Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 434 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Jana Benková: Uličnice. Klikněte pro více informací.

1. Uličnice
Jana Benková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024376295
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Světlana si zahrává s osudem – za každou cenu chce pomstít smrt svých rodičů. Věří ve spravedlnost, ale netuší, jak rafinovaný soupeř na ni čeká. Dlouho připravovaná odplata končí fiaskem, navíc se brzy ocitá ve velkém nebezpečí. Vystrašená dívka se brzy ocitá ve společnosti lidí ze samého dna společnosti. A tak jí nezbývá nic jiného než přijmout místo striptérky ve vídeňském nočním klubu. Stane se hvězdou nočního života rakouské metropole a doufá, že konečně našla své štěstí... Jenže život jí ho nedaruje jen tak a Světlana najednou stojí před osudovou volbou – zvítězí láska, anebo svoboda?
Databáze knih: 69 % (27 hodnocení)
K vypůjčení do: 02.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Denise Linkeová: Dost dobře nenormální. Klikněte pro více informací.

2. Dost dobře nenormální
Denise Linkeová

Nakladatel: Paseka
EAN: 9788074329500
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Stávají se jí legrační i podivné věci a většina z nich souvisí s její diagnózou. Mladá novinářka Denise Linkeová, které ve dvaadvaceti byl zjištěn Aspergerův syndrom, by mohla sepsat celý seznam lidských reakcí na svou diagnózu. Co lidi nejvíc zklamalo? Že neumí ani jeden trik jako Rainman. A co bylo nejhezčí? Vlastně všechno ostatní. Tedy až na předsudky, ty snáší autorka těžce. A tak místo seznamu napsala knihu, jaké to je, mít zesílené smyslové vnímání, i co obnáší udržování vztahů, když nedovedete pořádně udržet ani oční kontakt. Nečekejte však stesky nad "nenormálním" životem, Denise Linkeová o sobě totiž vypráví dost dobře. Denise Linkeová (1989) je…
Databáze knih: 82 % (36 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Adrienne Youngová: Klan. Klikněte pro více informací.

3. Klan
Adrienne Youngová

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025340455
Klíčová slova: Young adult, New adult • Fantasy a sci-fi pro mladé
Anotace: Příběh plný odvahy a dobrodružství v nelítostném světě vikingů. Eelyn celý svůj život bojuje proti odvěkému nepříteli – klanu Riki. Když na bitevním poli zahlédne svého bratra, kterého viděla před pěti lety umírat, nevěří vlastním očím. Teď stojí proti ní na straně nepřítele. Jeho zrada však není to jediné, čemu musí Eelyn čelit. Po neúspěšném boji se z ní stane otrokyně a čeká ji krutá zima v zajetí. Všechno ale změní útok krvelačného klanu, v jehož skutečnou existenci nikdo nevěřil.
Databáze knih: 74 % (276 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Silene Edgarová: 42 dnů. Klikněte pro více informací.

4. 42 dnů
Silene Edgarová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788075449757
Klíčová slova: Young adult, New adult • Fantasy a sci-fi pro mladé • Současná literatura pro mladé
Anotace: Odhalte, co se skrývá v tajemném zámku! Dvanáctiletý Saša a jeho mladší bratr Jacob jsou nadšení, když je rodiče před koncem školního roku odvezou na prázdniny. Zejména proto, že budou moct zůstat v penzionu svého strýce, bývalém zámku u moře v Bretani. Jenže na místě nic není takové, jak si představovali – hosté, kteří si myslí, že jsou Victor Hugo, Ludvík XIV. nebo Nefertiti, jsou sice zábavní, ale nakonec se oba chlapci začnou nudit. Tedy jen do doby, než potkají dvojčata Eleanoru a Léandra, která jim ukážou, co vše se na zámku skrývá.
Databáze knih: 93 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Sigrid-Maria Grössingová: Habsburské císařovny. Klikněte pro více informací.

5. Habsburské císařovny
Sigrid-Maria Grössingová

Nakladatel: Brána
EAN: 9788076172432
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Za každým úspěšným mužem stojí silná žena. Moudrý výrok, který výstižně charakterizuje i život mnoha habsburských císařoven. Tyto ženy totiž byly více než jen matky císařského potomstva nebo středem dvorského života. V roli poradkyní svých mužů zasahovaly do politiky a ovlivňovaly společenské i náboženské otázky. Sigrid-Maria Größingová, expertka na Habsburky, nechává tyto ženy vystoupit ze stínu jejich císařských manželů. Odhaluje přitom nejedno tajemství a pohnuté osudy císařoven, z nichž mnohé očekával jen krátký a tragický život.
Databáze knih: 83 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


John Medina: Nestárnoucí mozek. Klikněte pro více informací.

6. Nestárnoucí mozek
John Medina

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026423591 借
Klíčová slova: Zdravý životní styl • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Udržte si bystrou hlavu navzdory věku Knížka vám ukáže, že i ve vyšším věku jste schopni prožívat svůj život mnohem plněji – tedy přimět k tomu váš mozek. Dozvíte se, jak zmírnit neblahé účinky stárnutí, jak poznat projevy Alzheimerovy nemoci nebo jak prožít zralý věk aktivně. Pokud se ke stáří postavíte čelem, může to být jedno z nejkrásnějších a nejspokojenějších období vašeho života. Začít můžete hned.
Databáze knih: 87 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 05.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Markus Heitz: Umírání duší. Klikněte pro více informací.

7. Umírání duší
Markus Heitz

Nakladatel: FANTOM Print
EAN: 9788075940230
Klíčová slova: Fantasy, sci-fi • Světové fantasy • Fantasy
Anotace: Poté co beze stopy zmizel manžel Marlene von Bechsteinové, pouští se tato putující duše do pronásledování údajného únosce Gregora Duboise. Pomocnou ruku jí při tom podávají bývalý rocker Ares Löwenstein a majitel pohřebního ústavu a smrtispáč Konstantin Korff, který musí navíc potají řešit i vlastní problémy. Pátrání v Lipsku, Vídni a Québeku s sebou ovšem přináší několik překvapení. A pak je tady také záhadný Inverno, který nadále loví putující duše, aby se dozvěděl, kdo ho připravil o paměť. Pátrání čeká i Siu, prastarou upírku. Hodlá zjistit, kam zmizeli její milenec Eric a schovanka Elena a jak s tím souvisí organizace libra. Ovšem její záchranná mise…
Databáze knih: 82 % (18 hodnocení)
K vypůjčení do: 06.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Nick Webb: Válečník. Klikněte pro více informací.

8. Válečník
Nick Webb

Nakladatel: FANTOM Print
EAN: 9788075940469
Klíčová slova: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Roj byl prozatím odražen, ale oni se nezastaví. Nejsou to lidé. Nemají zábrany. Nemají svědomí. A neznají slitování. V žáru bitvy se však zrodil nečekaný hrdina. Kapitán Timothy Granger na můstku další časem prověřené válečné lodi přenese boj k nepříteli. Odhalí jeho tajemství. Najde jejich domovský svět. Zničí je, než oni zničí nás. Všechny nás zachrání. Musí. Jinak zemřeme.
Databáze knih: 82 % (37 hodnocení)
K vypůjčení do: 07.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Nick Webb: Vítězství. Klikněte pro více informací.

9. Vítězství
Nick Webb

Nakladatel: FANTOM Print
EAN: 9788075940476
Klíčová slova: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Sjednocená Země hoří. Roj rozsévá zkázu v našem prostoru. Truchlíme nad ztrátou tisíců lodí a milionů padlých spolubojovníků. Miliardy otců, matek, sester a bratrů jsou pryč, mrtví. Nastal čas to ukončit, protože právě nadešla naše chvíle. Ale vítězství nikdy nepřichází bez obětí. Hrdiny nevyučíte a nevycvičíte, ti se musí ukovat v krvi a popelu. V dějepisných knihách našich pravnoučat budou vyprávět náš příběh a opěvovat hrdiny a legendy. Roj bude poražen a my přetrváme. Za každou cenu.
Databáze knih: 80 % (35 hodnocení)
K vypůjčení do: 07.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Nick Webb: Roj. Klikněte pro více informací.

10. Roj
Nick Webb

Nakladatel: FANTOM Print
EAN: 9788075940162
Klíčová slova: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Když se lidstvo poprvé střetlo s Rojem, nebyli jsme na něj připraveni. Mimozemská flotila se nemilosrdně probila až k Zemi, zničila desítky měst, zabila milióny lidí… a pak jejich lodě uprostřed útoku náhle odletěly a zmizely v hlubinách vesmíru. Od invaze již uběhlo 75 let. Roj je jen dávná historie a flotila, která ho měla zastavit, svůj jediný boj svádí s politiky, kteří chtějí osekat její rozpočet. Když se pak nečekaně znovu objeví mimozemská flotila a udeří hluboko v našem území, Zemi zachvátí panika. Naše nové lodě se s Rojem nedokáží měřit a mezi Zemí a jistou zkázou nakonec stojí jen kapitán a posádka nejstarší lodi ve flotile - ISS Constitution.
Databáze knih: 78 % (81 hodnocení)
K vypůjčení do: 07.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

1 – 10 / 434

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]