Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 81 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Pelham Grenville Wodehouse: Nedostižný komorník. Klikněte pro více informací.

1. Nedostižný komorník
Pelham Grenville Wodehouse

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074298158
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Román Nedostižný komorník patří mezi ty, jejichž děj zasadil autor do Ameriky, zde do Hollywoodu. Když při leteckém neštěstí zemřela mexická filmová hvězda proslulá bujarým životem Carmen Floresová, koupí její vznosný dům se vším zařízením hvězda němých filmů Adéla Corková. Copak dům, copak zařízení, ale deník Carmen Floresové, o ten běží. Vždyť obsahuje tolik krásných, šťavnatých drbů, že kdyby se ho někdo zmocnil, byl by rázem boháč. A někde v domě deník být musí. Ovšem mají na něj spadeno hned dva zájemci – Smedley, švagr Adély Corkové, a vzor všech ctností anglického komorníka Phipps. Co na tom, že nemá minulost bez poskvrnky, když o tom nikdo neví?…
Databáze knih: 64 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 16.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Dietrich Schulze-Marmeling: Manuel Neuer: Nejlepší brankář světa. Klikněte pro více informací.

2. Manuel Neuer: Nejlepší brankář světa
Dietrich Schulze-Marmeling

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075059697
Klíčová slova: E-knihy • Sport a hry
Anotace: Jak se stal Manuel Neuer světoznámým brankářským idolem? Kdo ho trénoval a kdo je jeho vzorem? Jakou osobnost skrývá přátelská, ale stejně tak přísná tvář? Dietrich Schulze-Marmeling, jeden z nejlepších německých autorů knih o fotbale, zkoumá fenomén jménem Neuer. Rozhovory s jeho spoluhráči, trenéry mládežnického klubu Shalke i jeho kolegy – brankáři popisují například Neuerův složitý postup v Bayern Mnichov nebo jeho velkolepé vystoupení na mistrovství světa v roce 2014. A především tato kniha dokazuje světu, jak kluk z Gelsenkirchen-Buer nově definuje pojem brankářství.
Databáze knih: 60 % (1 hodnocení)
K vypůjčení do: 16.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


AdriAnne Strickland, Michael Miller: Lov stínu. Klikněte pro více informací.

3. Lov stínu
AdriAnne Strickland, Michael Miller

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788075445490
Klíčová slova: E-knihy • Fantasy, sci-fi • Sci-fi • Young adult, New adult
Anotace: Strhující vesmírné dobrodružství plné akce, bitev, lásky i zrady Nev nastoupil jako řadový člen na palubu vesmírné lodi, které velí Qole, nejmladší kapitánka všech dob. Její posádku tvoří sebranka sirotků, uprchlíků a ani Nev není úplně obyčejný člen posádky. Ve skutečnosti pochází z královské rodiny a na lodi se skrývá. Věří totiž, že Qole má klíč k měnící se galaktické civilizaci. Proto se ji rozhodne unést na svou domovskou planetu. Netuší však, že se zapletl s něčím mnohem horším, než je jedna mladá kapitánka.
Databáze knih: 79 % (71 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Joseph Mercola: Hubněte tučnými jídly. Klikněte pro více informací.

4. Hubněte tučnými jídly
Joseph Mercola

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026418597
Klíčová slova: Zdravá kuchyně, diety • Kuchařky, jídlo a nápoje
Anotace: Zákaz jíst tučná jídla je už minulost Jak pomocí revolučního způsobu stravování porazit rakovinu, povzbudit mozek a získat víc energie. Je pro vás zdraví vášeň a chcete zpomalit proces stárnutí? Čelíte vážným onemocněním, jako je obezita, diabetes, Alzheimer či rakovina? Vyzkoušejte rady lékaře Josepha Mercoly. Jednoduše, jasně a racionálně vysvětluje, jak funguje naše tělo na biologické a molekulární úrovni. Radí, jaké potraviny bychom měli jíst, nabízí praktické postupy, kterých se můžeme držet. Základem je strava založená na vysokém obsahu tuků, adekvátním obsahu bílkovin a nízkém obsahu sacharidů.
Databáze knih: 80 % (3 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Sarah J. Harrisová: Barva vraždy Bee Larkhamové. Klikněte pro více informací.

5. Barva vraždy Bee Larkhamové
Sarah J. Harrisová

Nakladatel: Host
EAN: 9788075777515
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: O Jasperovi byste měli vědět tři věci: Vidí svět úplně jinak než vy. Nedokáže rozpoznávat obličeje. Ani svůj vlastní. Stal se jediným svědkem vraždy své sousedky Bee Larkhamové. Jenže chytit vraha, jehož obličej si nepamatujete, není jednoduché… Svět třináctiletého Jaspera Wisharta je vymalovaný barvami, které nikdo jiný nevidí. Slova, čísla, hudba, dny v týdnu, hlasy lidí — to vše má svůj vlastní, jedinečný odstín. V pátek však Jasper objevil novou barvu, která se mu nelíbí a které nerozumí — barvu vraždy. Jasper má podezření, že provedl něco strašného a že s tím má něco společného i jeho otec. Zakrvácený nůž, křik a obrazy, které mu víří v hlavě,…
Databáze knih: 75 % (52 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Tui T. Sutherland: Psí průšviháři – Retrívr věčně na útěku. Klikněte pro více informací.

6. Psí průšviháři – Retrívr věčně na útěku
Tui T. Sutherland

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025331149
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Patrik nikdy netoužil mít psa. Když ale do jeho života vstoupí hravý retrívr Marlin, je nadšený. Od prvního okamžiku se z nich stane nerozlučná dvojka. A to doslova. Kdykoli Patrik někam odchází a chce nechat Merlina doma, on uteče ze zahrady a utíká za ním. Jak Merlina naučit, aby zůstal tam, kde je, a počkal, až se Patrik vrátí domů? Skvělá série o chlupatých rošťácích, kteří sice trošku zlobí, ale jsou to ti nejvěrnější kamarádi na světě!
Databáze knih: 90 % (21 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Tui T. Sutherland: Psí průšviháři – Nejhlasitější bígl z ulice. Klikněte pro více informací.

7. Psí průšviháři – Nejhlasitější bígl z ulice
Tui T. Sutherland

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025333013
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Ella žije hudbou a veškerý svůj čas věnuje přípravě na školní soutěž talentů. Pak ale po pratetě zdědí bígla jménem Trubka. Jakmile začne znít hudba, fenka začne „zpívat“, a to, co se line z jejího hrdla, rozhodně není andělský chór. Jak má Ella soutěž vyhrát, když při každém cvičení Trubka spustí nesnesitelné, leč procítěné vytí AÚÚÚ, AÚÚÚ? Skvělá série o chlupatých rošťácích, kteří sice trošku zlobí, ale jsou to ti nejvěrnější kamarádi na světě!
Databáze knih: 85 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Tui T. Sutherland: Psí průšviháři – Neposlušný pudlík špindíra. Klikněte pro více informací.

8. Psí průšviháři – Neposlušný pudlík špindíra
Tui T. Sutherland

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025335666
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Róza je šťastná. Rodiče konečně kývli a ona si může spolu se svými bratry vybrat psa! A protože má ráda, když je všechno krásné a čisté, potěší ji, že nakonec zvítězí roztomilý pudlík. Jenže se ukáže, že její princeznička se raději válí v hlíně, než aby spořádaně ležela na polštářku. Dokáže si Róza s tímhle neposlušným špindírou poradit? Skvělá série o chlupatých rošťácích, kteří sice trošku zlobí, ale jsou to ti nejvěrnější kamarádi na světě!
Databáze knih: 84 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Philip Roth: Žít jako muž. Klikněte pro více informací.

9. Žít jako muž
Philip Roth

Nakladatel: Mladá fronta
EAN: 9788020438898
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: Vyřídit si účty s bývalou manželkou skrz román… Spisovatel Peter Tarnopol (za jehož maskou se neskrývá nikdo jiný než Philip Roth) se v tomto románu nejen snaží najít způsob, jak ve složité současnosti dostát očekávání a „žít jako muž“, ale také, jak vypovědět bolestný příběh svého nevydařenéhomanželství. Začíná tedy oklikou: aby sám sebe i čtenáře ujistil, že se mu už opět vracejí tvůrčí síly, předesílá před svůj „skutečný příběh“ dvě nedávno dokončené povídky, z nichž první („Rozverné mládí“) zachycuje jeho studentská léta a druhá(„Flirt s katastrofou“) je variantou na jeho hororový sňatek. Teprve poté se odhodlá vyprávět…
Databáze knih: 74 % (13 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Zuzana Petráčková: Hledám tě. Klikněte pro více informací.

10. Hledám tě
Zuzana Petráčková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024374604
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: I když dnes slovo láska může znít pro mnoho lidí jako klišé, každá žena ve skrytu duše touží najít toho pravého. Takové hledání není vůbec snadné, ta pravá láska obvykle nepřichází sama a je potřeba o ni bojovat všemi dostupnými zbraněmi. Čtyři silné příběhy o tom, že najít spřízněnou duši nebylo nikdy jednoduché.
Databáze knih: 71 % (25 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.05.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

1 – 10 / 81

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]