Půjčování e-knih v knihovnách: e-knihy s blížícím se datem expirace

Níže uvedených 53 titulů již brzy zmizí z nabídky všech knihoven i knihkupců z důvodu vypršení licence. Po uvedeném datu „k vypůjčení do“ již nebude možné příslušnou e-knihu získat (vypůjčit v knihovně ani zakoupit v knihkupectví). S výpůjčkou/nákupem tedy neotálejte. Také nečekejte až na úplně poslední chvíli – různé katalogy řeší tuto funkcionalitu různě a někdy se e-kniha deaktivuje o den dříve.

Expirace vs. napořád

Expirací se rozumí „pouze“ ukončení prodeje/půjčování. Pokud si stihnete e-knihu vypůjčit před uvedeným datem expirace, zůstane vám k dispozici po celých 31 dní výpůjční doby (ale už si ji v budoucnu nebudete moci vypůjčit znovu). Pokud si ji před datem expirace zakoupíte, zůstane vám napořád. I když už se nebude nabízet k prodeji, stále si ji budete moci stáhnout ze své online knihovničky (po přihlášení na webu knihkupectví).

P. S.: Napořád vám zůstanou také e-knihy, které vyhrajete v soutěži.

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Žít s lehkostí
Chödrön, Pema

Vydáno: Synergie Publishing
EAN: 9990001612399
Klíčová slova: Elektronické knihy, Zdraví & životní styl
Anotace: Pema Chödrön vám ve své knize nabízí praktický a srozumitelný návod k osobnímu růstu. Ukazuje, jak se můžete spřátelit s nevypočitatelností a nejistotou a přijmout je jako nástroje proměny svého života. Seznámí vás se třemi závazky – neškodit, prospívat druhým a přijímat svět takový, jaký je –, které vycházejí z tradičních buddhistických slibů, jež žák skládá pod dohledem učitele. Jde vlastně o tři způsoby, jak i sebeobtížnější situaci se vší její nestálostí, dynamičností a náročností přijmout jako cestu k probuzení. „Žít s lehkostí můžete tehdy, když se uvolníte ze svých životních traumat a pocítíte více lásky k sobě i druhým.…
K vypůjčení do: 15.09.2019
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Horror school – Podezřelý šprt
Gilman, Charles

Vydáno: Fragment
EAN: 9788025324356
Klíčová slova: Elektronické knihy - Fantasy, sci-fi, horory
Anotace: Nenechte se ošálit jeho přátelským úsměvem a vybraným chováním. Howard Mergler je ve skutečnosti šagaj – hmyzí monstrum z druhé strany, skrývající se v lidské podobě. Školu začnou zamořovat mouchy, švábi, vši a další odporný hmyz. Deratizátoři, kteří mají havěť ničit, ji naopak krmí – po chodbách vyznačují cestičky a vedou je ke vstupu do větracího potrubí. Glennovi a jeho kamarádům je jasné, že se zase dějí divné věci. Dvouhlavou krysu Pípa a Kvika proto vybaví webkamerou a pošlou po stopách hmyzu. Spojení je ale přerušeno. Kamarádům nezbývá nic jiného, než se do suterénu vypravit také a šagajovi se postavit.
Databáze knih: 82 % (29 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.09.2019
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Přezrálé moruše
Klimečková, Jana

Vydáno: Moba
EAN: 9788024361291
Klíčová slova: Elektronické knihy, Všeobecné a ostatní
Anotace: Patřili ke „šťastné generaci“, na rozdíl od svých rodičů a prarodičů nezažili hrůzy světových válek, ani jejich život však nebyl jednoduchý. Dětství s rudými šátky a mládí v modrých svazáckých košilích nahradily fronty před obchody, čekání na přidělení bytu či povinné oslavy Prvního máje a MDŽ. Pracovní dny ale mnohdy zpestřovaly i drobné radosti – a hlavně pevná přátelství. Skvěle zobrazená dobová atmosféra podtrhuje příběh „obyčejného“ života hlavní hrdinky Evy, který mohl prožít každý z nás. Jedinečný retro román plný vrcholů i pádů, štěstí, smutku i převratných změn….
Databáze knih: 65 % (35 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.09.2019
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Pozůstalí
Perrotta, Tom

Vydáno: Plus
EAN: 9788025905562
Klíčová slova: Elektronické knihy - Sci-fi
Anotace: Poté co 2 % celosvětové populace náhle beze stopy zmizí, se ostatní zoufale snaží pochopit, co se stalo. Román Toma Perroty rozvíjí příběhy těch, kteří zůstali. Přináší originální pohled na fenomén biblického Nanebevzetí, protože není jisté, zda šlo skutečně o něj, když si Bůh vzal i muslimy, buddhisty, alkoholiky a zvrhlíky. Myšlenkově pronikavý pohled na společnost zasaženou nevysvětlitelnou událostí, v níž racionalita ustupuje všemožným formám extremismu, ve své recenzi vysoce ohodnotil Stephen King.
Databáze knih: 59 % (35 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.09.2019
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Ženy na pranýři : mocní a ubozí Markrabství moravského / Naďa Horáková
Horáková, Naďa, 1962-

Vydáno: Brno MOBA c2013
Rozsah: 280 s. ; 21 cm
EAN: 9788024352879
Klíčová slova: historické romány, Česko, 14. století, česká literatura
Anotace: Příběh se odehrává od února do června roku 1353. Je inspirovaný událostmi, které se tehdy staly v Brně, a v druhém plánu příběhu se promítají dějiny Čech a Moravy. V únoru zemřela druhá manželka krále Karla IV. a ten si hned domlouvá sňatek další. V únoru se také narodila dcera Kateřina markraběcímu páru Markétě Opavské a Janu Jindřichu Lucemburskému a hned se plánuje její zasnoubení. Hlavní linií příběhu je vztah manželů Ferreových a následně soudní proces s Jiřím Ferreem. Jiří Ferreus a jeho mladá žena Kateřina Smelclinová jsou příslušníky bohatých patricijských brněnských rodin. Ferreus se ke své ženě chová i na tehdejší poměry nehorázně. Krutě ji…
Databáze knih: 91 % (120 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.09.2019
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Uzdravený poník / napsala Sarah Hawkins ; ilustroval Jon Davis ; z anglického originálu ... Animal corner - the lonely pony přeložila Eva Brožová
Hawkins, Sarah

Vydáno: Praha Fragment 2015
Rozsah: 135 stran : ilustrace ; 20 cm
EAN: 9788025324899
Anotace: Příběh se šťastným koncem, který se skutečně stal!Mia moc ráda pomáhá mamince v záchranné stanici, kde pracuje jako ošetřovatelka zvířat. Když tam jednoho dne přivezou hubenou a vystrašenou Polly, je holčičce jasné, že tenhle poník bude potřebovat spoustu péče a pozornosti. Bude však vlídný přístup a dostatek jídla stačit k tomu, aby Polly začala lidem důvěřovat? Mia s maminkou udělají všechno proto, aby se to podařilo…Krásný příběh o lidech s dobrým srdcem, kteří pomáhají zachraňovat zvířátka.
Databáze knih: 92 % (26 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.09.2019
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Příběhy se šťastným koncem – Osamělý králíček
Hucklesby, Jill

Vydáno: Fragment
EAN: 9788025323649
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Příběh se šťastným koncem, který se skutečně stal! Malá Sára najde u cesty krabici. Když ji otevře, najde v ní roztomilého králíčka. Chlupáček najde domov v záchranné stanici, ale je posmutnělý. Bude potřeba najít mu kamaráda! V útulku plném zvířátek by to měla být hračka. Podaří se Sáře to, co si usmyslela? Zorganizovat ve škole peněžní sbírku na podporu útulku a přesvědčit rodiče, aby si Muffiho vzali domů? Krásný příběh o lidech s dobrým srdcem, kteří pomáhají zachraňovat zvířátka.
Databáze knih: 88 % (34 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.09.2019
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Zachráněná sovička / napsala Sue Mongredien ; ilustroval Jon Davis ; z anglického originálu ... Animal corner - little owl needs a home přeložila Eva Brožová
Mongredien, Sue, 1970-

Vydáno: Praha Fragment 2015
Rozsah: 117 stran : ilustrace ; 20 cm
EAN: 9788025324516
Klíčová slova: příběhy pro děti do 10 let, anglická literatura
Anotace: Příběh se šťastným koncem, který se skutečně stal! Při bourání staré stodoly přišly o střechu nad hlavou čtyři malé sovičky. Když je Janek najde, jsou hladové a prochladlé. Po jejich rodičích není ani vidu, ani slechu. Chlapcova maminka proto zavolá do záchranné stanice, kde jim poradí, jak se o ně mají postarat, než si pro ně přijedou. Ptáčátka jsou z nejhoršího venku, ale podaří se pro ně najít náhradní rodinu? Nebude to snadné. Janek se ale rozhodne, že záchranářům v hledání pomůže… Krásný příběh o lidech s dobrým srdcem, kteří pomáhají zachraňovat zvířátka.
Databáze knih: 87 % (48 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.09.2019
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Rudá Sibiř
Eastland, Sam

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075050595
Klíčová slova: Elektronické knihy - Světové krimi
Anotace: Vraždy podle Stalina I přes běsnění války v Polsku je Stalin stále posedlý hledáním zlata posledního ruského cara Mikuláše II. a jeho rodiny. Jeden z informátorů ho dovede na stopu muže, který měl za úkol carské zlato ukrýt. Tenhle pro Stalina tolik důležitý muž je ale v gulagu náhle zavražděn. Stalin proto povolá inspektora Pekkalu, známého jako Smaragdové oko. Kdysi nejslavnější detektiv celé Rusi a spřízněná duše cara skončil jako miliony dalších v gulagu a v sovětském Rusku po něm zůstala jen legenda. Stalin ho ale po letech dočasně omilostní. Teď se inspektor Pekkala musí na Stalinův příkaz vrátit do jednoho z nejtvrdších gulagů, kde byl sám mnoho let…
Databáze knih: 83 % (54 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.09.2019
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Příběhy se šťastným koncem - Nezbedné kůzlátko
Kelly, Mary

Vydáno: Fragment
EAN: 9788025326060
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Příběh se šťastným koncem, který se skutečně stal! Během procházky na útesy si Harry a jeho teta všimnou horské kozy, která uvízla na skále. Brzy zjistí, že na římse uvízlo i malé kůzlátko. Jak se tam malý nezbeda ocitl? A dokáže se sám dostat nahoru? Chlapci i tetě je po chvilce jasné, že bude třeba přivolat pomoc. Speciálně vycvičení záchranáři se okamžitě pustí do akce. Odvážně se spustí po stěně útesu k vystrašenému kůzleti… Krásný příběh o lidech s dobrým srdcem, kteří pomáhají zachraňovat zvířátka.
Databáze knih: 91 % (20 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.09.2019
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

41 – 50 / 53

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]