnou kronikou, v níž se drama mísí s čirou krásou autorčina stylu.
Databáze knih: 69 % (39 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.09.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

101 – 107 / 107

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]