Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 109 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži. Registrovaní uživatelé mohou navíc získat napořád náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Jiří Dobrylovský: Nevinný bratrovrah. Klikněte pro více informací.

1. Nevinný bratrovrah
Jiří Dobrylovský

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024376240
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Zakladatel českého státu kníže Boleslav I., byl panovníkem, za jehož vlády česká říše dosáhla největší rozlohy v dějinách, domohla se obrovské moci a mezinárodní prestiže a získala i církevní samosprávu v podobě zřízení pražského biskupství. Naproti tomu na Boleslavovi utkvěl stín vraždy vlastního bratra, knížete Václava, a bratrovražda mu v dějinách vynesla nechvalný přívlastek Ukrutný. Jenže k té bratrovraždě se váže řada otázek, vše mohlo být i jinak, a právě o tom pojednává tento román.
Databáze knih: 81 % (35 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.08.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Lisa Jackson: Čekání na smrt. Klikněte pro více informací.

2. Čekání na smrt
Lisa Jackson

Nakladatel: Domino
EAN: 9788074982323
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Světové krimi
Anotace: Někdy zkrátka vůbec nezáleží na tom, jak rychle utíkáte… Některá místa mají špatnou pověst nezaslouženě. Medvědí brod mezi ně ale nepatří – ten si zlověstnou reputaci zasloužil. Zde totiž příběhy o sériových vrazích nejsou pouhými legendami. Ne, v Medvědím brodu se opravdu vraždí a umírá. Už zase. Tentokrát se vrah skrývá v nočních stínech a sleduje místní teenagery. Vyčkává na správný okamžik, na správnou oběť. Detektiv Regan Pescoliová mezitím počítá dny, kdy bude moci odejít na mateřskou. Je naprosto vyčerpaná, cloumají s ní emoce, a poslední, co potřebuje, je další sériový vrah. Zvláště teď, když se její dcera Bianca ocitla uprostřed mediální…
Databáze knih: 76 % (114 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.08.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Jindřiška Ptáčková: Básník. Klikněte pro více informací.

3. Básník
Jindřiška Ptáčková

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024374628
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Túje, vzácná květena, bohatá stromová alej. A také jedna mrtvola v kaluži krve. Pro Pavlu Brázdovou, která tělo v ruinách přístřešku obývaného bezdomovci objeví, znamená tato událost zásadní zlom. Po příjezdu policie navíc zjišťuje, že oběť zná. Jedná se o zneuznaného básníka, všeuměla, doktora přírodních věd, který zvolil život na ulici před úspěšnou kariérou. Do případu se vkládá vysloužilý detektiv Eret a začíná rozplétat události, které sahají až do daleké minulosti...
Databáze knih: 76 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.08.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Tomáš Sterneck: Smrt budějovického hejtmana. Klikněte pro více informací.

4. Smrt budějovického hejtmana
Tomáš Sterneck

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024376257
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Na konci června 1618 oblehne vojevůdce vzbouřených českých stavů Jindřich Matyáš Thurn České Budějovice. Vystrašení konšelé jsou připraveni otevřít rebelům brány. Připojení města ke stavovskému povstání však zabrání politický převrat zosnovaný hejtmanem budějovických císařských žoldnéřů Janem Aulnerem z Birkenfelsu… Neuběhne ani pět měsíců a Aulner je ve svém příbytku nalezen mrtvý. Podivné okolnosti hejtmanovy smrti se stávají předmětem diskrétního vyšetřování, které vede primátor Kašpar Teindleser.
Databáze knih: 58 % (26 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.08.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Petr Žantovský, Miloš Zeman: Miloš Zeman - Zpověď informovaného optimisty. Klikněte pro více informací.

5. Miloš Zeman - Zpověď informovaného optimisty
Petr Žantovský, Miloš Zeman

Nakladatel: Čas
EAN: 9788087470855
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: „Jako člověk jsem spokojený, jako občan ne.“ „Jsem eurofederalista, a tedy odpůrce evropského superstrátu.“ „Když se dva perou, musí tu být někdo, kdo je uklidní: a to je prezident.“ To a mnoho jiného říká ve své nové knize Miloš Zeman, bývalý předseda sociálních demokratů, předseda parlamentu i premiér, jeden z nejvážnějších kandidátů v přímé volbě hlavy státu, která proběhne počátkem roku 2013. Miloš Zeman je otevřený, ale nespoléhá na dobře znějící bonmoty. Platí o něm to, co se říká o víně: čím starší, tím lepší. Jeho hodnocení posledních deseti let života v našem státě, těch deseti let, během nichž nebyl ve vysoké politice, a má tedy…
Databáze knih: 47 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.08.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Luboš Y. Koláček: České země rozmarné i kruté. Klikněte pro více informací.

6. České země rozmarné i kruté
Luboš Y. Koláček

Nakladatel: Čas
EAN: 9788074751035
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: (Vyvrhelové a vyvrženci, zhýralci a vrahouni aneb Vyvraždění Adamitů či démonický císařský levoboček a mnohé jiné excesy či úchylky od dobrých mravů v českých dějinách se zvláštním přihlédnutím k jejich zavrženíhodným aktérům i ubohým obětem) České dějiny či historie Českých zemí, to je bezedná pokladnice příběhů. V každém z nich – a to zcela bez výjimky – se ještě dnes dá najít cosi navíc, cosi utajeného či nevyřčeného; vždy je tu „ještě něco“, co nám historici zatajili, ať už z jakýchkoli důvodů. Tato kniha je naopak čtivým a zajímavým podnětem k přemýšlení o věcech i dějích, které zůstaly dosud v obecně…
Databáze knih: 70 % (6 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.08.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Brad Thor: Použití síly. Klikněte pro více informací.

7. Použití síly
Brad Thor

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026421726
Klíčová slova: Thrillery
Anotace: Další akční jízda z dílny mistra thrilleru Brada Thora. Scot Harvath, agent tajné kontraktorské firmy Carlton Group, je opět v akci. A tentokrát nepůjde o nic menšího než zastavit teroristy islámského státu! Když moře vyplaví na italské pobřeží tělo vysoce postaveného bojovníka ISIS, nastane v CIA panika. Jak mohl uniknout naší pozornosti, co chtěl v Evropě podniknout? Začínají se rýsovat hrozivé scénáře a čas neúprosně běží. V kritických situacích je třeba volit ty nejkrajnější prostředky řešení a Scot Harvath je pro tyto úkoly jako stvořený...
Databáze knih: 90 % (6 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.08.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Tod Olson: Apollo 13: Boj o přežití. Klikněte pro více informací.

8. Apollo 13: Boj o přežití
Tod Olson

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026420903
Klíčová slova: Dětská literatura • Naučná pro děti
Anotace: Sen stanout na povrchu Měsíce se změnil v zoufalou bitvu o život, kterou se zatajeným dechem sledoval celý svět. Třetí mise astronautů míří na povrch Měsíce a všechno jde hladce – až do okamžiku, kdy se temným vesmírem rozlehne drtivá exploze. Poškozená vesmírná loď se řítí vesmírem pryč od Země rychlostí třikrát vyšší, než je rychlost zvuku, dochází energie a uniká kyslík. Tým špičkových inženýrů v řídicím středisku v Houstonu pracuje na hraně svých možností, aby dostali trojici astronautů bezpečně zpět. Sen stanout na povrchu Měsíce se mění v zoufalou bitvu o život, kterou se zatajeným dechem sleduje celý svět.
Databáze knih: 87 % (23 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.08.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Eva Houserová, Jiří Houser: Zlo jako alibi. Klikněte pro více informací.

9. Zlo jako alibi
Eva Houserová, Jiří Houser

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024376202
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Nevěra, rodinný rozvrat, zrada, touha po moci a bohatství, psychická porucha, a další okolnosti mohou odstartovat lidské tragédie. Jedenáct krimipovídek vypovídá o lidech, kteří v době nedokázali zkrotit zlo a vydali se na cestu zločinu. Bylo možné jim v tom zabránit?
Databáze knih: 54 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.08.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Eithne Shortall: Láska v řadě 27. Klikněte pro více informací.

10. Láska v řadě 27
Eithne Shortall

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026712534
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: Hrát si na seznamku je nebezpečné. Můžete se sami zamilovat! Cora se stále vzpamatovává z rozchodu, po němž se vzdala naděje na vztah. Aby si ukrátila čas při práci za odbavovací přepážkou na londýnském Heathrow, začne si se svými pasažéry hrát na amora. Místo aby cestující dostali náhodná místa, dva nicnetušící lidé v každém letu zjistí, že sedí vedle své životní lásky – anebo taky ne. Cora se zapřísahá, že řada 27 je pro ni jen nevinná zábava, ale zatímco je zaneprázdněná hledáním štěstí pro jiné, láska jí samotné možná právě klepe na dveře….
Databáze knih: 55 % (63 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.08.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

1 – 10 / 109

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]