Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 60 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Yaa Gyasi: Návrat domů. Klikněte pro více informací.

1. Návrat domů
Yaa Gyasi

Nakladatel: Mladá fronta
EAN: 9788020439376
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romantika
Anotace: Strhující, kaleidoskopická prvotina představuje pozoruhodný nový hlas anglicky psané literatury: román o rase, dějinách, předcích, lásce a času, který po tři sta let na dvou světadílech sleduje osudy potomků dvou sester, rozdělených v Africe osmnáctého století. Dvě sestry, dcery různých otců, ale stejné matky, Effia a Esi, se v Ghaně osmnáctého století narodí ve dvou různých vesnicích a jedna o druhé nevědí. Effii provdají za Angličana a ona vede pohodlný život v přepychových komnatách pevnosti Cape Coast. Její potomci budou jezdit za vzděláním do ciziny a po návratu na Zlaté pobřeží získají úřednická místa ve správě kolonií. Esi, uvězněná hluboko pod…
Databáze knih: 87 % (87 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.05.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


John Steven Gurney, Kate Finchová: Hotel u zvířátek - Kočičí tajemství. Klikněte pro více informací.

2. Hotel u zvířátek - Kočičí tajemství
John Steven Gurney, Kate Finchová

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026409892
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Osmiletá dvojčata Karlík a Magda zachránila tetin chátrající hotel tím, že ho přeměnila v domov pro zvířátka, o která by se jinak neměl kdo starat. Se svým chundelatým štěňátkem mají hodně práce, aby se o všechny zvířecí hosty postarali, ale společně si dokážou užít i hodně legrace. Bude v jejich silách naučit korelu se zahojeným křídlem znovu létat? A hlavně, jak pomoci mourované kočičce, která odmítá hraní i mazlení a jen ztrápeně leží v koutě? Roztomilý příběh pro všechny děti, které milují zvířátka, s něžným překvapením na konci příběhu.
Databáze knih: 92 % (12 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.05.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Emíre Khidayer: Život po arabsku. Klikněte pro více informací.

3. Život po arabsku
Emíre Khidayer

Nakladatel: Mladá fronta
EAN: 9788020427861
Klíčová slova: Elektronické knihy, Cestování
Anotace: Po úspěšné knize Emire Khidayer s názvem Arabský svět – jiná planeta, která v Mladé frontě vyšla na sklonku předchozího roku, přichází autorka s další knihou. Ta konkrétně rozebírá jednotlivé elementy běžného života, od narození dítěte, po svatbu a další obřady, přes oblékání, stravování, hygienu, služby, cestování i zábavu. Hodně prostoru opět dostávají vztahy žen a mužů, vůbec ženám autorka (logicky) věnuje velkou pozornost.
Databáze knih: 84 % (33 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.05.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Gavriel Savit: Anna a Vlaštovčí muž. Klikněte pro více informací.

4. Anna a Vlaštovčí muž
Gavriel Savit

Nakladatel: Paseka
EAN: 9788074327377
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Píše se rok 1939. Sedmiletá Anna, dcera profesora krakovské univerzity, se náhle ocitá na světě sama poté, co otce zatkne gestapo. Pak se ale setká s tajemným mužem, který rozumí vlaštovčí řeči a dokáže si poradit s nepřátelskými vojáky i s celou řadou dalších problémů. Tak začíná velké dobrodružství, ve kterém mezi Annou a jejím záhadným ochráncem vznikne těsné pouto, zatímco společně putují válkou rozvrácenou zemí a vzájemně si dodávají sílu. Nebezpečí však číhá na každém kroku - a jak se má Anna přesvědčit, i tam, kde ho člověk nejméně čeká. Pohled Gavriela Savita na tvrdou realitu války je poetický a magický a jeho psaní bývá přirovnáváno…
Databáze knih: 75 % (101 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.05.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Lesley Pearse: Společnice. Klikněte pro více informací.

5. Společnice
Lesley Pearse

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369778
Klíčová slova: Elektronické knihy, Pro ženy
Anotace: Patnáctiletá Belle vyrůstá v londýnském nevěstinci U Annie, aniž by tušila, co se každodenně odehrává v pokojích nahoře. Annie je totiž její matka a úzkostlivě střeží dceřinu nevinnost. Belle se však nečekaně stane svědkem surové vraždy jedné z matčiných dívek, kterou zabije zákazník. Tato noc změní celý její život. Aby vrah nebyl prozrazen, dívku unese a prodá do pařížského nevěstince. Belle se ocitá v krutém světě zločinu a násilí, nemá nikoho, kdo by ji chránil. Cesty ji zavedou až do dalekého New Orleansu, kde se stane velmi žádoucí a vyhledávanou společnicí. Celou dobu však zoufale hledá šanci, jak utéct a vrátit se domů... Z mladé dívky se postupně…
Databáze knih: 87 % (79 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.05.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Gillian McCain, Legs McNail: Zab mě, prosím. Klikněte pro více informací.

6. Zab mě, prosím
Gillian McCain, Legs McNail

Nakladatel: Volvox Globator
EAN: 9788072073023
Klíčová slova: Elektronické knihy - Umění, kultura a řemesla
Anotace: Strhující výpověď pamětníků počátků punku v USA (tzn. 70. léta). Slogan "Sex, drogy a rokenrol" tu nabývá zcela intenzívní a živé podoby. Autoři k přímým vzpomínkám těch, kteří všechno všechno zažili na vlastní kůži, nepřidávají jediné slovo komentáře a dosahují tak plastického obrazu lidí a doby, kdy čtenář má pocit přímého kontaktu s Lou Reedem, Iggy Popem, Velvet Underground, Andy Warholem, Patti Smith atd. Události, viděné často několikerýma očima, znovu ožívají ve čtenářově fantazii a kniha tak nabízí možnost alespoň částečně prožít bouřlivé doby, kdy se rodil jeden ze zásadních rockových impulsů, který inspiroval mnoho hudebníků po celém světě.
K vypůjčení do: 31.05.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Lisa Yeeová: Batgirl na Super Hero High. Klikněte pro více informací.

7. Batgirl na Super Hero High
Lisa Yeeová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788075443830
Klíčová slova: Elektronické knihy - Dívčí romány a povídky
Anotace: Barbara Gordonová je výjimečně chytrá a navíc machr přes techniku. Když SupergirlTM zjistí, že díky svému talentu by byla ideální kandidátkou na Super Hero High, dostane Barbara nabídku, která se neodmítá. Díky kápi a plášti se z ní stane Batgirl, která se zařadí po bok nejmocnějších teenagerů galaxie. Vždycky měla srdce hrdinky… teď ale musí dokázat být jednou z nich. JEŠTĚ, ŽE BATGIRL SE NIČEHO NEBOJÍ!
Databáze knih: 80 % (4 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.05.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Lisa Yeeová: Katana na Super Hero High. Klikněte pro více informací.

8. Katana na Super Hero High
Lisa Yeeová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788075445032
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Katana není obyčejná studentka a její spolužačky taky ne. Super Hero High totiž není běžná škola. Katana pilně studuje, aby se mohla stát superhrdinkou, ale kromě toho také pokračuje ve vznešené samurajské tradici. Od někoho neznámého dostala nesnadný úkol – ochraňovat stovku starobylých samurajských mečů. Ale proč ona? A proti komu? S pomocí Wonder Woman, Supergirl, Miss Martian a dalších spolužáků se to snaží zjistit. Právě se však stala kapitánkou šermířského týmu, pracuje na velkém školním projektu a zdá se, že dávný nepřítel její rodiny ještě neřekl poslední slovo a sbírá armádu. Zachovat při tom všem rozvahu nebude jednoduché. Katana se však umí ohánět – nejen mečem!
Databáze knih: 80 % (3 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.05.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Lisa Yeeová: Supergirl na Super Hero High. Klikněte pro více informací.

9. Supergirl na Super Hero High
Lisa Yeeová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788075442857
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Supergirl je sice nejmocnější teenager v galaxii, ale potom, co ztratila svou domovskou planetu Krypton a s ní i každého, koho znala, si není jistá, jestli je pro ni elitní Super Hero High to pravé. Noví přátelé a hodná knihovnice sice dělají vše proto, aby se tu cítila jako doma, ale jejím sebevědomím otřásají vpády nepřátel i zlé sny. Kéž by se zvládla se vším vypořádat!
Databáze knih: 84 % (5 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.05.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Jiří Glet: Turistické kvízy z Čech, Moravy a Slezska I.. Klikněte pro více informací.

10. Turistické kvízy z Čech, Moravy a Slezska I.
Jiří Glet

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9990002064401
Klíčová slova: Elektronické knihy, Naučná pro děti
Anotace: Kniha plná kvízů z nejznámějších turistických míst. Obsahuje více než 200 otázek a kvízy jsou zároveň tipy na zajímavé rodinné výlety. U všech turistických cílů je totiž v několika málo větách uvedena jejích stručná charakteristika a dozvíte se o nich rovněž mnoho zajímavostí.
K vypůjčení do: 31.05.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

1 – 10 / 60

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]