Půjčování e-knih v knihovnách: chybějící e-knihy

Níže uvedených 213 titulů z technických důvodů zatím (?) na těchto stránkách nenajdete.

Jedná se o e-knihy s neuvedeným ISBN papírového protějšku (v databázi Palmknih), které je pro zařazení e-knihy do místní databáze zapotřebí, protože:

Výpis odpovídá stavu ke dni 22.02.2020, seznam byl naposledy rozšířen 30.12.2019.

Pokud máte o některou z níže uvedených e-knih zájem, zkuste ji najít ručně v katalogu své knihovny. Pokud neuspějete, obraťte se na knihovnu s doporučením, ať se obrátí na Palmknihy. Pokud se knihovně podaří dostupnost titulu vyřešit (přesvědčit Palmknihy, aby ve spolupráci s nakladatelem ISBN doplnily), zpravidla se tím automaticky vyřeší dostupnost i v ostatních knihovnách a e-kniha se do týdne automaticky objeví na tomto webu.

Někteří nakladatelé vydávající e-knihy bez papírových protějšků nastavují (na Palmknihách) ISBN papírové knihy na stejnou hodnotu jako ISBN knihy elektronické, což tento problém řeší.

Jakékoli případné dotazy posílejte e-mailem na adresu , využít můžete také diskusní fórum.


Ilustrační fotografie: eReading.cz

211. Život za zavřenými dveřmi/ 19 let marnosti
Ladislav Fred

Vydáno: Tz-One 2016
Anotace: Kniha je příběhem ženy, která na vlastní kůži zažila peklo domácího násilí. Je to skutečný příběh, který se opravdu stal. Je poskládaný z útržků vyprávění dotyčné osoby a upravený do knižní podoby.
(nedostupnost zjištěna 28.04.2018)

212. Životem s navigací
Dagmar Platošová

Vydáno: E-knihy hned 2015
Anotace: Knížka je autorčinou biografickou výpovědí o jednom zlomovém období života, kdy začala chápat propojení událostí s jejími životními postoji. S určitou dávkou humoru a nadsázkou v pochopení sebe samé dává v této zpovědi naději nejen sobě, ale i čtenářům (převážně čtenářkám, které možná prožily podobný příběh) na možnost přijetí změn v životě tak, aby byl naplněný radostí a hlavně vírou v lásku a vztahy, po kterých stále toužíme. Příběhem může motivovat k vnímání symbolů a náznaků, které často nevidíme, ale které jsou pro náš život nezbytnými ukazateli po cestě za cílem.
(nedostupnost zjištěna 28.04.2018)

213. Žurka
Ladislav Husák

Vydáno: Nakladatelství KHER 2014
Anotace: Vajda Béla, babka Charvátová a mladičká Romka Žurka. To jsou jen některé z postav pozoruhodného debutu Ladislava Husáka. V téměř mytickém prostoru a symbolickém čase jednoho roku nechává autor ožívat příběhy inspirované vlastními ranými vzpomínkami na život v osadě na Slovensku. Četné etnografické informace zprostředkovávají čtenáři setkání s dřívějšími zvyky, myšlením, tradicí romských vypravěčů a romskou mytologií. Novela poutá stylem i tématy vyprávění. Čtenáři odhalí tajemství, prožijí lásku a zahlédnou i smrt.
(nedostupnost zjištěna 28.04.2018)

  

  

211 – 213 / 213

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]