Půjčování e-knih v knihovnách: chybějící e-knihy

Níže uvedených 213 titulů z technických důvodů zatím (?) na těchto stránkách nenajdete.

Jedná se o e-knihy s neuvedeným ISBN papírového protějšku (v databázi Palmknih), které je pro zařazení e-knihy do místní databáze zapotřebí, protože:

Výpis odpovídá stavu ke dni 22.02.2020, seznam byl naposledy rozšířen 30.12.2019.

Pokud máte o některou z níže uvedených e-knih zájem, zkuste ji najít ručně v katalogu své knihovny. Pokud neuspějete, obraťte se na knihovnu s doporučením, ať se obrátí na Palmknihy. Pokud se knihovně podaří dostupnost titulu vyřešit (přesvědčit Palmknihy, aby ve spolupráci s nakladatelem ISBN doplnily), zpravidla se tím automaticky vyřeší dostupnost i v ostatních knihovnách a e-kniha se do týdne automaticky objeví na tomto webu.

Někteří nakladatelé vydávající e-knihy bez papírových protějšků nastavují (na Palmknihách) ISBN papírové knihy na stejnou hodnotu jako ISBN knihy elektronické, což tento problém řeší.

Jakékoli případné dotazy posílejte e-mailem na adresu , využít můžete také diskusní fórum.


Ilustrační fotografie: eReading.cz

11. Manželství na úvěr
Kateřina Chaberová

Vydáno: Má kniha.cz 2016
Anotace: Gabriele Fullerovou zmítají po prvním setkání s božsky vypadajícím Cameronem Reedsem rozporuplné pocity. Tenhle muž je bezesporu tím nejkrásnějším mužem, jakého kdy potkala, ale zároveň ji svým nabubřelým a sebevědomým chováním rozčiluje k nepříčetnosti. Po nevydařeném předchozím vztahu si drží od všech nositelů opačného pohlaví zdrženlivý odstup. Tedy až dosud se o to úspěšně pokoušela. Pokusí se o totéž i v případě Camerona, ale shodou náhod se ocitají oba v situaci, kdy nemají na vybranou a musí se spolu naučit vycházet. Úspěšný viceprezident velké společnosti si potřebuje v šibeniční lhůtě najít manželku, aby splnil podmínky stanovené…
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

12. Mystery Sága – Zatmění slunce a krvavý měsíc
Marie Margotka

Vydáno: Má kniha.cz 2017
Anotace: Není příběh jako příběh. Každý je jiný a každý má své zvláštní kouzlo a půvab. A tak i já Vás chci provést Fantasií, sny, ale i realitou. Tento příběh pojednává o ženě a o jejím stereotypním, možná až příliš všedním životě. Poklidná část děje se změní v napětí, když se Marie zamiluje do Jacoba, jenž má velké tajemství a odletí s ním do Ameriky. Tam, po čase na jeho tajemství přijde, následně je zasvěcena do tajemné legendy z roku 1030. Blíží se zatmění slunce, které nevěstí nic dobrého a je potřeba se vrátit do Evropy a zachránit starý kontinent před zlem. Jenže lidé přestali věřit, nejen legendám a žijí jen konzumním životem. Legendy, se…
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

13. Poslání
Karolína Kahounová

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Neznámé zlo. Tajemné drahokamy. Nebezpečné putování přes říši beze jména. Dva světy, jež se mají střetnout. A dívka, která je může zachránit… Fantasy příběh z pera mladé začínající autorky.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

14. Stíny minulosti
Jitka Lamplotová

Vydáno: Má kniha.cz 2016
Anotace: Druhý díl románu Temná duše. Díky Leeovým deníkům se Kelly dozvídá celou a krutou pravdu o jeho temné minulosti. Mladá studentka je tak vystavena těžkému rozhodnutí. Má mu dát šanci, i přes veškeré zločiny, které napáchal? A pokud tak učiní, projde jejich vztah zkouškou, kterou jim přichystala sama žárlivost a nedůvěra? Dokáže se Lee ubránit svému vnitřnímu démonovi, který si přeje vrátit zpět časy dávno minulé? A i kdyby se mladému páru podařilo překonat všechny životní obtíže, je zde stále ještě jedna palčivá otázka. On je upír, ona člověk. Co s tím? Jak vyřešit téměř neřešitelné?
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

15. Vesmírní psanci
Vlas Michal

Vydáno: Má kniha.cz 2016
Anotace: Poznejte fantasy příběh se špetkou magie. Poznejte neprobádaný vesmír s krásnými i temnými zákoutími. Poznejte pestrou paletu postav a míst. Poznejte dobrodružství příběhu této knihy. Seznamte se se Zbojníky, piráty, zkorumpovanými lidmi a dalšími tvory ve vesmíru. Mohli bychom ještě chvíli pokračovat, ale posouzení necháme na vás. Vesmírní psanci zasahují všude tam, kde je potřeba. Nejvíce ovšem dokáží "zatápět" otrokářům, kteří zotročují lidi ve vesmíru. Příběh je psán s radostí. S radostí, že okusíte tento netradiční příběh. Doufáme, že se vám bude líbit.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

16. Viktorie
Jana Maternová

Vydáno: Má kniha.cz 2016
Anotace: Také třetí kniha „Viktorie“ je věnována nejsilnější emoci této planety – Lásce. Ve střídavém vyprávění samotné hlavní hrdinky Viktorie a shlížejících průvodců čtenář prožije životní příběh ženy od doby, kdy jej začne plně určovat její poslání. Malířka, zasažená tragickou událostí, poslechne volání své duše, opouští svůj dosavadní svět a vydává se do krásného, lákavého, neodolatelného neznáma. V cizí zemi, ve které díky výborné znalosti tamějšího jazyka a novým setkáváním nachází druhý domov, prožívá dny plné opravdového naplnění z tvoření, z přátelství i z lásky. Stane se součástí malé soukromé galerie, naučí se vnímat…
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

17. Jak se dívám na svět …
Zdeněk Mikoláš

Vydáno: Tz-One 2016
Anotace: Populárně naučná kniha reaguje na aktuální události světa a zejména Střední Evropy. Autoři zobecňují výzkumné poznatky o globalizaci, jejich projevech, dopadech na přírodu, vztahu ekonomické a politické moci, o příčinách soudobé migrace ve světě a v Evropě, o dilematech starých paradigmat a dalších závažných projevech světa na počátku druhé dekády 21. století. Autoři záměrně konfrontují své poznatky s dalšími informacemi, např. z denního tisku. Vnímavý čtenář najde inspiraci i v různých „nápovědách“ ve formě bajky v závěru knihy apod. Odborný obsah je koncentrován do tří témat: Globalizace očima dneška, Soudobá dilemata paradigmat tržní…
(nedostupnost zjištěna 14.07.2018)

18. Alena
Václav Kašpar

Vydáno: Jonathan Livingston 2014
Anotace: Alena od malička poznala jen ústrky, nenávist a utrpení. Otec alkoholik, s nevlastní matkou nikdy nevázala vztah a její mladší sestra je, líná, vychytralá, rozmazlená. Alena se rozhodne utéct se svým přítelem, ale i ten je pro ni zklamáním. Ani toto zklamání však Alenu nezlomí. Snaží se zapomenout. Odstěhuje se za prací na venkovský statek. Příroda a lidé tam, jí pomohou zapomenout. Náhodné setkání ji pak vrátí lásku a štěstí, takové o jakém celý život snila.
(nedostupnost zjištěna 19.05.2018)

19. Muž sedmi sester
Jaroslav Havlíček

Vydáno: Jonathan Livingston 2014
Anotace: Brilantní vtip na 174 stranách, s geniální pointou vyprávěný geniálním vypravěčem. Od Jaroslava Havlíčka zná snad každý Petrolejové lampy knihu a pochopitelně film s uhrančivým Petrem Čepkem, většina zná Helimadoe, také spíš tu zfilmovanou. Muže sedmi sester málokdo. Je to rukopis nalezený v Havlíčkově pozůstalosti, který vyšel pouze jednou, na konci devadesátých let. Emil Škvor měl štěstí nebo smůlu, že se narodil tatínkovi, který byl uznávaný šprýmař a vypravěč v městečku a širokém okolí. Emil měl jedinou ambici svého zesnulého tatínka ve vtipu předběhnout a snažil se to udělat s matematickou přesností. Jeho vtip vyžadoval ukázat se jako neúnavný milenec,…
(nedostupnost zjištěna 19.05.2018)

20. Vladař
Niccolò Machiavelli

Vydáno: Jonathan Livingston 2013
Anotace: Niccolò Machiavelli byl nesmírně vzdělaný muž s mnoha zájmy. Jeho literární dílo se stalo základem italské prózy. Nejznámější je Vladař, první a doposud nepřekonaná "manažerská příručka". Je to dílo opravdu nadčasové, s plnou platností i v dnešní době.„Moudrý muž nemůže stát v slově, je-li mu to na škodu a jestli pominuly okolnosti, za nichž je dal. Kdyby všichni lidé byli čestní, moje rada by byla špatná. Ale protože nejsou a sami dané slovo neplní, rozumný panovník je nemůže dodržovat. Byl by sám proti sobě.“Jeho myšlenky jsou pro někoho možná kontroverzní, ale to jim neubírá na pravdivosti.
(nedostupnost zjištěna 19.05.2018)

  

  

11 – 20 / 213

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]